BLUES na Dworcu TO.KULTURA! - zaproszenie na koncert

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: BLUES na Dworcu TO.KULTURA! - zaproszenie na koncert Koncerty i muzyka sochaczew

Listopad, jesień, zimno... na taki melancholijny nastrój najlepszy jest blues. Bo blues rozumie. Bo blues jest jesienny. Bo blues jest ciepły.... Daje ciepło. :) Dlatego spotkajmy się przy bluesie w ten wieczór listopadowy w ciepłej sali widowiskowej naszego teresińskiego DWORCA TO.KULTURA!!!


Zapraszamy gorąco na koncert amerykańskiego muzyka bluesowego Mike'a Greene wraz z sekcją. Koncert pod nazwą MIKE GREENE TRIO to fantastyczna dawka bluesa i amerykańskiego folku podana z najwyższą dbałością o detale.
Koncert odbędzie się w piątek, 29 listopada na Dworcu TO.KULTURA! Start o g. 19.00.

WSTĘP WOLNY!!!!!!


Mike Greene

- autor piosenek, gra na gitarze, mandolinie, banjo oraz akordeonie. Urodził się w Nowym Jorku na Brooklinie. Jako młody chłopak wsłuchiwał się w dźwięki harlemowskich rozgłośni radiowych. Do dzisiaj w jego pamięci tkwi wspomnienie matki grającej St. Luis Blues na pianinie. Blues zainspirował go do tego stopnia, że postanowił nauczyć się grać nagitarze. Do 1970 roku grywał z różnymi zespołami w Stanach, potem wyemigrował do Europy gdzie zaczęła się prawdziwa kariera muzyczna. We Francji założył zespół Dirty Grits, z którym dał tylko 1993 roku aż 150 koncertów.
Potem przyszedł czas na zespół Bulldog Gravy, z dość nowatorskim podejściem do bluesa. Od 2004 do 2007 formacja występowała w całej Europie, między innymi również w Polsce na festiwalu Toruń Blues Meeting. Ale Polskie koneksje Mika na tym się nie kończą, we Francji współpracuje z Tomaszem Dziano tworząc zespół The Imigrants, a w Polsce koncertował między innymi z Leszkiem Cichońskim i Łukaszem Wiśniewskim.
DYSKOGRAFIA:
Dirty Grits great! 1995
Mike Greene band southern wind 1997
Mike Greene band black spot 2001
A Talking Tree souls in the rain 2001
Bulldog Gravy big bad blues 2004
Bulldog Gravy nowhere to hide 2010
Immigrants 2012

Mike'owi towarzyszyć będzie sekcja rytmiczna:
David Price
- gitarzysta basowy i kontrabasista. Znany ze współpracy z zespołem afrykańskiego bębniarza - Babatunde Olatunji. David przez kilka lat był managerem sceny na Monterey Jazz Festival. Obecnie zamieszkuje w Polsce.
Koncertował i nagrywał z Leszkiem Cichońskim, Wojtkiem Karolakiem i John "Broadway" Tuckerem.
David jest też aktorem filmowym, zagrał między innymi w filmie Jerzego Skolimowskiego Essential Killing oraz w filmie Bogowie.
Przemek Cioch
- perkusista jazzowy i bluesowy. Zaczynał od współpracy z zespołem gitarzysty Marka Napiórkowskiego. Brał udział w wielu festiwalach jazzowych. Między innymi Jazz Nad Odrą, Krakowskie Zaduszki Jazzowe, Głogowskie Spotkania Jazzowe, Kaliski Festiwal Pianistów Jazzowych. Od 1998 roku grał z triem bluesowym Chołody Blues Trio, z którym zagrał na najważniejszych festiwalach bluesowych w Polsce. Między innymi Gdynia Blues Festiwal, Blues na Kresach, Rawa Blues, Jesień z Bluesem, Toruń Blues Meeting. Współpracował, ze Sławkiem Wierzcholskim, Magdą Piskorczyk i Tadeuszem Pocieszyńskim.
Od wielu lat prowadzi wraz z Wojtek Tramowski swój własny projekt pod nazwą Jazz Friends.


Na koncercie będzie można wesprzeć zbiórkę pieniędzy na leczenie Mai Kapłon.ZAPRASZAMY!!!!!!

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy