Brutalny recydywista napadający kobiety zatrzymany

Zdjęcia i foto: Brutalny recydywista napadający kobiety zatrzymany  Czarna kronika sochaczew

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o sprawie strachu jaki ogarnął Sochaczew, w szczególności mieszkanki miasta, w związku z wyjściem na wolność przestępcy czynów na tle seksualnym. O zdarzeniu można przeczytać pod linkiem https://e-sochaczew.pl/n/chodakow-ogarnal/60295


Sprawa niejakiego Tomasza M. (którego dane dostępne są w publicznym Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym) sięga lat dziewięćdziesiątych. Był on podejrzany w związku z zaginięciem jednej z mieszkanek naszego miasta. Mężczyzna odsiedział także wyrok za popełnienie przestępstwa na tle seksualnym ze szczególnym okrucieństwem oraz usiłowania zabójstwa kolejnej młodej dziewczyny na terenie miasta. Do zdarzenia doszło 4 listopada 1991 roku. Sąd w Skierniewicach wydał wówczas wyrok pięciu lat pozbawienia wolności. 


Jak podaje policja w Lubaniu sochaczewianin został aresztowany. Tym razem nie było to przestępstwo na tle seksualnym a usiłowanie oszustwa oraz zmuszania pokrzywdzonego do określonego zachowania. Czyny te zostały popełnione w warunkach recydywy. Obecnie grozi mu do dziesięciu lat pozbawienia wolności a sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 


44-latek próbował doprowadzić do przekazania mu pieniędzy w zamian za informację, która będzie pomocna przy uniknięciu porwania. 


Sochaczewianki mogą odetchnąć z ulgą. Przynajmniej jeśli chodzi o tego konkretnego przestępcę. 


Źródło: policja Lubań. 


 3
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy