Boisko do piłki plażowej w Chodakowie jeszcze w czerwcu

Zdjęcia i foto: Boisko do piłki plażowej w Chodakowie jeszcze w czerwcu Inwestycje sochaczew

W najbliższych tygodniach w Chodakowie powstanie nowe boisko do piłki plażowej. Projekt realizowany jest przez Miejski Ośrodek Sportu i rekreacji w ramach Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego. Potrzebę zrealizowanie takiej inwestycji przy ul. Chopina 101 poparło w trakcie głosowania SBO sześćset osób.

 

Bisko do piłki plażowej powstanie na terenie obiektów MOSiR-u przy ul. Chopina 101 w Chodakowie. Zgodnie z ogłoszonym już przetargiem, który wyłonić ma wykonawcę inwestycji, budowa obiektu powinna zakończyć się 8 czerwca br. Koszt inwestycji szacuje się na około 16 tysięcy złotych.

Zgodnie z wykonanym projektem, boisko mierzyć będzie 22 m x 14 m, przy czym część powierzchni utworzy tzw. wolną strefę bezpieczeństwa o szerokości 3 m (samo boisko 16 m x 8 m). W ramach inwestycji wykonawca wyposażyć ma też obiekt w cztery drewniane, wolnostojące ławki gimnastyczne (każda o długości trzech metrów), dwie piłki Mikasa VLS 300, dwie tablice wyników (tzw. numeratory) oraz parasol przeciwsłoneczny i przeciwdeszczowy.

Budowa boiska do piłki plażowej w Chodakowie to efekt głosowania sochaczewian nad projektami zgłoszonymi do Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego w zeszłym roku. Ta inwestycja znalazła się w gronie mniejszych (ze względu na koszty) skierowanych do realizacji ze względu na poparcie mieszkańców (na chodakowskie boisko oddano blisko 600 głosów). Wyjaśnijmy, że na terenie chodakowskiego MOSiR-u jest już taki obiekt, ale ponieważ rozrywka na nim uprawiana w okresie letnim cieszy się ogromną popularnością, a liczba chętnych do rozgrywek zawodników jest zdecydowanie za duża, by wszyscy zdołali wyładować swoje sportowe emocje na jednym obiekcie, zaistniała gorąca potrzeba budowy drugiego. Potrzeba, która ma być zaspokojona już w czerwcu.

 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy