Bluesowe granie za nami - Devil Blues w Pubie 77

/ 13 zdjęć
Zdjęcia i foto: Bluesowe granie za nami - Devil Blues w Pubie 77 Koncerty i muzyka sochaczew
+8

Wielką dawkę bluesa z najwyższej półki zaserwował wczoraj w Pubie 77 zespół Devil Blues z Białegostoku. Tradycyjnie już koncert w “siódemkach” przyciągnął wielu fanów dobrej muzyki. Kapelę tworzy czwórka muzyków: Sebastian Kozłowski (gitara elektryczna), Krzysztof Gorczak (śpiew), Jacek Kaczyński (gitara basowa) oraz Kamil Lickiewicz (perkusja).


Organizatorem koncertu było Stowarzyszenie 'e-Sochaczew.pl' oraz Pub 77.


Przypomnijmy, że Devil Blues, to znana w bluesowym światku kapela, która ma już na swoim koncie liczne sukcesy. W kwietniu 2006 roku, jako laureat konkursu zespołów bluesowych YOUNG BLOOD, formacja DEVIL BLUES otwierała koncert Gala Blues Top 2005’, a już rok później odebrała tam nagrodę w kategorii ODKRYCIE ROKU. Zespół ma na swym koncie liczne wygrane konkursy na takich imprezach jak: Festiwal im. Ryśka Riedla w Tychach, Blues w Ostródzie, Festiwal w Siemiatyczach, Galicja Blues Festiwal w Krośnie, Blues Colours w Ostrowie Wlkp. czy Bluesada w Szczecinie. Jako jedyny zespół z Polski został również zaproszony na BLUES IN LEHRTE - prestiżowy festiwal do Niemiec, na którym grali min. Julian Sas, Ana Popovic oraz Aynsley Lister Band.

Niezwykle wysoki poziom artystyczny zaprezentowali także w Sochaczewie. Podczas ponad godzinnego koncertu widzowie mieli okazję usłyszeć wiele mocnych, energetycznych, bluesowych kawałków, w których dało się również wyczuć amerykańskie wpływy. Jak zresztą określił sam wokalista, od dziecka zachwyca się muzyką Steviego Wondera, którego utwory w nieco zmienionej oprawie, również pojawiły się w “siódemkowym” repertuarze.

Po koncercie, tradycyjnie była okazja do dzielenia się wrażeniami z artystami i rozdawania autografów. Dla tych, którym muzyka Devil Blues przypadła do gustu mamy dobrą wiadomość – muzycy otrzymali już od nas wstępną propozycję udziału w przyszłorocznych Sochaczewskich Warsztatach Muzycznych. Jeśli więc wszystko pójdzie zgodniez planem, w czerwcu przyszłego roku będziemy mieli okazję usłyszeć dobrego bluesa na dużej scenie i w plenerze.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy