BOGOWIE

/ 1 komentarzy / 11 zdjęć
Zdjęcia i foto: BOGOWIE Film, fotografia sochaczew
+6

W sobotę 16 maja o godz.17.00 Sochaczewski Klub Filmowy ma przyjemność zaprosić Państwa na pokaz jednego z najlepszych filmów dekady  pt.: BOGOWIE.Reżyserem tego obrazu jest Lukasz Palkowski.Rok prod.:2014.

Uhonorowana 10 nagrodami podczas ubiegłorocznego Gdynia Film Festival oraz 7 Orłami – Polskami Nagrodami Filmowymi opowieść o życiu profesora Zbigniewa Religi, który w latach 80. dokonał pierwszego w Polsce, udanego przeszczepu serca. W roli głównej Tomasz Kot.

"Bogowie" to portret wybitnego człowieka, który odważył się zmienić obowiązujące zasady. Wyjmując z ludzkiego ciała serce, profesor przełamał moralne, kulturowe i religijne tabu. Kilka dekad temu transplantacja serca była według powszechnej opinii działaniem wbrew naturze.

Film pokazuje początki dyskusji nad definicją śmierci biologicznej człowieka i granicami kompetencji chirurgów. Wraz z ekipą młodych lekarzy, Zbigniew Religa przeciwstawił się swoim mistrzom. Jego zmagania to nie tylko walka o sprzęt i fundusze, ale przede wszystkim starcie z przestarzałymi sposobami myślenia.


Dla Tomasza Kota kreacja w tym filmie będzie wizytówką na lata. Zbliżył się fizycznie (charakterystyczny chód, lekko przygarbiona figura, wypracowany grymas, wieczny  papieros w dłoni) i emocjonalnie do polskiego kardiochirurga. Kot pali, pije, rzuca uroczym sarkazmem, mruży oczy tudzież marszczy brwi. Szalony geniusz hipnotyzuje stylem i energią.

Film trwa 120 min.Wstęp wolny.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

luciferatuluciferatu
0
Świetny film. Kot w roli Religi jest prawdziwym Kotem, a nawet Kocurem :) Zapraszam na SKF (2015-05-15 17:01)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy