Blog jaki jest...

/ 10 komentarzy
Zdjęcia i foto: Blog jaki jest... Koncerty i muzyka sochaczew

Blog jaki jest, każdy widzi. Od razu powiem, nie lubię blogów i nie czytuję ich. To znaczy nie czytuję dla przyjemności obcowania z blogiem, a raczej z pasji i obowiązku badacza.
W blogomanii która na dobre (może na złe) opanowała także Polskę (niby dlaczego miała nie opanować) pojawił się ostatnio nowy element – blogi polityków – także tych lokalnych.

Oto ich fragmenty. Celowo nie podaję autorów, zostawiając pole dla Państwa wyobraźni i doświadczenia. Pozwoliłem sobie jedynie na robocze sklasyfikowanie charakteru wypowiedzi:

Naukowo, filozoficznie

Dla mnie wykorzystywanie różnic jest najlepszym sposobem rozwoju. Ruch ładunków elektrycznych wynikający z różnicy potencjałów może prowadzić do piorunów, może więc niszczyć. Ale ruch uporządkowany daje nam udogodnienia życia, światło czy ciepło czy ruch. Tak też w sprawach społecznych i gospodarczych wykorzystanie różnicy potencjałów, wykorzystanie różnorodności prowadzi do rozwoju, do wzrostu. Nie warto walczyć z różnorodnością tylko ją wykorzystywać. Może to nie łatwe, ale przyjemne jak każde budowanie. Budujmy.


Konfesyjnie

TVN 24 pytał, czy to dobrze, że wybory będą 12 listopada. Ja – że bardzo dobrze. Ludzie pomodlą się w święto 11 listopada za Ojczyznę, pomyślą o patriotycznych obowiązkach i może będzie większa frekwencja. Także większa dla LPR.


Nienawistnie

Antyradio pytało, co sądzę o tym, że Kuba Wojewódzki założył gacie z imieniem „Roman”. Ja na to, że to pospolity cham i zwykły wieśniak (w negatywnym tego słowa znaczeniu); że ma ponad 40 lat, a zachowuje się jak pajac (drugi Owsiak), i że jest Pierwszym clownem IV RP, choć mam wątpliwości, czy oby pierwszym, bo mnie przykładowo jego durnowate teksty po prostu nie śmieszą (Dziś się przypadkowo dowiedziałem, że jego była konkubina Anna Mucha startowała z Platformy w Warszawie na radną).


Spokojnie

Aby dojść trzeba wykonać mały krok. Wybory samorządowe to wspaniała okazja aby "coś zrobić". Wystarczy podejmować decyzje wyborcze z pewną rozwagą i znajomością ludzi. Nie podejmować decyzji na podstawie emocji, powierzchownych obserwacji, nie w ostatniej chwili. Jeśli w samorządach będą ludzie, którzy będą dobrze pracować to trochę poprawi się w naszym kraju.


Złowieszczo

Wczoraj minęła natomiast 33. rocznica zdobycia władzy w Chile przez gen. Augusto Pinocheta, wielkiego bohatera i patrioty, obrońcy katolickiej wiary. Królowi J. III Sobieskiemu i Z. Balickiemu – wieczny odpoczynek… Generałowi A. Pinochetowi – cześć i chwała!

Erudycyjnie, sportowo

Wiktoria Gilowskiej, o której wczoraj pisałem okazuje się być zwycięstwem pyrrusowym. Gilowska jest niewinna, ale może być winna. Wisi nad nią miecz Demoklesa w postaci zasobów IPN. Z komentarzy mediów wynika, że egzekucja została jedynie odroczona. Można więc powiedzieć, że wczorajszym wyrokiem sądu Gilowska kupiła parę tygodni spokoju (?). Okazuje się, że jest to kolejna rozprawa lustracyjna, która nie kończy się prostym tak lub nie. Mecz trwa. Pisząc wczoraj o wygranej byłej wicepremier powinienem dodać, że tak naprawdę jest to dopiero pierwsza połowa meczu. Do przerwy 1:0 dla Zyty…


I tak dalej i tak dalej. Czy ktoś ma w ogóle siłę i czas na czytanie tych bredni? Wygląda na to, że tak, bo ilość komentarzy pod kolejnymi wpisami często jest pokaźna.
Dzisiaj (14.09.2006) w Kulturalnym Programie Muzycznym chcemy porozmawiać o blogach, w szczególności tych „politycznych”. Jaka jest ich natura, wymiar etyczny i polityczny. Czy coś w ogóle do nas mówią, czy są bełkotem? Wrzeszcie, zapytamy, dlaczego do tej pory nikt z sochaczewskich polityków nie pokusił się o bloga.

Muzycznie towarzyszyć nam będą między innymi: Dr. John, Gomez, Traffic, Bauhaus, Swans, Pink Floyd, Funkadelic, Parliament. Uwaga, zaprezentujemy również najnowsze nagrania Andrzeja Kopy, które na żywo będzie można usłyszeć już w tę niedzielę o godzinie 19-tej w pubie Club 77. Jestem przekonany, że zainteresują one wielu z Państwa.

Andrzej Gąsiorowski

Zapraszamy! Kulturalny Program Muzyczny, Radio Fama 94,9 FM, godzina 20-ta.

famakpm@wp.pl
akademia@esochaczew.pl

Patronat nad programem sprawuje Stowarzyszenie „e-Sochaczew.pl”

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (10)

DabljuDablju
0
Cytat z "Nienawistnie" to poseł Wierzejski :) W zasadzie nawet nie musiałem czytać cytatu - wystarczył mi już sam tytuł...
Ja od siebie dam swój ulubiony fragment z tego samego bloga tylko dla ludzi o twardych nerwach: "Bije grozą. Przywódcy państw, duchowni, pisarze, profesorowie. Oni nas nienawidzą i prędzej czy później będą chcieli zniszczyć. Wiek XX był wiekiem totalitaryzmów. Oby wiek XXI nie był wiekiem rzezi na cywilizacji zachodniej. Cywilizacja Białego Człowieka musi walczyć. Nie takimi metodami, jak PODGNIŁA, ZLEWACZAŁA, IMPOTENTNA, ZGEJOWANA i OBŁA Unia Europejska. Ale jak Ameryka. Twardo, a nawet bezwzględnie. Wówczas przetrwamy."
Jedynie nie wiem co oznacza ZGEJONWANA i OBŁA... Ale co tam... i tak jest fajnie :) (2006-09-14 13:35)
GąsiorGąsior
0
To była stosunkowo łatwa zagadka. Zachęcam do odgadywania, kto jest autorem innych przywołanych fragmentów. Oczywiście apeluję o uczciwość i nieprzeszukiwanie blogów, których, póki co, nie ma zbyt wielu.
Faktem jest, że poseł Wierzejski, wznosi się na wyżyny, choć nie bardzo potrafię określić, czego to są wyżyny...

Jeśli mają Państwo jakieś inne smakowite kąski, to proszę o ich cytowanie. Najciekawsze (najzabawniejsze) odczytamy z Michałem Krysiakiem podczas programu. (2006-09-14 13:47)
zenzen
0
Bez sprawdzania postawiłbym że "Spokojnie" napisał Marcinkiewicz....
(2006-09-14 21:01)
MiKryMiKry
0
Nie trafiłeś Zbyszku "Spokojnie" napisał W. Pawlak (2006-09-14 21:21)
zenzen
0
Spośród naszych lokalnych polityków tylko bardzo niewielu zabiera odz czasu do czasu głos w internecie. To bardzo wielka szkoda robiona ich wyborcom. Skoro mają i chcą realizować dobre decyzje dla mieszkańców powinni jak najcześciej pisać o swoich decyzjach i poglądach.

Tu potrzebe jest poparcie każdej lokalnej siły, która by pomogła zrealizować taką idęę. To co się mówi ulatuję szybko lub bardzo szybko. Wiele razy się o tym przekonałem. Podobnie nasi mieszkańcy.

Słowa pisanego w internecie nie można się wyprzeć ani przekręcić. (2006-09-14 21:36)
cesarzowacesarzowa
0
do Marcinkiewicza to mi raczej "Naukowo, filozoficznie" pasuje... (2006-09-15 14:51)
GąsiorGąsior
0
Tak, jak najbardziej :) (2006-09-15 15:03)
cesarzowacesarzowa
0
o, udało mi się :) pan ex-premier zawsze taki kompetentny, filozofujący, no i oczywiście optymistycznie patrzący w przyszłość ;) (2006-09-15 21:07)
GąsiorGąsior
0
Widzi Pani, ja bym nigdy nie pomyślał, że będę tęsknił za premierem Marcinkiewiczem;-) (2006-09-16 09:47)
zenzen
0
Marcinkiewicz był prawdziwym zaproszeniem do koalicji. Jak się przekonujemy obecnie - wymagał pewnych wyrzeczeń od liderów obecnej partii rządzącej. Wielka szkoda, że wielu zauważyło to dopiero poniewczasie... Przypomina się tekst w Wesela...

W Polsce mamy taki problem , że opozycja nie recenzuje i nie pilnuje rządu, tylko wykracza poza swoją rolę - często robi wszystko żeby nie pozwolić normalnie rządzić, mimo że są umocowani do tego przez woborców... Lepej byłoby, żeby ci wybrani normalnie przerządzili swoją kadencję, a potem zebrali rachunek od wyborców.

Dokładnie ta sama sytuacja jest W Polsce jak i w Sochaczewie... Wielka szkoda, bo cierpią na tym mieszkańcy zarówno naszego kraju jak i naszej lokalnej społeczności...

Życzę Ziemi Sochaczewskiej i Polsce, żeby miały noramalne dobre rządy, ale i normalną dobrą opozycję.... (2006-09-16 16:01)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy