BÓL I BLASK

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto:   BÓL I BLASK Film, fotografia sochaczew
+1

22 lutego, w sobotę o godz. 17.00 w Sochaczewskim Klubie Filmowym zaprezentujemy film " BÓL I BLASK w reżyserii Pedro Almodóvara z 2019 roku.


Najnowszy film słynnego hiszpańskiego twórcy to obraz wielopłaszczyznowy. To bezsprzeczna próba zmierzenia się z upływającym czasem. "To coś", z czym wcześniej czy później zmierzymy się i my widzowie, obserwatorzy. Ból i blask.Prawdopodobnie Almodóvar jak nikt inny potrafi wybrać wyżej wymieniony tytuł. Główny bohater, podupadły i nieco zapomniany reżyser, nie potrafi pogodzić się ze swoim zmierzchem. Co chwilę popada w melancholijny nastrój, świadomie wywołując młodzieńcze 'beztroskie lata, odganiając teraźniejszość". 

Reżyser celowo obsadza w głównych rolach swoich "ulubieńców": Penelope Cruz i Antonio Banderasa. i za każdym razem gdy ta para powraca na łono Almodóvara rozbłyskuje na nowo.

Gdzieś w tle sączy się "Fellinowska" nuta.To reżyserski ukłon w stronę wytrawnego i uważnego widza. 

Czy to jest nie dla każdego? Absolutnie nie...poza faktem, że konsumując go przed dużym ekranem mamy za sobą bagaż doświadczeń takich jak ból i blask, troski i radości.

I wreszcie najważniejsza obserwacja skłaniająca mnie do zakwalifikowania obrazu Almodóvara do kina autorskiego. To rodzaj pielgrzymki na którą zaprasza nas jeden z najlepszych twórców współczesnego kina autorskiego. Może najlepszy?


Antonio Banderas dostał za tą wybitną rolę nagrodę w Cannes. Nie byłoby międzynarodowej kariery, gdyby nie praca z Almodóvarem . Od debiutu w "Labiryncie Namiętności "(82) razem zrobili już dziewięć filmów. BÓL I BLASK jest najpiękniejszym dowodem ich przyjaźni. Antonio obnaża tym razem samego Pedro. Obnaża jego fobie, lęki ale też namiętności. Obnaża jego miłość do kina.


Film trwa 113 min. Wstęp wolny. 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy