Bonusy i rabaty

Zdjęcia i foto: Bonusy i rabaty Komunikacja publiczna sochaczew

Bonusy są najczęstszą formą promowania usług przez firmy sportowe i nie tylko.


Każda firma sportowa dba o to, żeby każda z jego ofert z osobna różniła się czymś od konkurencji. Jednak czasem trzeba uważać, ponieważ łatwo jest wybrać ofertę, która wydaje się najkorzystniejszą, gdy w rzeczywistości może być kompletnie nietrafiona z różnych powodów.


Bonusy są 100% naturalne i nie oferują nic poza tym, co opisują i do czego służą. Bonusy są podobne, do kodów rabatowych i promocji. Działają na dokładnie takiej samej zasadzie jak rabat np. na 40% zniżkę na mikrofalówkę lub 80% zniżki z powodu likwidacji sklepu z ubraniami. Z promocjami każdy ma styczność praktycznie od zawsze, mało który produkt nie podlega, chociaż małej promocji. Promocje są praktycznie naszym życiem, bez tego sklepy mogłyby podupaść. Chociaż w przypadku sklepów będących typowymi „spożywczakami”, promocja jest praktycznie niemożliwa. Wdrążeniem jej na półki sklepowe mogłoby zaszkodzić dlatego, że takiego małego sklepiku na to po prostu nie stać, a nawet jeśli byłoby stać, to sklepiki byłyby stratne strasznie w kwestii pieniędzy. Nie zarabiałyby na siebie.


Promocje obejmują najczęściej markety, bo tak jak napisane jest wyżej w kwestii „spożywczaków”, jest to niemal niemożliwe, ponieważ jest to łatwa droga do bankructwa i zwinięcia się interesu z rynku sklepowego. Mocnym wyrazem są także klienci, ponieważ wybiorą oni na 1000% większy sklep z paru powodów: wyrobiona marka, pełniejsza oferta oraz wygląd ogólny. Promocjami w dużych marketach podlega niemalże wszystko, od batonika po telewizor 40-calowy. Czasami, a nawet rzadko, promocje osiągają totalny szczyt, bo ceny mogą spaść nawet o 90% na wszystko. Pewne sklepy organizują tak zwane „Giermasze”, czyli wyprzedaże gier na komputery osobiste oraz konsole.


Gry te są czasami 2 jak nie 3 razy tańsze, od tych, co stoją na półkach sklepowych w sklepach przeznaczonych głównie do gier. Jest to niemałe zaskoczenie, ponieważ weszło to całkiem niedawno, a same „Grube ryby”, czyli duże marki korzystają z takich właśnie „Giermaszy”. Ostatnio można trafić na coraz to różniejsze promocje, np. wyprzedaż bielizny, wyprzedaż artykułów do wystroju wnętrz, jak i do ogrodu. Takie działania stosują również bukmacherzy i ich bonusy. Sklepy stricte elektroniczne nie chcą ostatnio odstawać od marketów i też urządzają promocje na niewiarygodną skalę.


Niedawno trwał Black Week w pewnym sklepie poświęconym RTV/EURO/AGD gdzie ceny spadały do wymienionych wyżej 90%, z dodatkowymi bonusami. Jak kupiło się lodówkę, to gratis dostawało się produkt jakikolwiek do ograniczonej kwoty, kwota to była 55 złotych, najczęściej były to odkurzacze. Kina też ostatnio podłapały pomysł i organizują wyprzedaże biletów z jakichś okazji, przykładem niech będzie Weekend z Horrorami, gdzie za kwotę 45 złotych na cały weekend można iść na maraton filmów grozy, który gra od piątku do niedzieli w wyznaczonych godzinach, było to od 21 do 4 rano.


Artykuł może zawierać treści komercyjne.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy