Bogumił Czubacki i Urszula Pawlak: Razem rozwiniemy Sochaczew

/ 114 komentarzy
Zdjęcia i foto: Bogumił Czubacki i Urszula Pawlak: Razem rozwiniemy Sochaczew Radni i rady samorządowe sochaczew

Kandydat na burmistrza Bogumił Czubacki i Urszula Pawlak:


Razem rozwiniemy Sochaczew

Razem sięgniemy po środki unijne.


Prosimy o głos 30 listopada w drugiej turze wyborów samorządowych w Sochaczewie. Wyłącznie tak możemy przywrócić w Sochaczewie spokój, bezpieczeństwo finansowe miejskiego samorządu, a przede wszystkim tak potrzebny otwarty i przyjazny dialog z mieszkańcami. 


Zapraszam na stronę czubacki.pl

Poparcie Urszuli Pawlak: TUTAJ

Wiele zrobiliśmy, zrobimy więcej dla Sochaczewa: PORÓWNANIE GRAFICZNE

Dlaczego warto oddać głos na Bogumiła Czubackiego: INFOGRAFIKA 

Rolą burmistrza miasta jest traktowanie budżetu miasta lepiej niż własnego. Bo to nie są moje pieniądze, tylko wszystkich mieszkańców, zatem nie są to też pieniądze niczyje. Burmistrz powinien czuć ogromną odpowiedzialność za każdą wydaną złotówkę: WYWIAD

Bogumił Czubacki na FB: TUTAJ

Bogumił Czubacki - sprawdzony burmistrz: SPOT

/Materiał pochodzi i jest finansowany przez KW MWS/

 3.7
Oceń
(3 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (114)

sambasamba
0
Rozwincie. A przede wszystkim zredukujcie etaty. W urzedzie wiecej jest ludzi niż pracy! (2014-11-20 18:46)
RotorRotor
0
Za Burmistrza Osieckiego zatrudniono w urzędzie i podległych spółkach kilkadziesiąt nowych pracowników - głównie zwolenników nowej władzy. Co kosztowało nas mieszkańców ponad 3 ooo ooo zł rocznie. Za taką kwotę można by pozyskać kolejne kilka milionów na remont dróg w mieście . Zaprzepaszczono szansę na postęp w tej kwestii, czas rozliczyć taką władzę za taką rozrzutność kadrową. (2014-11-20 18:54)
izauraizaura
0
Dla mnie inni nie przeszkadzają . Przeszkadza i radzę ją wywalić na zbity pysk, to Agata K. Ta Pani ani dnia dlużej . (2014-11-20 19:39)
Zirgu2Zirgu2
0
Rotor - wzrost liczby urzędników to zjawisko/patologia w skali całego kraju. Rośnie liczba zadań dla urzędów to i rośnie liczba etatów. Jak nie zatrudnisz i nie realizujesz statutowych zadań to też ponosisz konsekwencje. I tak źle i tak niedobrze. (2014-11-20 19:52)
matka polkamatka polka
0
Gratuluję i kibicuję. (2014-11-20 20:05)
Zirgu2Zirgu2
0
Ja też gratuluję, ale oczekuję, że już 1 grudnia tuż po przegranych wyborach pan Czubacki razem z panią Pawlak zabiorą się do roboty i solidnie przepracuję kolejne 4 lata, by móc się wykazać, a nie obudzą się 2 miesiące przed kolejnymi wyborami z hasłami "odnowy i uzdrowienia" Sochaczewa ;) Jakoś pan Czubacki nie był zbyt aktywny w Radzie Miasta (a raczej był mocno nieaktywny). (2014-11-20 20:21)
robertmrobertm
0
Warto pamiętać, że pani Urszula Pawlak to w ostatniej kadencji najwierniejszy sojusznik w Radzie Miasta Porozumienia Ziemi Sochaczewskiej, a więc ugrupowania pana Janusza Ciury. Jej najbliższy współpracownik - jeśli dobrze pamiętam - pełnomocnik wyborczy - Ireneusz Kisiołek pracował, a może wciąż pracuje w DPS. Był zatrzymany w związku z aferą w DPS przez policję.
Pan Czubacki, jak wiadomo, każdy swój ruch i słowo konsultuje z Jerzym Żelichowskim - byłym już radnym powiatowym, który przez ostatnie cztery lata w Radzie Powiatu był wiernym sojusznikiem Porozumienia Ziemi Sochaczewskiej. Po wybuchu afery w DPS pan Żelichowski był jednym z tych, którzy obronili Janusza Ciurę i cały zarząd przed odwołaniem.
Pamiętajmy o tym zanim oddamy głos. (2014-11-20 20:27)
beatagbeatag
0
Pani Urszula Pawlak nawet merytoryczna Kobieta, ale bez siły przebicia. Mało siły w głosie i na tym bardzo dużo traci. Ludzie tyle lat mieszkacie w Sochaczewie i nie widzicie rozwoju miasta Sochaczewa. gdzie wy jesteście, tylko potraficie krytykować i krytykować i stawiać na tych którzy mieli przez tyle lat szanse na rozwój tego Miasta. Piotr Osiecki to przyszłość, co do urzędników to się nie wypowiadam, bo nie znam tematu. Ale ludzie władzy zawsze się obstawiają swoimi. Świat jest prosty. Pozdrawiam i życzę sukcesów Panu Osieckiemu. Pani Anno Pawlak mogła Pani przysłużyć się inaczej miastu. Oczy szeroko otwarte warto mieć. (2014-11-20 20:31)
robertmrobertm
0
Warto też wiedzieć, że w ostatniej kadencji Rady Miasta pan Bogumił Czubacki był ponad 540 razy za uchwałami, które zaproponował burmistrz Piotr Osiecki. Wśród nich były uchwały budżetowe i zatwierdzające ceny wody i ścieków. Przeciw był tylko cztery, albo pięć razy. Jeden z tych sprzeciwów dotyczył wygaszenia mandatu skazanej prawomocnym wyrokiem Urszuli Kossakowskiej. Radnej Kossakowskiej broniło też ugrupowanie pani Pawlak.
Pani Pawlak była przeciwana m.in zwiększeniu przez miasto środków na remont ulicy Staszica. (2014-11-20 20:34)
robertmrobertm
0
Jutro podam szczegółowe dane dotyczące wzrostu zatrudnienia w UM za kadencji burmistrza Osieckiego i Czubackiego. Dane nie wypadają korzystnie dla pana Bogumiła. (2014-11-20 20:35)
robertmrobertm
0
Warto też dodać, że komitet pana Czubackiego nielegalnie ustawia reklamy na ulicach miasta. Nie ma też zgody na wykorzystywanie wizerunku Piotra Osieckiego w swoich szkalujących materiałach. Co do ich treści nawet trudno się odnieść, gdy czyta się te bzdury, ale postaram się w najbliższych dniach pokazać Państwu, że pan Czubacki i Żelichowski bo to zapewne jego dzieło - mianipulują - używając tylko tego słowa. (2014-11-20 20:38)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Panie Małolepszy, jest Pan żałosny w swoich insynuacjach. Wypisuje Pan bzdury potwierdzając, że spędzone w samorządzie miejskim cztery lata okazały się niewystarczające, aby rozumieć mechanizmy samorządowego funkcjonowania. Czuje Pan usuwający się Panu grunt? Przyda Pan się jeszcze w powiecie, bo tam było już prawie wszystko, ale picu jeszcze nie. (2014-11-20 20:45)
robertmrobertm
0
Wiem, że jak mówi ludowe powiedzenie "Prawda w oczy kole".
Czy głosował Pan przeciw odwołaniu zarządu w związku z aferą w DPS czy nie?
Może Pan przedstawi swoją statystykę głosowań w Radzie Powiatu w ostatniej kadencji?
Co do gruntu to stoję na nim twardo. Proszę spojrzeć na wyniki wyborów. Mam wrażenie, że to Pan stracił całkiem grunt - czytaj mandat. (2014-11-20 20:59)
robertmrobertm
0
Proszę też odpowiedzieć, czy Wasz komitet ma zgody i wniósł stosowne opłaty za zajęcie pasa drogowego w związku z ustawieniem reklam, czy w ogóle się o to ubiegał? Odpowiem za Pana - nie ma takich zgód, nie ma takich opłat.
Świadomie łamiecie prawo. Świadomie wprowadzacie też mieszkańców w błąd niezwykle kłamliwą kampanią. Dziś usłyszałem w radio, że projekt kanalizacyjny jest zagrożony. Mówił to pan Czubacki.
Nie jest, nie był i nie będzie. Nie grozi nam żaden zwrot unijnych pieniędzy. Pan Czubacki po prostu kłamie. (2014-11-20 21:03)
Zirgu2Zirgu2
0
BOSKIE!
Właśnie wczytałem się w ikonografię z najnowszej reklamy negatywnej pana Czubackiego (niedoskonałe zdjęcie Osieckiego to chyba brak znajomości programu graficznego;).
Nie! No rewelacja! SZCZYT DEMAGOGII I POPULIZM W CZYSTEJ POSTACI!
Ale do konkretów:
1. Pozyskane środki unijne (więcej Czubacki) - jakby pan Jerzy nie wiedział, że w ostatnich czterech latach środki "zostały już rozdysponowane" i ich po prostu nie było.
2. Opłaty za wodę (wzrost o 0,50 zł na przestrzeni 4 lat) i za ścieki (wzrost o 2,79 zł w ciągu 4 lat) - przy uwzględnieniu inflacji i ponad 100 milionowej inwestycji w sieć kanalizacyjną nie jest to potężny wzrost.
3. Z tym dialogiem społecznym to jednak lekka przesada! Burmistrz Czubackie za bardzo rozmowny czy gadatliwy to nie jest (vide: sesje Rady Miejskiej ;).
4. Organizacja Dni Sochaczewa (to jest najlepsze!) w ulubionym miejscu mieszkańców, czyli na muszli. Chyba panowie zapomnieli o licznych pobiciach, ofierze śmiertelnej (2010 rok) i absolutnej niemożności sprawowania kontroli nad imprezą przez policję i służby porządkowe?!
5. Z remontem ulic to bym się nie wychylał, bo na tym polu Osiecki wygrywa nie o dwie, a o trzy długości. A co do Staszica to jest to chyba ulica powiatowa, więc kto za nią odpowiada? Bingo - powiat!
6. Upolitycznienie samorządu to chyba lekka przesada - pełna zgoda pomiędzy Osieckim i popierającą go Radą przy złości i zgrzytaniu zębów opozycji (zdecydowany plus dla Osieckiego).
7. I to jest punkt, który obnaża niewiedzę pana Czubackiego. Rosnące wydatki na administrację wynikają ze wzrostu zadań urzędów. Tak się dzieje w różnym stopniu w całym kraju.
8. Oraz "last but not least"! Rolowanie długu czyli obligacje miejskie! To co wie początkujący student ekonomii niestety nie zostało zrozumiane przez pana Czubackiego. Skoro można "kupić" tańszy pieniądz na rynku obligacji, wydłużać jego zwrot (odraczając moment wykupu) to dlaczego tego nie zrobić?! Temat rzeka, ale polecam literaturę fachową.

A przede wszystkim polecam spin doktorom (doktorowi) kampanii pana Czubackiego poczytanie sobie "o skutkach negatywnej kampanii reklamowej". Na pewno CZEGOŚ NOWEGO SIĘ DOWIEDZĄ I nie będą popełniali takich błędów.
(2014-11-20 21:09)
ludziemyslcieludziemyslcie
0
Pan Rober rzuca się jak zranione zwierzę, dostał porzadny cios z zaskoczenia, a tak ładnie już sobie wszystko ułożył. Panie Robersie psy szczekają, karawana jedzie dalej. Niech jedzie i niech zajedzie do celu. Ponawiam apel do redakcji - usuńce stad tego człowieka, on nie zasłyguje na miejsce na tym poratlu obraża uzytkowników i redakcję samą swoją obecnoscią, nie wspomnę już o innych anonimowych loginach, którymi prawdopodobnie sam dysponuje lub steruje. Widac to zwłaszcza w tych szaleńczych szeknięciach - stylistyka podoba do wielu innch wpisów.

(2014-11-20 21:13)
windwind
0
Szanowny Panie RzeczNIKu - zamiast toczyć tu pianę internetową lepiej załóż sprawę w trybie wyborczym Czubackiemu (Gaik już przepraszał za plotki). Jeśli wygrasz w Sądzie to znacz, że to co jest na www.czubacki.pl to stek kłamstw. Ale jeśli nie idziesz się sądzić wybiorczo - to znaczy, że nie masz racji i dobrych argumentów. Kończ Waś wstydu oszczędź - mam nadzieję, że w 30.11 mieszkańcu w końcu Pana uciszą...

(2014-11-20 21:14)
ludziemyslcieludziemyslcie
0
Zresztą już widać, że Pan Rober znów rozpoczął dyskusję sam ze sobą (2014-11-20 21:15)
ludziemyslcieludziemyslcie
0
Tak jest do sądu z nimi, już, już! (2014-11-20 21:17)
basiulkabasiulka
0
Tak, pana Roberta najłatwiej poznać po tym, że rozmawia sam ze sobą. I że bywa gorączkowy. I jeszcze po paru innych rzeczach.

A co do kandydatury pana Czubackiego popartego przez moją kandydatkę na burmistrza Urszulę Pawlak, informuję, że będę na Pana głosować. Jakoś za duszno się zrobiło w mieście z panem Robertem i jego burmistrzem. Mam nadzieję, że dzięki panu Czubackiemu wróci do Sochaczewa spokój. I w końcu ceny wody zostaną obniżone. (2014-11-20 21:24)
ludziemyslcieludziemyslcie
0
Zirgu - "A przede wszystkim polecam spin doktorom (doktorowi) kampanii pana Czubackiego poczytanie sobie "o skutkach negatywnej kampanii reklamowej". Na pewno CZEGOŚ NOWEGO SIĘ DOWIEDZĄ I nie będą popełniali takich błędów."

To przecież inny komiet jest mistrzem kampanii neagtywnej! ProwadzI ją od miesięcy, a daleko też nie trzeba szukac - wystarszy uważnie przeczytać wpisy Robera to jest wyłącznie KAMPANIA NEGATYWNA. (2014-11-20 21:25)
GizmoGizmo
0
PIOTR OSIECKI BURMISTRZEM !!! (2014-11-20 21:29)
Zirgu2Zirgu2
0
Wybory na burmistrza, to jedyna szansa, aby "niewybieralni" panowie mieli jeszcze szansę na jakiekolwiek "ciepłe posadki". W powiecie nie ma już na co liczyć więc jest jeszcze szansa (nikła bo nikła, ale zawsze) aby coś ugrać w mieście. Do obsadzenia jest przecież kilka synekurek. (2014-11-20 21:30)
Zirgu2Zirgu2
0
ludziemyslcie wybacz, ale nie czytam wszystkiego, a bannery rzuciły mi się w oczy. I tyle ;) (2014-11-20 21:32)
windwind
0
Negatywna kampania to chyba taka, w której stosuje się haki i wywleka sprawy osobiste... ale może sie nie znam?! Nowa kampania Czubackiego jest dla mnie raczej konkretna i na temat ... oby okazała sie skuteczna! (2014-11-20 21:33)
pwaldapwalda
0
"MANIPULACJA" to ulubione słowo pana rzecznika . I pewnie wie co ono znaczy. Niedawno czytałem wezwanie do merytorycznej dyskusji, więc proszę o merytoryczną odpowiedź na "manipulacje" Czubackiego. Punkt po punkcie ma pan okazję wykazać gdzie tu manipulacja.Dane pan zna od pewnego czasu więc proszę nie zwlekać.
(2014-11-20 21:35)
sistersister
0
Przepraszam bardzo,zwolennicy Czubackiego mogą psioczyć i przytaczać różne statystyki a reszta ma siedziec tylko i przyklaskiwać? Pan Czubacki a właściwie żelichowski na okragło karmi nas jakąs tabelka porównawcza oraz negatywną kampanią..Chcecie dojść do władzy takim sposobem? Obrażacie wszystkich którzy są za Osieckim..Nie czuję sie jakbym była z ciemnogrodu a tym bardziej osobą mniej inteligętna od was ziejących jadem..co do samego portalu..usuwanie niewygodnych wpisów nie jest graniem fair.. (2014-11-20 21:39)
matka polkamatka polka
0
O cho cho cho cho cho !!!!! Co tu jest na wypisywane. Otóż wszystko na odwrót aby zrazić czytających. Pani Pawlak ma bardzo duże poparcie u wyborców. Zapamiętana jest jako osoba godna piastowania zamierzonego stanowiska. Mądrze popiera Pana Czubackiego.Tylko dzięki temu my mieszkańcy mamy nadzieję na zatrzymanie stagnacji i prawidłowy rozwój miasta. Nas mieszkańców nie interesują cechy typu głos ( dla wielu bardzo miły, łagodny z mądrymi merytorycznymi wypowiedziami) czy przytaczane niewiarygodne dane z przeszłości. Ta kobieta ma nieprzeciętną wiedzę, jest otwarta na ludzi ( i tu zyskuje najwięcej ) no i oczywiście doświadczenie i odpowiednie przygotowanie. Więc proszę się nie wysilać bo na ludzi to nie działa. A cały elektorat Pani Pawlak popiera Pana Czubackiego. Owszem co nieco się w Sochaczewie zmieniło ale to nie to o co chodzi mieszkańcom. widocznie Pan Burmistrz nie zna naszych oczekiwań i dlatego jestem za poparciem Pani Pawlak i Pana Czubackiego.Jest wiele osób myślących tak jak ja wiec szanse są bardzo duże aby Burmistrzem został Pan Bogumił. Pozdrawiam i zachęcam do głosowania. Nadmieniam jeszcze , że nie należę do żadnej partii ani stowarzyszenia . (2014-11-20 21:39)
Zirgu2Zirgu2
0
wind, a co konkretnie jest dla ciebie "konkretnego", bo dla mnie to jeden stek bzdur i przekłamań. (2014-11-20 21:40)
pwaldapwalda
0
I jeszcze jedno pytanie do pana burmistrza Osieckiego. Proszę o podanie jednej prostej informacji. Ile środków unijnych pozyskał pan w ciągu tej kadencji w przeliczeniu na głowę mieszkańca? Tylko proszę o nie wliczanie tych które pozostawił panu burmistrz Czubacki. (2014-11-20 21:40)
GizmoGizmo
0
Pan Czubacki burmistrzem ???Dla kogo to ostatnia deska ratunku ???
Odp.Dla Jerzyka ! (2014-11-20 21:40)
GizmoGizmo
0


 to już było ! (2014-11-20 21:42)
pwaldapwalda
0
@gizmoto jest poziom kampanii Osieckiego (2014-11-20 21:44)
pwaldapwalda
0
@sisterfakty bolą? (2014-11-20 21:45)
urspawurspaw
0
Panie Robercie znowu stosuje Pan manipulację i to w najgorszym stylu, bo mającą na celu zdyskredytowanie czyjeś dobre imię. W sprawie mojego kolegi Irka nie będę się wypowiadać, bo on świetnie umieć bronić się sam i już wielokrotnie to robił na tym forum. Gdyby były Panu były znane zasady gry fair play, to wiedziałby Pan, że nie rzuca się insynuacji, żeby za wszelką cenę wygrać wybory. Czyżby wyznawał Pan zasadę po trupach do celu? Co do pani Kossakowskiej, to ciągle zadziwia mnie Wasza podwójna moralność. W 2010 roku pani Kossakowska startowała z komitetu Waszego najbliższego koalicjanta PIS. Jej sytuacja prawna była doskonale Wam znana i wtedy to Wam nie przeszkadzało. Informacja o jej czynie dotarła do Macieja Małeckiego już w 2006 roku w wyniku notatki jaką do niego skierował ówczesny wiceburmistrz Krzysztof Brymora. Kiedy pani Kossakowska opuściła Wasz klub nagle zmienił się Wasz punkt widzenia w tej sprawie. Kiedy odbywało się głosowanie nad jej mandatem wyrok nie był jeszcze prawomocny, a Wy bardzo chcieliście zablokować jej prawo do obrony. Ja szanuję wyroki sądów, ale szanuję też prawa obywatela jakie daje mu konstytucja RP. Co do ulicy Staszica to kolejna manipulacja., bo nie wspomina Pan, że wnosiliście o zwiększenie środków na remont ulicy w sierpniu. Żaden rozsądny inwestor nie rozpoczyna inwestycji budowlanych w okresie jesienno - zimowym. Nie wspomina Pan jednak, że pomimo sprzeciwu opozycji, środki na remont ulicy zostały zwiększone a Wam dwukrotnie nie udało się przeprowadzić sprawnie przetargu w celu wyłonienia wykonawcy i w rezultacie remont ulicy nie został wykonany. Wycięto tylko drzewa. Żałosne. (2014-11-20 21:46)
Zirgu2Zirgu2
0
pwalda -> środki unijne to nie rzeka pieniędzy, która sobie gdzieś płynie. Dotacje są przyznawane na konkretne cele i nie zawsze są dostępne. Druga kadencja Czubackiego upłynęła w okresie kiedy tych środków było więcej "na rynku". Od przyszłego roku rusza kolejna transza i bedzie tych środków znacznie więcej. Również dla Sochaczewa. Pozdrawiam. (2014-11-20 21:47)
GizmoGizmo
0
@pwalda
Poczytaj wasze posty.Przyganiał kocioł garnkowi (2014-11-20 21:47)
ludziemyslcieludziemyslcie
0
Gizmo wróć do szkoły - poziom twich wypowiedzi jest na poziomie 6 klasy. Jak się nie ma agrumentów to zostaje głupota
(2014-11-20 21:49)
pwaldapwalda
0
@zigruWidocznie pan Osiecki stał w innej kolejce niż burmistrzowie sąsiednich miast , którzy nie mieli problemów z pozyskiwaniem środków unijnych.
(2014-11-20 21:50)
GizmoGizmo
0

Vice Versa (2014-11-20 21:51)
sistersister
0
pwalda,nie bolą ale pana boli chyba przegrana
(2014-11-20 21:51)
pwaldapwalda
0
przepraszam że pomyliłem nick Zirgu2
(2014-11-20 21:52)
ludziemyslcieludziemyslcie
0
do tematu Staszica - w CAŁYM MIEŚCIE został podniesiony podatek od nieruchomości! Ulicy nie ma, a podatek jest. A UM szczyci się że nie podniósł go w tym roku bo no skoro podniósł wcześniej, to teraz nie musi. Ja mam pytanie na co zostaly wydane pieniądze z tego podatku? Pewnie na promocję.
(2014-11-20 21:53)
pwaldapwalda
0
@sisterRaz się wygrywa a raz przegrywa , byle po uczciwej i godnej walce. Gratulacje dla pani Kozbuch.
(2014-11-20 21:55)
Zirgu2Zirgu2
0
@pwaldaHm.. ciekawa sprawa, rozumiem, że dysponujesz listą owych "burmistrzów sąsiednich miast, którzy nie mieli problemów z pozyskiwaniem środków wraz z kwotami, które pozyskali". Chętnie oddam się lekturze.... Pozdrawiam. (2014-11-20 21:56)
pwaldapwalda
0
wystarczy umieć czytać biuletyny informacji publicznej - BIP (2014-11-20 21:57)
Robert J BuryRobert J Bury
0
Panie Małolepszy, próba skojarzenia pani Pawlak z aferą w DPS ma tyle wspólnego z prawdą co to, że jest Pan odpowiedzialny za awarię systemu komputerowego w PKW. Jedno i drugie jest absurdem i pomówiniem. Stosuje Pan tu socjotechnkę polegajacą na odwołaniu się do skojarzeń w Pańskim elektoracie, który zapene nie zada sobie trudu sprawdzenia jak naprawdę było. Każdy jest wrażliwy na krzywdę ludzką i ubolewa nad tym co tam sie stało. Rozpowszechnia Pan w jawny sposób nieprawdę i pomówienia o drugim człowieku łamiąc 8 przykazanie co jak sadzę wcale Panu i Pańskiemu elektoratowi nie przeszkadza chodzić do kościoła, mienić sie prawym katolikiem i glosić prawdy boże naookoło. Należy tylko żywić nadzieję, że będzie miał Pan się z czego spowiadać. (2014-11-20 21:58)
beatagbeatag
0
Nie wierzy się tym co nic nie zrobili. Ludzie otwórzcie oczy. Jedyny słuszny wybór to Piotr Osiecki. Czy wy naprawdę tak lubicie żyć w kłamstwie? Odwagi, pomóżmy miastu nadal się rozwijać, a nie tylko muzyki słuchać. Wykształconego i merytorycznego człowieka potrzeba na stanowisko Burmistrza Miasta Sochaczew - Piotra Osieckiego. (2014-11-20 22:00)
Zirgu2Zirgu2
0
@pwaldaSkoro powołujesz się na "owych mitycznych burmistrzów" to warto abyś był konkretny, a nie rzucał ogólnikami. Takie są wymogi merytorycznej dyskusji.  (2014-11-20 22:03)
pwaldapwalda
0
Gdzie kłamie pan Czubacki? Gdzie kłamie pani Pawlak? Proszę o konkrety a nie o insynuacje. To jest typowa mowa PIS - wiem ale nie powiem. To z waszego klasyka.
(2014-11-20 22:04)
ludziemyslcieludziemyslcie
0
Kłamstwo, brak rozwoju i muzykę, to funduje nam twój pryncypał. Zdobyć wykształcenie na starośc to żadna sztuka, gdzie był jak jego równieśnicy studiowali? aaa rzucał jajowatą piłką. Do tego powinen wrócić.
(2014-11-20 22:05)
beatagbeatag
0
Walka z wiatrakami, e-sochaczew nie stosuje chyba walki godnej szanowanego serwisu informacyjnego dla mieszkańców Sochaczewa i okolic? A tak dużo ciekawych rzeczy można było u was usłyszeć i podyskutować. Co się stało, czyżby to własność Pana Czubackiego i innych którzy  nie potrafią z twarzą odejść pokonani? Proszę o informację. Dziękuję i pozdrawiam
(2014-11-20 22:08)
ludziemyslcieludziemyslcie
0
Pan Czubacki rządzi wszystkimi mediami, Ziemią S. też, tylko jeszcze o ty, nie wiecie
(2014-11-20 22:10)
Zirgu2Zirgu2
0
@pwaldaWymagasz konkretów to przeczytaj sobie moje wpisy pod tym artykułem od początku. Wypunktowałem wszystkie "ściemy" p. Czubackiego w jego najnowszej odsłonie kampanii (punkt po punkcie). Sam prosiłem Cię o konkrety dot. "owych burmistrzów", ale coś nie mogę się doczekać. Wiem, że łatwo rzucasz ogólnikowe zarzuty, ale jeżeli ta dyskusja ma nie być zwykłą pyskówką to bądź konkretny.PS. I nie cytuj "naszego klasyka" bez podania źródła ;) (2014-11-20 22:10)
pwaldapwalda
0
@Zirgu2proszę przykład - Łowicz 50 000 000 środków unijnych na inwestycje przy 30 000 mieszkańców
(2014-11-20 22:11)
wielkioretywielkiorety
0
Najlepsze jest stwierdzenie, że nie było środków unijnych, akurat własnie dla Sochaczewa. Łatwo sprawdzić ile było ogółem, np: http://www.agencjajj.pl/index.php?n=330
" Od 1 maja 2004 roku Polska jest pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej, w związku, z czym brała udział w negocjacjach budżetu unijnego na lata 2007-2013. Na ten okres dla naszego kraju przeznaczono ze środków funduszy strukturalnych 67,3 mld euro, a nie jak planowano wcześniej 59,5 mld euro Jest to kwota powiększona o 7,8 mld euro w porównaniu do początkowych ustaleń."

Ale widocznie za mało, albo łatwiej było koncerciki zrobić i rozdać trochę kiełbasy.
(2014-11-20 22:12)
wielkioretywielkiorety
0
(2014-11-20 22:12)
beatagbeatag
0
Co do Łowicza to bym polemizowała, to miasto umiera nie rozwija się i jest to chyba złe porównanie, miasto emerytów, młodzież ucieka, żadnych nowych miejsc pracy tylko podatki, podatki i podatki i błoga piękna cisza w urokliwym mieście tyle zostało z pięknego Łowicza.
(2014-11-20 22:18)
sistersister
0
Urszula Pawlak, Bogumił Czubacki i Przemysław Gaik to nic innego jak Platforma Obywatelska. Ta organizacja większości Polakom się już przejadła. Czy chcemy reaktywacji rządów PO w Sochaczewie? Nie tędy droga. Jestem wstanie się założyć, że jeżeli Cubacki jakimś cudem zostanie Burmistrzem to Żelichowski i Pani Pawlak zostaną jego zastępcami. Mają o co walczyć. Szanowni Państwo w takim przypadku czy przy koalicji większościowej w radzie miasta PiS i SFS będą w stanie cokolwiek zrobić w naszym mieście? Myślę, że nie. To pewnie pozostanie im tylko wydawanie publicznych pieniędzy na wyjazdy służbowe do tzw. bliźniaczego miasta Melton w Anglii.
(2014-11-20 22:22)
pwaldapwalda
0
To ile tych środków unijnych pozyskał burmistrz Osiecki , jeśli w "umierającym" Łowiczu udało się tyle uzyskać? (2014-11-20 22:23)
pwaldapwalda
0
Czy są jakieś merytoryczne zarzuty co do kwalifikacji samorządowych pani Pawlak i pana Żelichowskiego?
(2014-11-20 22:26)
Zirgu2Zirgu2
0
@pwaldaŚwietny przykład! Akurat kiepsko trafiłeś, bo bardzo często spotykam na basenie ludzi z Łowicza, którzy WYJĄTKOWO OSTRO narzekają na swoje miasto (a swoją drogą nieźle muszą być wkurzeni, żeby jechać 30 km na czysty i schludny basen). Kwota dotacji oczywiście do weryfikacji, ale to już jutro jak pozwolisz. OK. to mamy JEDNEGO BURMISTRZA, a gdzie pozostali "burmistrzowie"?Pozdrawiam. (2014-11-20 22:29)
matka polkamatka polka
0
Głupoty, głupoty i jeszcze raz głupoty piszecie!!!!!!! Dla odprężenia proponuję obejrzenie filmiku  https://www.youtube.com/watch?v=nAZLyN8AhwU      Można? Można !A tu nam się ciemnotę wciska jako mieszkańcom emerytom że jest pięknie i tak dużo zrobione. Bzdura. Musi być zmiana, pogódźcie się z tym. (2014-11-20 22:33)
Zirgu2Zirgu2
0
@pwaldaA to jednak pani Pawlak/pan Żelichowski przeszli do II tury? A nie pan Czubacki?!To teraz na burmistrza wybiera się tandemy? Czy kolejny raz pan Czubacki będzie jedynie "godnie reprezentował urząd burmistrza"? (2014-11-20 22:34)
wbienkowbienko
0
Nasz miły Pan Rzecznik zachorował na odmianę schizofrenii zwaną ciuryzmem. Ktokolwiek, kiedykolwiek widział oblicze wicestarosty ten został skalany. Odporni na to są tylko nieliczni - wiadomo którzy.Wicestarosta nie jest bohaterem mojej bajki, nigdy bym na niego nie zagłosował i dziwię się, że się znaleźli chętni. Ale etykietowanie ludzi czyimiś wadami jest niskich lotów, nieetyczne, nieprawe, niesprawiedliwe, niegodne itp., itd., itd. (2014-11-20 22:36)
beatagbeatag
0
będzie "godnie reprezentował urząd"tak uważam, a i emeryturka będzie większa....
(2014-11-20 22:37)
beatagbeatag
0
Bycie w polityce to ryzyko, nie wiadomo kiedy i jak się splamisz z powodu ludzi, którzy Ciebie otaczają trzeba o tym pamiętać, a etykieta zostaje na całe życie....
(2014-11-20 22:39)
Zirgu2Zirgu2
0
@wszyscyWszystkim życzę spokojnej nocy i aby nie przyśniły się koszmary wyborcze ;)Dobranoc. (2014-11-20 22:46)
bandarbandar
0
Konkretnie zakłamana. Przewiduję skutek podobny do przejedzenia. Oby tylko na obstrukcji się skończyło. Jerzyk już ma rzucawkę i porzucił retorykę kulturalnej żmii. Czyli nerwy puszczają. Pani specjalistka z MJWPU parę głosów panu Czubackiemu podrzuci, ale tylko parę. Za mało aby zaszkodzić Osieckiemu. (2014-11-20 22:55)
sistersister
0
@Zirgu2
Masz rację, że Pan Czubacki będzie tyko pełnił funkcję reprezentacyjną i jednocześnie będzie marionetką w rękach Żelichowskiego
(2014-11-20 22:56)
pwaldapwalda
0
@wszyscyTo nie dowiedziałem się ile tych środków unijnych zostało pozyskanych, ale się dowiedziałem że burmistrz Osiecki basen wybudował i ze robi wszystko sam.Pan Czubacki jednak będzie chciał zapewne dobrać sobie grupę ludzi mających pojęcie o samorządzie i mam nadzieję że będzie to pani Pawlak i pan Żelichowski.Dobranoc (2014-11-20 22:58)
KlaudynaKlaudyna
0
pawalda: świetny komentarz, aż się ubawiłam. Bardzo się cieszę z poparcia pani Urszuli. Ma Pani rację, przekazując nas, Pani wyborców, Panu Czubackiemu. Trzeba ratować to biedne miasto, bo jak Osiecki zostanie, to za 4 lata nie będzie co zbierać. (2014-11-20 23:07)
stefekstefek
0
Za 4 lata, jeśli burmistrzem nadal będzie p. Osiecki, miasto opustoszeje, bo wszyscy będziemy siedzieć za aferę w DPS. Już nam to rzecznik załatwi. Pan, panie rzeczniku, to chyba nie przepada za mieszkańcami Sochaczewa, co? (2014-11-20 23:11)
KlaudynaKlaudyna
0
Na pewno nie przepada, on woli mieszkańców gminy Nowa Sucha, a już na pewno Kozłowa Biskupiego, gdzie mieszka obecny burmistrz Osiecki. Ciekawam, ile tam się płaci za wodę? 35 - 40 zł miesięcznie? Bo ja, panie rzeczniku, płacę 300, tylko za zimną wodę, i mieszkam w centrum Sochaczewa. (2014-11-20 23:15)
karol997karol997
0
Tocząca się tu dyskusja nie ma sensu a argumenty bez pokrycia zarówno z jednej jak i drugiej strony. Wiem, że często moja dyskusja z panem jerzykiem nie należała do przyjemnych. Zaufam Panu Czubackiemu i Pani Pawlak tylko pod jednym warunkiem, iż będziecie pracowali wraz z Panią Brymorą to moja wizja i szansa dla Mieszkańców i Miasta. Jak widać panu jerzykowi wyborcy nie dali mandatu zaufania więc warto przemyśleć moją propozycję Panie Bogumile. Apeluję do wszystkich wypowiadających się o powstrzymanie emocji i prywatnych tzw.wycieczek. Pani Brymora często udzielała się w życie naszego Miasta, to dzięki niej powstał ogródek lub jak kto woli plac zabaw dla Dzieci przy 600-lecia, który przez obecną władzę został zupełnie zapomniany. To właśnie Pani Brymora udzielała się w różnych akcjach i uroczystościach. Uważam, iż taki układ sprawi i da szansę na rozwój Miasta. Byłemu już radnemu powiatowemu panu jerzykowi grzecznie podziękuję merci za trolla.
Karol
(2014-11-21 00:10)
użytkownik21609użytkownik21609
0
Komentarz usunięty ze względu na naruszenie regulaminu. (2014-11-21 02:49)
użytkownik21609użytkownik21609
0
Komentarz usunięty ze względu na naruszenie regulaminu. (2014-11-21 02:52)
Zirgu2Zirgu2
0
@pwalda
I ponownie dowolnie interpretujesz sobie fakty... ani p.Osiecki ani p.Czubacki nie wybudowali basenu tylko stało się to za kadencji p.Szulczyka. Co do dotacji unijnych - zgoda co do Łowicza, ale co z "pozostałymi burmistrzami" na których się powołujesz? Bo zarówno Żyrardów, jak i Skierniewice mają podobny poziom per capita (że nie wspomnę o takich miastach jak Pruszków czy Wołomin gdzie te wartości są wyjątkowo niskie). Czekam więc cierpliwie na ową mityczną listę burmistrzów, którzy "pochłaniali dotacje tak łatwo jak drożdżówki". Pozdrawiam.
(2014-11-21 09:46)
kuc300kuc300
0
Bidon to to co najgorsze mogło spotkać Sochaczew. Człowiek tak na prawdę patrzący krzywo na wawrzyńca , ludzie obudźcie się z tego letargu . Wszystko przed Nami (2014-11-21 09:47)
dysydentdysydent
0
Bardzo dobrze Robert że punktujesz merytorycznie i po kolei błędy Czubackiego i jego ekipy.Często przeciętni ludzie nie wiedzą kto za czym lub za kim głosował .Czubacki miał już swoje 5 minut. (2014-11-21 10:01)
jagojago
0
     Rzeczywiście to bardzo gorszący fakt że ponad 3 000 000 miliony złotych rocznie na nowo zatrudnionych w urzędzie. To daje lekką ręką ponad 12 000 000 zł w ciągu kadencji. Za taką kwotę, uzupełnioną o środki unijne, można by wyremontować kilka ładnych kilometrów dróg w mieście. Rażąca hojność wobec własnych popleczników, kosztuje mieszkańców utratę możliwości szybkiego rozwoju. Trzeba jeszcze przypomnieć jak ci nowo zatrudnieni pracowali, pani naczelnik zatrudniona na 1/4 etatu z Wrocławia kierująca wydziałem, słynni skoczkowie z urzędu, nominacja dyrektorska radnego który dyrektorem być nie powinien. To tylko niektóre z fakty z historii rządów pana Osieckiego o których trzeba przypomnieć ludziom, by przerwać takie praktyki. 
 
(2014-11-21 10:37)
Zirgu2Zirgu2
0
@jago
Poczekajmy może, że Rzecznik UM zgodnie z wczorajszą obietnicą opublikuje oficjalne dane dot. zatrudnienia i związanych z nimi kosztów, bo te Twoje OKRĄGŁE KWOTY (3m, 12m) póki co wyglądają mi na zwykłą propagandówkę obecną ostatnio w kampanii p.Czubackiego.
A propos owego zatrudniania to w tym raczej wiedzie/wiódł prym Powiat zatrudniając swojego radnego na etacie z pensją ponad 10 500 zł co rocznie daje kwotę 127 000 zł (http://sochaczew-powiat.bip.org.pl/pliki/sochaczewpowiat/gaik_przemyslaw_30.04.2014.pdf).
Raczej w tej jednostce samorządowej doszukiwałbym się rozrzutności.
Pozdrawiam.
(2014-11-21 11:09)
jagojago
0
Nie sądzę by sam pan rzecznik zadowolił się kwotą mniejszą niż 5 - 6 tysięcy zł. miesięcznie. Mnożąc tylko tą kwotę przez 12 m da nam to ponad 700 tysięcy zł rocznie, ale czy przecież takich zapracowanych i dobrze opłacanych urzędników nie jest w magistracie więcej ? Na pewno "skoczkowie" pani 1/4 czy pan rzecznik nie siedzą tam za grosze, jak starzy pracownicy urzędu. Liczby na szczęście mówią za siebie i nie da się ich zagadać. A tymczasem czy to nie prosty i jaskrawy przykład niedbalstwa o miejskie, czyli nasze wspólne mienie.

(2014-11-21 11:48)
Zirgu2Zirgu2
0
@jago
Na lekcjach matematyki albo nie uważałeś, albo chodziłeś na wagary, bo takie zarobki dają kwotę 60-70 000 zł rocznie (a nie 700 000 zł!). I to kwota wciąż dwukrotnie niższa od uposażenia p. Gaika w powiecie. A co do zdjęcia - rozumiem, że wandale z Sochaczewa po zwycięstwie p.Czubackiego przeniosą się w inne miejsce? Jest to może w jego programie wyborczym? ;)
Pozdrawiam.


(2014-11-21 12:02)
jagojago
0
Nawet jeśli jedno zero kliknąłem w pośpiechu i przez pomyłkę, za co przepraszam. To przeliczając to średnio tylko przez 70 etatów owo 70 tysięcy na jednego człowieka z premią i trzynastką to da nam niebagatelną kwotę ponad trzech milionów zł rocznie. A biorąc pod uwagę ich zapracowanie tj.: skoki narciarskie, 1/4 etaty z daleka i brak wniosków na dofinansowanie remontów dróg w mieście to kwota zbyt wygórowana.
 
(2014-11-21 12:12)
Zirgu2Zirgu2
0
@jago
Widzę, że już uruchomiłeś swoją wyobraźnię odnośnie zatrudnienia w UM - dużo domysłów, a zero konkretów. Poczekajmy więc, aż rzecznik UM przedstawi informacje o zatrudnieniu za kadencji obu kandydatów (jak wczoraj obiecał). Na głosowanie idziemy dopiero za tydzień, a przy tym tempie Twoich "domysłów i podejrzeń" to okaże się, że mamy najlepiej zarabiających samorządowców nie tylko w Polsce ale całej Europie Środkowo-Wschodniej. :D
(2014-11-21 12:20)
robertmrobertm
0
Liczba pracowników zatrudnionych w UM

mso-fareast-font-family:"Times New Roman"">2003 r.- 100 osóbmso-fareast-font-family:"Times New Roman"">2004 r. -101mso-fareast-font-family:"Times New Roman"">2005 r.- 113mso-fareast-font-family:"Times New Roman"">2006 r.- 120mso-fareast-font-family:"Times New Roman"">2007 r. -119mso-fareast-font-family:"Times New Roman"">2008 r.- 127mso-fareast-font-family:"Times New Roman"">2009 r.- 135 

2010 r. -135mso-fareast-font-family:"Times New Roman"">2011r. - 139 mso-fareast-font-family:"Times New Roman"">2012 r. -144mso-fareast-font-family:"Times New Roman"">2013 r. -145

2014 – 152Za burmistrza Czubackiego wzrost o
35 osób


Za burmistrza Osieckiego wzrost o 17 osób 

(2014-11-21 12:41)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Panie rzeczniku, Pan nie lubi manipulacji! Proszę nie porównywać ośmiu lat z czterema.Posługując się Pańskimi wyliczeniami:W kadencji 2003-2006 zatrudnienie wzrosło o 20 osób.W kadencji 2007-2010 zatrudnienie wzrosło o 15 osób.
Jednak to w kadencji burmistrza Osieckiego Sochaczew trafił do grona 20 miast powiatowych w Polsce z najwyższymi wydatkami bieżącymi na administrację w przeliczeniu na 1 mieszkańca.  (2014-11-21 13:05)
robertmrobertm
0
Pan Żelichowski jak zwykle, gdy dane są niewygodne, odwraca kota ogonem. 
W zestawieniu, jakie Pan kolportuje na mieście, oczywiście całkowicie zafałszowanym, ale niebawem pokaże prawdziwe dane, pisze Pan ile to pieniędzy zostawił pan Czubacki panu Osieckiemu. Pomijając to, że w kasie miasta ich nie było, więc to nieprawda, że coś tam zostawialiście, niektórych umów to nawet nie podpisywaliście, to ja chciałbym zapytać o to ile długu, idąc pańskim tokiem rozumowania, na 2011 zostawił Pan Czubacki, panu Osieckiemu, bo tym już się Pan nie chwali. 
Od razu odpowiem - 9 mln złotych. Proszę więc łaskawie dopisać te 9 mln zadłużenia do swoich "osiągnięć". Taki kredyt wpisaliście do budżetu na rok 2011, który potem musiał realizować Piotr Osiecki.  (2014-11-21 13:26)
robertmrobertm
0
Może łaskawie wskazałby Pan ile kilometrów dróg pokryliście asflatem (pozwalam brać dane z ośmiu lat), a ile pokryto za burmistrza Osieckiego (2014-11-21 13:28)
Zirgu2Zirgu2
0
I ponownie pojawia się magiczne słowo "manipulacja".
A tak gwoli ścisłości krótkie pytanie: kiedy Sochaczew był w pierwszej trójcie (czyli na pudle;) miast z najwyższymi wydatkami bieżącymi na administrację w przeliczeniu na 1 mieszkańca? Tak, dokładnie jak pan myślał - lata 2003-2006. Hm... czy to aby nie za kadencji p.Czubackiego? ;)(2014-11-21 13:29)
Zirgu2Zirgu2
0
@jerzyk2205
Rozumiem, że całej masy "merytorycznych" argumentów pozostają już Wam tylko takie (zdjęcie z Waszej strony):
(2014-11-21 14:17)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Pieniądze na wzgórze zamkowe, mimo dobrego projektu jaki złożyliśmy, udało się pozyskać dzięki życzliwości samorządowców z koalicji PSL i PO. Jak myślicie, komu będzie łatwiej pozyskać kolejne środki? Panu Czubackiemu, który udowodnił, że potrafi, czy p. Osieckiemu, który użalał się na kryzys i liczył na posła? (2014-11-21 15:28)
Zirgu2Zirgu2
0
Panie Jerzy, to takie bajdurzenie o tym "ile można uzyskać od życzliwych nam samorządowców". Czas się zabrać do pracy i pisać "nie dobre", a "świetnie" projekty. Wtedy nie będzie potrzeby liczyć na "czyjąś życzliwość". Ile jeszcze lat ma Pan zamiar liczyć na "życzliwość samorządowców"? Pozdrawiam.
(2014-11-21 15:44)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Trudno się przekomarzać z kimś, kto ma mgliste pojęcie w temacie. Brałem udział w przygotowaniu wniosku na kramnice i wzgórze zamkowe. Wiem, że były bardzo dobre, a mimo to przez sito przebrnęły tylko kramnice. Drugi wniosek początkowo był odrzucony, bez możliwości odwołania się. Tylko nasz upór i konsekwentne starania, przy sprzyjającym klimacie i życzliwości wojewódzkich samorządowców, przyniósł sukces i unijne pieniądze. Życzliwość nikomu jeszcze nie zaszkodziła. (2014-11-21 16:40)
Zirgu2Zirgu2
0
Panie Jerzy, za wszelką cenę próbuję Pan namalować fałszywy obraz jakoby
kontynuacja rządów burmistrza Osieckiego oznaczała dla Sochaczewa
samorządowy ostracyzm. Czyżby na "upór, konsekwentne starania,
sprzyjający klimat i
życzliwość wojewódzkich samorządowców" miał licencję na wyłączność?
Wątpliwe, prawda. Więc ogromna prośba - skupcie się Panowie na
meteorytyce, na poważnych problemach do rozwiązania, a nie na bajkopisarstwie.
Serdecznie pozdrawiam. (2014-11-21 17:00)
pwaldapwalda
0
To dowiem się w końcu ile tych środków unijnych pan Osiecki pozyskał? Czy to takie trudne zadanie panie rzeczniku?
(2014-11-21 17:01)
jagojago
0
To może pan rzecznik opowie nam o miejskich "skoczkach", jako przykładzie zajętych urzędników, pani 1/4 wirtualnej naczelnik, kuriozalnej nominacji na dyrektora szkoły osobnika co do którego szkoleń sprzątaczki wypowiedział się Sąd Pracy ?


(2014-11-21 17:10)
Zirgu2Zirgu2
0
@jagoTwoje mityczne zatrudnienie dziesiątek osób za 3 miliony okazało się zwykłym wymysłem, więc teraz rzucasz kolejnymi historyjkami rodem z magla. Inaczej dużo krzyku, a nikt nie będzie wiedział o co chodzi. (2014-11-21 18:09)
Zirgu2Zirgu2
0
@pwaldaPrzeczytaj sobie dzisiejsze wpisy to będziesz w temacie. Przypomnę Ci tylko: nie o wielkość dotacji, a o ich odniesienie do innych miast chodzi. (2014-11-21 18:13)
jagojago
0
Trudno przyznać że król jest nagi. Co było do przewidzenia pan Burmistrz Osiecki nie pozyskał środków unijnych na twarde projekty w infrastrukturę, a dlaczego bo pewnie nie miał na wkład własny. Nawet się się chciało złożyć wniosku na remont Licealnej ze Schetynówki, marne 3 miliony. No ba, ale jak się wydało na sztab klakierów, to się nie ma ?

(2014-11-22 12:44)
Zirgu2Zirgu2
0
@jagoZ Tobą to można bez końca wałkować temat, a na koniec i tak wracasz do swoich założeń z początku dyskusji (takie: Ceterum censeo Karthaginem delendam esse :).  Kwestię mitycznych "setek nowych etatów w UM" już wyjaśniliśmy (za p.Czubackiego przez 8 lat zatrudniono 2 razy więcej urzędników) to może kolejny raz rzecznik UM poda informację: "jaka liczba dróg w mieście została pokryta asfaltem za kadencji p. Czubackiego i burmistrza Osieckiego". Dzięki temu nie będziesz musiał wykrzykiwać tych haseł w kolejnych postach. Pozdrawiam. (2014-11-22 13:27)
iksiks
0

Poparcie Pana R.M. w wyborach - 61 głosów - bez komentarza.

(2014-11-22 14:36)
lfioleklfiolek
0
Cytując, za portalem: http://www.agencjajj.pl/index.php?n=330 "Ranking wydatków na administrację", Sochaczew na 120 miast powiatowych powyżej 30 tyś mieszkańców zajmuje 19 miejsce w rankingu "najwyższe wydatki bieżące na administrację w przeliczeniu na 1 mieszkańca" (strona 18 raportu) z wydatkami w wysokości 275,27 zł. Dla porównania znane nam miasta z okolicy:
- Grodzisk Mazowiecki - 293,63 zł,
- Łowicz - 246,30 zł (miasto w kategorii 20-30 tyś mieszkańców)
- Żyrardów - 269,33.

Z drugiej strony przyjrzyjmy się co w zamian dają nam urzędnicy. W zakresie pozyskiwaniu środków unijnych - wydatki finansowane ze środków unijnych w latach 2009-2012:
- Sochaczew - 204,12,
- Grodzisk Mazowiecki - 1333,64 zł,
- Łowisz - 1398,10 zł,
- Żyrardów - 227,09 zł.

Dla Ciekawych załączam Link do raportu o kosztach administracji oraz Link do zestawienie wykorzystania środków unijnych w latach 2009-2012. Miłej lektury:-)
(2014-11-22 17:30)
siwy30siwy30
0
Trzeba przerwać cyrk bidonia i zadłużania miasta (2014-11-22 19:38)
stawik12stawik12
0
(2014-11-22 23:11)
stawik12stawik12
0
A bidon tylko 61 głosów , taki znawca tematu , a tu ludzie już po raz drugi pokazali mu jego budę. a więc bidon do budy i ogryzaj kość , bo za chwilę i kości nie będzie.

    Panie Osiecki życzę przegranej , ale to dzięki Bidonowi (2014-11-22 23:13)
niezaleznyniezalezny
0


DLA MNIE BARDZO
WAŻNYM POWODEM PRZEZ KTÓRY NIE ODDAM GLOSU NA PANA Czubackiego JEST GŁOSOWANIE
PRZECIW ODEBRANIU MANDATU RADNEJ KOBIECIE SKAZANEJ PRAWOMOCNYM WYROKIEM SĄDU CO
OZNACZA JAWNE POPIERANIE NIEETYCZNYCH I NIEZGODNYCH Z PRAWEM DZIAŁAŃ PRZEZ
PANA KANDYDATA NA BURMISTRZA:Przeciw pozbawianiu Urszuli K. mandatu byli:Bogumił
Czubacki, Ireneusz Kisiołek, Urszula Kossakowska, Teresa Kozbuch, Bartosz
Otręba, Tomasz Obrączka, Urszula Pawlak, Paweł Piątkiewicz, Marcin Podsędek,
August Rutkowski.Źródło: http://sochaczew.pl/home/newsshow2/8349?title=Urszula-Kossakowska-stracila-mandat-radnej-filterId=1&sochaczewPOWYŻEJ WYSZCZEGÓLNIENI ÓWCZEŚNI RADNI MIELI WATPLIWOŚCI
CO DO METODY DZIAŁANIA PANI RADNEJ, zaś
N aczelny Sąd Administracyjny nie miał wątpliwości,
że radna z Radna Porozumienia Ziemi Sochaczewskiej Urszula K. nie powinna
zasiadać w Radzie Miasta.Potwierdzeniem popierania tych nieetycznych działań może
być oficjalne przyjęcie poparcia od byłego już kandydata który dziś ma
prokuratorskie zarzuty oraz od Pani która także popiera takowe działania
glosując podobnie jak Pan kandydat. .(2014-11-23 10:21)
izauraizaura
0
niezależny
od takich pajaców , którzy śmierdzą gó...em na odległość , nikt mądry nie oczekuje poparcia. Dla mnie jesteś pajacowym trollem na tym portalu .A teraz warcz i pokaż , że jak ruszysz gó...o to ono śmierdzi i warczy. (2014-11-23 10:34)
jagojago
0
A czy ta pani była radna nie była wcześniej w PIS pana Małeckiego i to przez parę lat i pan poseł znał sprawę pani K. Ruszono temat ponoć dopiero jak pani K. zbuntowała się i opuściła partię prawych i sprawiedliwych inaczej. I to jest dowód na to jak bardzo inaczej. Tezę o podwójnych standardach i hipokryzji tego środowiska potwierdza również nominacja na dyrektora szkoły gościa od szkolenia sprzątaczek co w sądzie pracy się ocenia negatywnie.  Co by na to powiedział sam Prezes Jarosław sprawiedliwy, może go wreszcie ktoś o to zapyta ?  (2014-11-23 13:52)
kokospokokokospoko
0
PANIE RZECZNIKU MAM DO PANA PYTANIE PRZED PODJĘCIEM DECYZJI O WYBORZE KANDYDATA NA STANOWISKU BURMISTRZA.
CZY DOCHODZENIE W SPRAWIE AFERY W DPS OBEJMUJE TAKŻE CZASY KIEDY FUNKCJĘ WICESTAROSTY PIASTOWAŁ PAN PIOTR OSIECKI.
PROSZĘ O PILNĄ ODPOWIEDŹ GDYŻ DOBRA REPUTACJA JEST PODSTAWĄ DO SPRAWOWANIA FUNKCJI GOSPODARZA MIASTA. A JEŻELI OBEJMUJE TO MOŻE PAN BURMISTRZ WYDA OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE JEGO STANOWISKA W TEJ SPRAWIE. CZY TO PRAWDA ŻE ZATRUDNIAŁ CZĘŚĆ PAŃ KTÓRE MAJĄ POSTAWIONE ZARZUTY. JAKIE WYKONAŁ CZYNNOŚCI ŻEBY ZAPOBIEC TYM SKANDALICZNYM ZACHOWANIOM.
(2014-11-23 20:19)
użytkownik1721użytkownik1721
0
Puki nie znajdzie się taki który zmniejszy pogłowie darmozjadów nie pójdę na wybory!!!!! Dane na stronie ; sprawdzsamorzad.pl CIEKAWE i non stop kasowane na tym portalu. (2014-11-24 10:41)
niezaleznyniezalezny
0
deth17deth17
0
@kokospoko

Może nie jestem rzecznikiem, ale zajmuję się sprawą DPS.

Prokuratura w Płocku twierdzi, że największe nadużycia w DPS zaczęły się od momentu, kiedy siedzibę tej placówki przeniesiono do Młodzieszyna. Możesz łatwo sprawdzić który to był rok.
(2014-11-25 20:28)
metasekwojametasekwoja
0
A radna, która dorabiała w DPS do emerytury i diety niestety wygrała w Chodakowie.Widziała wszystko co tam się działo, jak na wydawanych bankietach na salonach  biesiadowali dygnitarze samorządowi, mając na stołach wszystko co najlepsze, a starzy i chorzy ludzie na dworze zjadali tylko bogos.
(2014-11-26 12:01)
karol997karol997
0
Ta Pani musiała długo odkładać by zdobyć głosy ale paliwo przynajmniej tańsze...ludzie gdzie jest prawo w tym kraju. Emeryturka, dietka miejska i praca w DPS po "studiach" chyba internetowych. Skacze z partii do partii ale się trzyma mocno, taki mamy klimat.....
Karol
(2014-11-28 19:38)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy