BRUD: SKF zaprasza w sobotę 4 czerwca

/ 10 zdjęć
Zdjęcia i foto:   BRUD: SKF zaprasza w sobotę 4 czerwca Film, fotografia sochaczew
+5

4 czerwca,w sobotę o godz.17.00 w Sochaczewskim Klubie Filmowym obejrzymy kontrowersyjny ale ciekawy komedio- dramat prod.szkockiej pt.: BRUD z fenomenalną rolą główną Jamesa McAvoya. Reżyserem tego obrazu jest Jon S. Baird.


Współczesna Szkocja. Detektyw Bruce Robinson prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa na tle rasowym.

Jego rozwiązanie może pomóc mu w upragnionym awansie zawodowym.Ciężko jednak niegdyś świetnemu glinie oddać się sprawie,bowiem jest on zatopionym w ramionach kokainy,alkoholu przypadkowych kontaktach z prostytutkami i żonami kumpli facetem na skraju załamania nerwowego.

Ten nałogowy kłamca,manipulator i mizantrop ma w sobie jednak pokłady przyzwoitości,wszystko przez utratę rodziny,którą pragnie odzyskać...


BRUD jest adaptacją prozy Irvine`a Welsha (m.im.:"Trainspotting").To mocne kino z wulgarnym językiem, scenami przemocy i seksu, na szczęście nie służy taniemu skandalowi.To podróż do "jądra ciemności",zaułków wielkiego miasta,rozpaczy i narkotykowego głodu. Jednak błyskotliwy humor, niepoprawność polityczna i przede wszystkim fantastyczna rola Jamesa McAvoya czyni ten film warty obejrzenia.


Aktor doskonale łączy w roli policjanta szaleństwo,brutalność,utratę ludzkich cech i cierpienie porządnego faceta. Jego bohater jest na przemian przerażający,wzbudzający litość i bezbronny w swoim cierpieniu.


Warto przekonać się,że ten mimo skandalicznego opakowania, film jest warty uwagi,choćby dla oryginalnych dialogów,świetnej muzyki i zdjęć, wkroczyć w ten świat.

Nawet się trochę pobrudzić i uniknąć losu detektywa Robinsona...


Film trwa 94 min.Rok rod.2013.Wstęp od 18 lat.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy