Boga ma na języku i diabła za skórą... - brutalna prawda o mafii polskiej księżowskiej

/ 30 komentarzy
Zdjęcia i foto: Boga ma na języku i diabła za skórą... - brutalna prawda o mafii polskiej księżowskiej  Czarna kronika sochaczew

Nie ma takiej prawdy, która oparta jest na krzywdzie człowieka. Nie ma czystej prawdy, jednej prawdy, prawdy biblijnej, szczerej prawdy. Jedyna prawda jaka istnieje to gówno prawda. Nie ma miłości, jest ciągłe wciskanie ludziom ciemnoty, którą zachłannie napychają sobie kieszenie. Nie ma sprawiedliwości, jest cwane tuszowanie grzechu. Nie ma Boga w sercu, jest na krzyżu nad drzwiami. Obraz jaki namalował się po filmie „Tylko nie mów nikomu” otworzył ciemne, głębokie otchłanie w najczarniejszych, najbrudniejszych kolorach. Jeśli istnieje piekło, to właśnie takie...

Film Sekielskiego, film, który nakręciła rzeczywistość, jest jak bomba zrzucona na Polskę i Kościół. Wybuch tej bomby natychmiastowo otwiera oczy na sytuacje, które dzieją się obok Nas i od razu nasuwa pytanie o dokładne położenie tej krainy miodem i mlekiem płynącej tak uporczywie przedstawianej przez wiadomości Telewizji Publicznej, jeżeli tutaj czuć tylko fekalia i deszczówkę, pod którą biskupi umywają ręce. Historia zatoczyła koło najbardziej okrutnym kosztem. Nazywanie błędem obrzydliwego wykorzystywania dzieci jest tak absurdalnym pomysłem jak ostatnie poprawianie Medalionów Nałkowskiej. Nie trzeba było długo czekać żeby życie zweryfikowało, że to nie tylko Niemcy Polakom zgotowali taki los. To ludzie ludziom zgotowali ten los. Obdarzyli traumą do końca życia. Podarowali koszmar. Pozbawili godności. Tu: księża dzieciom. Nie było odwagi na pragmatyzm w odpowiednim momencie, a teraz słowem przepraszam można ewentualnie uczynić znak krzyża. A i to nic już nie da. Nie cofnie krzywdy. Nie powstrzyma łez. Kościół sam na siebie zrobił atak. Dom (Boży) wymaga oczyszczenia ze śmieci.

Największym grzechem jest przyzwolenie. I nie mówię tu o frustrującym przyzwoleniu na przestępstwo przełożonych wilków w przebraniu. Tu szalenie ważną rolę odgrywa przyzwolenie społeczne. Owi przebierańcy zrobili z Kościoła fontannę tryskającą hajsem, smalcem i nowym merolem, konfesjonał zwyrodnialstwa, Sodomę i Gomorę, operę buffo, w której największymi bufonami są niewierzący w dysfunkcje Kościoła wierni. Żona Lota nie obejrzała się z ciekawości. Obejrzała się z żalu za ludzkimi odruchami. Takich, których większość z nas nie ma. Jesteśmy jak naiwne owce z klapkami na oczach i kopertą w ręku, bez refleksji, że to nie ksiądz jest naszym pasterzem. Zgorszyliśmy Matkę Boską Tęczochowską tak boleśnie, że jedyne co po niej zostało to Mater Dolorosa. Budujemy kraj na zgliszczach zespołu niesamodzielnego myślenia, tolerancji dla zła, nietolerancji dla miłości. Potęgę ojca prezesa. Każdy kraj ma własną mafię. U nas mafia ma własny kraj. Kraj, który sprzedaliśmy za 500+. Kraj, w którym broni się księży-pedofilów. Kraj, w którym niszczy się oświatę i nakłada bana(na) na sztukę. Kraj, w którym elektryk kiedyś zaświecił żarówkę wolności, a teraz ten kraj jedyne światło jakie widzi to światełko w tunelu... Miałeś chamie złoty róg?

Nie ma takiego słowa, które opisałoby cierpienie. Nie ma takiego płaczu, który nie odbiłby się echem. Nie ma takich pięknych wypowiedzi Chrystusa czytanych z ambony, które zagłuszyłyby wyrzuty sumienia. Nie ma takiego zegara, który cofnąłby czas. Człowiek na nowo odnajduje człowieka - przez miłość.

 3
Oceń
(12 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (30)

linulinu
+1
Dla mnie takie bomby na tą instytucję moga padać cały czas, aż do końca ... (2019-05-17 08:42)
RouterRouter
-2
Brawo Zuzia piekny i mądry artykół,znam takich co ręce składają a diabeł wcielony. (2019-05-17 09:36)
linulinu
-1
@Router

Artykuł... (2019-05-17 10:27)
lokalnylokalny
-2
Ale przecież, jak powiedział  Padre Michalik: Dziecko lgnie, drugiego człowieka wciąga. To nie jest wina dorosłego, ślubującego wierność Bogu i jego przykazaniom człowieka, że te małe szatany kuszą.  (2019-05-17 11:29)
robroyrobroy
-2
Biblia to taka starowieczna soap opera,jeden napisał jakieś testamenty stare i nowe,-drugi czytający -,zbierał gawiedź w izbie ,kiedy juz robota w polu się skończyła a krowy wydojone i czytał im po kawałku ten horror-jak dostąpią nieba kiedy będą czcili i dawali daninę,na kapłanów wiary,w przeciwnym wypadku -piekło i męki,no i tak zostało do dzisiaj,wiemy który ksiądz jest jaki,który ma dzieci z nieformalnego (bo nie może inaczej) związku,a mimo to idziemy i wysłuchujemy tych "mądrości i pouczeń",dajemy w koszyk i posłusznie opuszczamy kościół po słowach-idźcie-ofiara spełniona,nie ma spowiedzi powszechnej kiedy każdy może w duchu sobie przypomnieć co złego zrobił,trzeba to wypluć do ucha sukienkowego w konfesjonale,-z mądrości internetowych-jak za 2000 lat po wojnach atomowych znajdą scenopis M-jak milość,-braci Mroczków zrobią Bogami ,amen.

(2019-05-17 16:48)
robroyrobroy
-2
. (2019-05-17 16:54)
zabczynski227zabczynski227
-1
ja czasami mam okazję popatrzeć jak starsi ludzie z calym szacunkiem do nich , wychodzą z Wawrzyńca, Przyznam się , że wtedy sie uśmiecham bo wiem na co te pieniądze z tacy w wiekszości idą . Proszę mi wierzyć wiem i dlatego tym ludziom nie daje. I gdyby Oni wiedzieli też by nie dawali . (2019-05-17 20:13)
zbigsochzbigsoch
0
Zastanawiałem się, czy przyłączyć się do dyskusji, ponieważ część wpisów nie nadaje się do komentarza,ale widzę tu samych nieprzychylnych Kościołowi i Religi chrześcijańskiej dlatego dla równowagi jako osoba wierząca i praktykująca wyrażę swoje zdanie.

Nie oceniam Waszego stosunku do Religi i Kościoła, pewnie macie swoje powody ,Wasza sprawa,ale nie zgadzam się na takie wywody o Piśmie Świętym i ocenie całej wspólnoty na podstawie zachowania (złego to prawda) jakiejś części duchownych. Reasumując Wasza wiedza na temat Religi i Kościoła to prawda, ta trzecia. (2019-05-18 07:32)
MarcinMarcin
-2
Tak dla zachowania rownowagi pod takim tekstem warto przypomniec Matke Terese z Kalkuty, czy Ojca Kolbe... Wiele osob odwraca sie od Kosciola z powodow o ktorych piszesz, ale moim zdaniem, dzieki temu co teraz wybucha za jakis czas wszytsko samo dobrze sie pouklada... Nie warto popadac w skrajonosci... (2019-05-18 09:15)
linulinu
-2
@Marcin, z tą matką teresą to poleciałeś. Widać wyraźny brak edukcji w tym temacie w twojej wypowiedzi

Poczytaj może:Misjonarska miłośćChristopher`a Hitchens`a to zostanie ci tylko Kolbe

(2019-05-18 09:56)
linulinu
-1
Tu taki materiał troche starszy, żeby nie było:https://youtu.be/nVwbjUn1Bws (2019-05-18 09:58)
zuziazuzia
-4
@Marcin, dobrze się poukłada? Wymaże traumę? Cofnie czas za pomocą magicznego przycisku? Jeżeli według Ciebie w tak bolesnym temacie należy zachować równowagę to mamy wyjątkowo odmienny poziom wrażliwości... (2019-05-18 10:02)
gajgaj
-1
Myślę że po tym filmie wierzący uświadomią sobie że nie tylko uczestniczą, ale też współtworzą Kościół.

To co powiedział L. Wałęsa - "gdybym wiedział..."

A przecież byli ludzie wierzący którzy wiedzieli. Byli rodzice którzy widzieli.

A jednak nie chcieli uwierzyć.

Może za bardzo chcieli by to co do nich dociera okazało się tą "trzecią prawdą". (2019-05-18 10:15)
Obywatel85Obywatel85
+1
Kraj, w którym elektryk kiedyś zaświecił żarówkę wolności - Lewacka tęczowa pseudo dziennikarzyna w natarciu z kolejnym bełkotem,kompromitujesz się w każdym artykule kompromitujesz się i teraz.

Ale ja to wszystko rozumiem kupa śmierdzi więc i muchy się zlatują grunt to wykożystać okazję i uchwycić trochę dla siebie.

Jeśli ta żarówka była żarówką wolności aż boję się pomyśleć jak bardzo wykolejone i przesiąknięte lewactwem są twoje myśli...........(2019-05-18 11:27)
susan-preisssusan-preiss
-5
Brawo Zuziu , bardzo fajne i trafne przemyślenia po którymi mógłbym się podpisać !!! Komentarz obywatela85 mówi wszystko o ślepych wyznawcach pisu . Szkoda, że w XXI wieku są jeszcze tacy głupcy. (2019-05-18 11:54)
chris-warchris-war
-5
ZUZIU. SZACUN !!! . Jeżeli zaś chodzi o ten bełkot niejakiego obywatela85 - Lecz się chory z nienawiści typie !!! (2019-05-18 12:00)
zuziazuzia
-5
(2019-05-18 12:01)
zuziazuzia
-5
(2019-05-18 12:06)
Obywatel85Obywatel85
+5
Po pierwsze primo nie głosowałem na PIS po drugie leczyć się nie muszę a już napewno z nienawiści ;-)

Mamy wolność słowa [ podobno ] więc jedni mają prawo upubliczniać swój chociażby lewacki bełkot,zaś inni mają prawo napisać swoje zdanie które nie koniecznie musi się zgadzać ze zdaniem tych bardziej że tak powiem ,,posętpowych umysłowo,,

Mam również prawo czuć obrzydzenie na wszelakie dewiacje i zboczenia odbiegające od pewnych norm rozumiesz czy może ujać to raz jeszcze bardziej łopatologicznie ? (2019-05-18 12:34)
chris-warchris-war
-5
Brawo obywatelu , właśnie po raz kolejny udowodniłeś nam wszystkim jak bardzo prosty z ciebie człek. (2019-05-18 15:51)
zuziazuzia
-5
@Obywatel85, jeżeli już zdecydował się Pan mnie obrażać to bardzo proszę chociaż nie być ignorantem, zajrzeć do słownika, nauczyć się pisowni z cząstką pseudo- i obrażać poprawnie ;) (2019-05-18 18:33)
Obywatel85Obywatel85
+1
Jak ja lubię gdy komuś brakuje argumentów czy też inteligenci i przechodzi do taktyki wytykania błędów gramatycznych ;-),spokojnie ale ja to wszystko rozumiem i nie chowam urazy.Obiecuje więcej nie wytykać błedów w tym trudnym zawodzie dziennikarza jak nie wnikać w pani radykalnie nowoczesne poglądy.

(2019-05-18 20:36)
WITWIT
+4
Wcale nie macie się czym chlubić! Czyż nie wiecie, że odrobina kwasu całe ciasto zakwasza? 7 Wyrzućcie więc stary kwas, abyście się stali nowym ciastem, jako że przaśni jesteście*. Chrystus bowiem został złożony w ofierze jako nasza Pascha. 8 Tak przeto odprawiajmy święto nasze, nie przy użyciu starego kwasu, kwasu złości i przewrotności, lecz - przaśnego chleba czystości i prawdy.

Nic nie usprawiedliwia przestępstw duchownych, a szczególnie ich przełożonych, ale nie można też wszystkich wrzucić do jednego worka i potępić, długo by o tym pisać i pisać, ale ja chciałbym przekazać Wam jedno. Ponad 20 lat byłem ministrantem w jednej z Sochaczewskich parafii, zaczynałem w wieku 6 lat , w tym czasie przewinęło się tam pewnie ponad 25 księży, proboszczów miałem 3, wikariuszy nie zlicze. Nigdy w najmniejszym stopniu nie spotkałem się z sytuacjami z filmu T.Sekielskiego, o takich przypadkach też nie słyszałem. Spotkania ministranów były zawsze w sali ketechetycznej, żadnych na plebanii. Na plebanie byliśmy zapraszani raz w roku w czerwcu do pomocy przy przeprowadzce. ( Zmiany Wikariuszy) (2019-05-19 10:02)
KIJSKIJS
+1
WIT nigdy nie spotkałeś się z takimi sytuacjami ponieważ zjawisko pedofilii wśród księży jest małe-jeśli nie najmniejsze wśród wszystkich pedofilów. Co oczywiście nie zmienia faktu że jest i jak najbardziej wymaga potępienia i wyplenienia . Warto przyjżeć się wszystkim środowiskom. Już wiele lat temu USA opublikowało raport że to geje stanowią największe zagrożenie dla dzieci bo % pedofilów jest wśród nich największy, aczkolwiek nie każdy gej będzie pedofilem. Tak samo jak nie każdy konkubent będzie molestował swojego pasierba,choć nie mało było takich dramatów. (2019-05-19 15:04)
linulinu
-2
@KIJS, ja bym poszedł dalej, NIE MA GO WCALE, a to o czym się mówiło, mowi to nie istnieje.

Amen (2019-05-20 04:22)
linulinu
+1
@Obywatel85

Kraj, w którym elektryk kiedyś zaświecił żarówkę wolności

Zarówka zapalana w archiwum SB, się nie liczy.... (2019-05-20 07:00)
kacperskyykacperskyy
-2
panie marcinie - insytucja kosciola to zło samo w sobie, pomijajac juz pedofilie. bazuja na ciemnocie ludzi i wykorzystuja to maksymalnie do gromadzenia dóbr doczesnych, manipulacjami oraz zastraszaniem wyrobili sobie wzgledy w polityce (nie dasz na kosciol to wiernym szepniemy slowko na kazaniu). sa bezkarni, nie placą podatkow, wywalaja palace i wierze do nieba. Zakłamanie i obłuda siegnela zenitu.ma pan racje nie wszyscy sa zli - tak samo jak nie wszyscy policjanci, ratownicy, ksiegowi itd... sa ludzie z powowlania ale czemu akurta kasta księzy - najwieksza zalegalizowania mafja - ma miec takie przywileje? (2019-05-20 08:34)
MarcinMarcin
0
@zuza ... w sprawie pedofilów sprawa jest jednoznaczna, to czyste zlo. Koniec i . Normalność to publiczne oczyszczenie sie Kosciola z tego zla i odbudowa ducha chrześcijańskie wspólnoty!!! Ślepe walenie we wszytskich księży to element wojny plemiennej, która niszczy i wyjalawia
kulturę oraz styl życia Polakow.... ps. Oprócz pedofilów ogromny problem to związek Kościoła z Władzą, to tez powinno byc napietnowane chyba tak samo mocnoo jak sexskandale.... (2019-05-20 09:31)
wbienkowbienko
-1
Sytuacja jest rozwojowa, bo chodzą słuchy, że w kolejce staną wystawione do wiatru "gosposie" i liczna dziatwa jurnej części naszego kleru.Oj będzie się działo, że uło :) :) :) (2019-05-20 16:47)
linulinu
0
@Marcin,: "...Ślepe walenie we wszytskich księży to element wojny plemiennej, która niszczy i wyjalawiakulturę oraz styl życia Polakow.."

To znaczy że jak ktoś nie jest związany z kosciołem i jego kulturą, to ma nie własciwy styl zycia?

Powiem tak, każdy człowiek oskarzony o ten czyn, odbywa karę więzienia, lekko "umilając życie współwięźniom" jako "panienka", worek treningowy" i pewnie wiele innych rzeczy, o których nawet, nie odważe się pisać. Natomiast kleryk ma stworzone warunki ku temu, zeby nadal "być sobą"...

Och ta Twoja logika... uwazasz wiec, że lepiej piętnować Kościół <--> Władza, niz lamentować nad jakimś tam poszkodowanym dzieckiem (pewnie wcale nie małą iloscią dzieci...i gosposi również)

@KIJS ciebie żal komentować, bo twoje dane opierają się na "pomysłach amerykańskich naukowców" chyba że pokażesz ten raport. I proszę, niech nie będzie to raport z czasów Nixona... (2019-05-20 19:49)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy