Brydżyści "Piasta" Feliksów Mistrzami Polski Młodzików!

Zdjęcia i foto: Brydżyści "Piasta" Feliksów Mistrzami Polski Młodzików! Inne sporty sochaczew

W dniach 17-19 maja 2013 w Komornicy k/ Legionowa nad Zalewem Zegrzyńskim obyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w brydżu sportowym.

Duży sukces osiągnęli w tych zawodach zawodnicy „Piasta” Feliksów.

Kacper Kopka i Michał Maszenda zostali Mistrzami Polski w turnieju teamów!  Wspólnie z parą „Słupskiego Towarzystwa Brydżowego” – Dominikiem Krajnikiem i Michałem Okuniewskim pokonali 36 innych zespołów.  Chłopcy wygrali turniej w sposób bardzo przekonujący – przed ostatnią z 9 rund mieli przewagę pozwalającą im cieszyć się ze zwycięstwa!

W tej imprezie składającej się z turnieju teamów i turnieju par brała udział liczniejsza – 9 osobowa ekipa „Piasta”. Również pozostali spisali się bardzo dobrze!

Piotr Gębski i Radosław Strzelczyk w teamie z Wojciechem Ligmanem i Adamem Suchodolskim (GTB Gdańsk) zajęli 11 miejsce. Drużyna w składzie: Karolina Kupczyk, Michał Przybyliński, Mateusz Józwik i Maurycy Muzyka (UNTS Wa-wa) zajęła 13 miejsce, a na 24 miejscu uplasował się team Kinga Kiraga, Filip Przyłuski, Zuzanna Armatyńska (LOS Gdynia)i Zuzanna Kilińska(GTB Gdańsk).

W zakończonym dzień wcześniej turnieju par zawodnicy „Piasta” również zaprezentowali się bardzo dobrze. W turnieju startowały 72 pary.

7 miejsce – Kacper Kopka i Michał Maszenda                  65,12%

23 miejsce – Piotr Gębski i Radosław Strzelczyk             55,15%

26 miejsce – Karolina Kupczyk i Maurycy Muzyka           54,39%

37 miejsce – Michał Przybyliński i Mateusz Józwik           50,51%

39 miejse – Kinga Kiraga i Filip Przyłuski                        49,24%

Turniej był rozgrywany w kategorii do lat 15 a Kacper i Michał mają odpowiednio 12 i 11 lat. Większość pozostałych zawodników ma przed sobą jeszcze co najmniej rok startów w tej kategorii wiekowej. Jest więc nadzieja, że to pierwsze, i nie ostatnie sukcesy młodych brydżystów

W prowadzonych klasyfikacjach końcowych zanotowaliśmy kolejne sukcesy!

W klasyfikacji klubów: na 25 sklasyfikowanych Piast Feliksów zajął 4! miejsce, a Gimnazjum w Wymysłowie - 6 miejsce na 70  sklasyfikowanych szkół.