Bracia zatrzymani za przestępstwa rozbójnicze- grozi im do 12 lat pozbawienia wolności

Zdjęcia i foto: Bracia zatrzymani za przestępstwa rozbójnicze- grozi im do 12 lat pozbawienia wolności Rozboje, napady, przemoc sochaczew

Dwóch braci z Sochaczewa zostało zatrzymanych i aresztowanych tymczasowo na trzy miesiące. Recydywistom grozi teraz 12 lat pozbawienia wolności. 


Jeden z kierowców poruszających się drogą krajową nr 92 ujrzał leżący na poboczu automat do gry o niskich wpłatach. Zawiadomił policję, a ta zabezpieczyła sprzęt oraz szybko ustaliła jego pochodzenie.


Tak zaczęły się poszukiwania sprawców kradzieży. Trop doprowadził sochaczewskich kryminalnych do dwóch 31- letnich braci. Według ustaleń agresorzy ukradli maszynę, po czym pobili mężczyznę chcącego im to uniemożliwić i zabrali mu kilkaset złotych. 


To jednak nie koniec przewinień recydywistów. Na początku kwietnia b.r. bracia udali się do jednego ze sklepów z odzieżą na terenie Sochaczewa. Tam pobili bardzo dotkliwie mężczyznę, żądając od niego wydania im kilku tysięcy złotych. Na koniec zabrali samochód poszkodowanego i odjechali. 


Z racji,że mężczyźni są recydywistami przypominamy:

Według prawa osoba taka skazana za przestępstwo umyślne na karę pozbawienia wolności popełnia w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które był już skazany, sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.


31-letni bracia zostali zatrzymani. W sochaczewskiej Prokuraturze Rejonowej usłyszeli zarzuty dotyczące rozboju, kradzieży rozbójniczej i kradzieży pieniędzy.  Został wobec nich zastosowany tymczasowy 3 miesięczny areszt. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy