Bieg sztafetowy pamięci Sylwestra Rozdżestwieńskiego

/ 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Bieg sztafetowy pamięci Sylwestra Rozdżestwieńskiego Biegi sochaczew

W tym roku, dokładnie w sobotę 18 listopada wystartuje V Sztafetowy Bieg ku czci  Sylwestra Rozdżestwieńskiego. Co roku biegną w nim uczniowie, nauczyciele, przyjaciele i znajomi znanego sportowca, ale nie tylko. Trasa do pokonania od lat jest niezmienna i liczy ok. 20 km ze startem na terenie stadionu MOSiR-u w Sochaczewie i metą w Iłowie.


Rok temu w sztafecie udział wzięło ok. 100 osób. Organizatorami biegu sztafetowego jest Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Powiatowy Zespół Edukacji, Stowarzyszenie „Przez sport w przyszłość”, gmina Iłów, gmina Młodzieszyn oraz sekcja lekkoatletyczna OKS „SKRA” Warszawa oddział Sochaczew. 


Ten bieg sztafetowy jest wyjątkowy, bo nie liczy się tu żaden wynik, nie ma bicia rekordów, a jego celem jest uczczenie pamięci znanego komentatora i dziennikarza sportowego, nauczyciela i pedagoga a także promocja aktywności ruchowej i zdrowego trybu życia. Po pokonaniu pewnego odcinka drogi grupa przekazuje pałeczkę kolejnym osobom, którzy wysiadają z jadące za nimi autokaru. Grupa kończąca bieg zajmuje miejsce w autokarze.


Start honorowy zaczyna się o godzinie 8.30 na terenie stadionu sportowego przy ul. Warszawskiej w Sochaczewie, tu też uczestnicy robią jedno okrążenie po bieżni stadionu. Zmiana sztafet następuje na całej trasie począwszy od Żukowa, gdzie zazwyczaj przy Szkole Podstawowej czeka spora grupa uczniów. To właśnie z tą szkołą przez wiele lat związany był Sylwester Rozdżestwieński, był dyrektorem tej placówki. Uczestnicy biegu spotykają się w Iłowie, na cmentarzu. Tu, na grobie śp. Sylwestra składane są kwiaty, uczniowie zapalają znicze. Przed cmentarzem jest też tradycyjnie meta sztafety.Więcej zdjęć i filmów z poprzednich lat na: https://www.facebook.com/sztafetowy/

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Lokalizacja wydarzenia
  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy