Brak leków w sochaczewskich aptekach

/ 3 komentarzy
Zdjęcia i foto: Brak leków w sochaczewskich aptekach  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Chorujesz na cukrzycę, tarczycę, nadciśnienie, astmę bądź zmagasz się alergią? Możesz mieć problem z dostaniem leków na te choroby. W sochaczewskich aptekach brakuje leków na wiele schorzeń. Tak jak w całym kraju Sochaczew musi zmierzyć się z brakiem dostępu często nawet do zamienników medykamentów. 


Naczelna Izba Aptekarska alarmuje o tragicznym stanie leków. Brakuje bardzo wielu leków, w chwili obecnej trudno dostępne są nawet ich zamienniki. Sochaczewianie nie mogą spać spokojnie, bo nawet w sąsiednich miejscowościach nie udaje się zakupić brakujących leków. 


Brak wielu środków jest spowodowany ty, iż tanie leki zostają wywożone poza granice kraju. Ministerstwo na chwilę obecną nie radzi sobie z tym procederem. Rezultatem jest brak leków w magazynach a producenci nie nadążają z dostawą do takich małych odbiorców jak Polska. Na końcu tego łańcuszka jest mieszkaniec między innymi Sochaczewa, który wyrusza do apteki po leki, których nie udaje się zakupić. 


Piotr Surowiak, właściciel jednej z sochaczewskich aptek mówi - Staramy się proponować pacjentom powrót do lekarza i poinformowanie o braku dostępności danego leku. Wówczas lekarz może wdrożyć odpowiednik bądź leczenie innym lekiem. Często odpowiedniki różnią się substancjami pomocniczymi, dlatego ważna jest konsultacja z lekarzem prowadzącym. Starajmy się unikać sytuacji w której dostajemy receptę od lekarza, biegamy po aptekach, nie udaje nam się kupić danego leku i zostajemy bez dostępu do leczenia danym lekiem. Najlepiej starać się unikać takich niepotrzebnych stresów a szybka konsultacja z lekarzem zdecydowanie pomoże. Będzie to także sygnał dla lekarza o braku dostępności danego leku.  0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

zbigniew15zbigniew15
+1
Czyżby budżet pisowskiego rządu się wyczerpał ? (2019-07-11 17:27)
robroyrobroy
+1
mówicie tanie leki? 99 % jest na receptę, hurtownicy kupują w Polsce to co Polska kupiła od zagranicznych firm?kto te recepty wystawia? (2019-07-11 17:37)
zabczynski227zabczynski227
+1
EMERYCI  I  RENCISCI   głosujcie tylko i wyłącznie na PiS a po leki będziecie jeździć na Białoruś , tam gdzie ich dostępność jest w nieograniczonym stopniu. (2019-07-12 08:45)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy