Bieg sztafetowy pamięci Sylwestra Rozdżestwieńskiego

Stowarzyszenie Działamy sprawnie – Tworzymy lepiej „Przez sport w przyszłość”, gminy Iłów i Młodzieszyn oraz Sekcja lekkoatletyczna OKS „SKRA” Warszawa oddział Sochaczew zapraszają wszystkich bez względu na wiek, którzy lubią biegać i chcą uczcić pamięć śp. Sylwestra Rozdżestwieńskiego - wspaniałego człowieka kochającego dzieci, młodzież i sport na „DRUGI SZTAFETOWY BIEG KU CZCI PAMIĘCI SYLWESTRA ROZDŻESTWIEŃSKIEGO”.

- Zainicjowaliśmy to wydarzenie sportowe rok temu. Chcemy w ten sposób uczcić pamięć naszego znajomego, ale też znanego wszystkim komentatora wielu wydarzeń sportowych, dziennikarza radiowego – mówił Sebastian Wiśniewski, prezes Stowarzyszenia, które jest współorganizatorem biegu sztafetowego. – Te zawody to również promocja aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia, bo to najprostsza forma ruchu i jeden z podstawowych sposób na zdrowe spędzenie aktywnie wolnego czasu. To bieg dla całych rodzin, bo regulamin nie przewiduje ograniczeń wiekowych – dodaje S. Wiśniewski.

Sztafeta polegać będzie na przebiegnięciu przez grupę uczestników pewnego odcinka trasy (długość odcinka uzależniona jest od ilości uczestników). Po przebiegnięciu wyznaczonego odcinka grupa przekazuje pałeczkę kolejnej ekipie, która wysiada z autobusu, a grupa kończąca bieg zajmuje miejsce w autobusie. Zmiana sztafet następować będzie na całej trasie biegu.

Bieg odbędzie się w sobotę 15 listopada. Start honorowy na stadionie MOSiR-u przy ul. Warszawskiej. Program imprezy przedstawia się następująco:
9:45 Zbiórka na stadionie MOSiR w Sochaczewie ul. Warszawska 80
10:00 Start honorowy - jedno okrążenie po bieżni stadionu (400 m)
10:15 Przejazd autokarami do Szkoły Podstawowej w Żukowie
10:30 Start sztafety, meta w Iłowie
Około godz.:
12:30 Przybycie na cmentarz w Iłowie
12:45 Złożenie kwiatów i zapalenie znicza na grobie śp. Sylwestra Rozdżestwieńskiego
(kwiaty złożą m.in. wójt gminy Iłów Roman Kujawa, Zenon Grąbczewski)
13:00 Ciepły poczęstunek i gorąca herbata dla uczestników sztafety
14:30 Powrót do Żukowa i Sochaczewa
15:00 Zakończenie imprezy

Zgłoszenia przyjmowane są na stronie internetowej, gdzie znajduje się też regulamin oraz formularz zgłoszeniowy - www.pswp.e-sochaczew.pl zakładka „NASZE IMPREZY”.
Lista zgłoszeniowa zamknięta zostanie w czwartek 13 listopada.Organizatorzy zapewniają transport pierwszych zgłoszonych 150 osobom na trasie bieg.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy