Biegi Niepodległości w Serocku

Zdjęcia i foto: Biegi Niepodległości w Serocku Biegi sochaczew

Sezon "Niepodległościowy" rozpoczęty.

25 października 2015 w Serocku grupa KM Aktywnych Sochaczew wystartowała w XIII Niepodległościowych Biegach Ulicznych. Młodą grupę reprezentowały cztery dziewczyny. Dominika Czubak, Natalia Więckowska oraz debiutujące w naszych barwach Klaudia Gonta i Patrycja Pręgowska. 

Jako pierwsza do rywalizacji w gronie ok 50 zawodniczek stanęłą Dominika Czubak. W biegu na dystansie 500 metrów (rocznika 2006-2007) zajęła wysokie 5 miejsce.

W kolejnym biegu rywalizowały dziewczęta urodzone w latach 2005-2003. Tu mieliśmy trzy zawodniczki. W licznie obsadzonym (bo również ok. 50 osobowym biegu) najlepiej spisała się Natalia Więckowska zajmując 10 miejsce. Była szansa na podium niestety w "masówkach" czasem zdarzają się podcięcia i wywrotki. Natalia tuż po starcie wywróciła się, dosyć mocno pościerała, ale wykazała się walecznością i z końca stawki zdołała przesunąć się na 10 pozycję.

Na 24 i 25 miejscu finiszowały kolejno Klaudia Gonta i Patrycja Pręgowska. Był to udany debiut naszych reprezentantek. "Pierwsze koty za płoty" strach i trema przedstartowa przełamane, a biorąc pod uwagę że dziewczyny były najmłodsze w stawce wynik ten można uznać za przyzwoity rezultat.

W biegu open na dystansie 10 km wystartował Dariusz Makulec.
Młodzi Aktywni są w tym momencie w czasie roztrenowania, a panujący do połowy listopada "sezon biegów niepodległościowych" traktowany jest treningowo i integracyjnie. Ma bardzo dobry wpływ na grupę.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy