,,Brzydal". Kontrowersyjna zabawka zaskoczyła klientów

Zdjęcia i foto: ,,Brzydal". Kontrowersyjna zabawka zaskoczyła klientów Interwencje i pomoc sochaczew

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W związku z tym przemierzamy sklepy w poszukiwaniu prezentów dla swoich najbliższych m.in. również dla tych najmłodszych. Jakiś czas temu na półkach pojawiła się kontrowersyjna zabawka ,,Brzydal". Na opakowaniu widnieją komendy: "przyłóż mi”, "kopnij mnie", ,,rzucaj mną". Jedna z mam postanowiła nagłośnić sprawę w mediach społecznościowych.

,,Brzydal" to zabawka, która powstała pod marką polskiego producenta EPEE. Według twórców jest odpowiednia dla dzieci już od trzeciego roku życia. Jej wygląd nie tylko jest delikatnie mówiąc,, nieciekawy" to jeszcze na dodatek nawołuje do przemocy. Występuje w trzech wersjach: „Ninajaaa”, „Ufoool” i „Czteroooki”. Jedna z mam oburzona tego rodzaju zabawką postanowiła nagłośnić sprawę w mediach społecznościowych.

,,Kopnij mnie, przyłóż mi - to komendy krzyczące prosto z napisów na pudełku. "Brzydala" rekomenduje się do skopania i sponiewierania już od 3-ego roku życia. Nie będę się rozpisywać o mowie nienawiści, o wspieraniu złych wzorców, bo nie ma to najmniejszego sensu, skoro taka zabawka wyprodukowana "ot tak" przez giganta branży, z radością i pod przykrywką dobrej zabawy."-  pisze w poście na Facebooku Pani Elena 

Post został udostępniony już ponad 11 tys. razy. W komentarzach zaniepokojeni rodzice zwracają uwagę na to, że zabawka nawołuje do agresji. Inni zaś nie widzą w niej nic złego.

,,Jestem trochę innego zdania. Myślę, że autor tej zabawki miał zamysł zrobienia czegoś na co można wyrzucić negatywne emocje tym samym nikogo nie raniąc. Tak samo można to zrobić przez sport czy boksowanie worka treningowego. Każdy ma na to swój sposób. Wystarczy tylko szerzej spojrzeć aby dostrzec o co faktycznie chodzi." - pisze jedna z użytkowniczek

A jakie jest Wasze zdanie na temat ,,Brzydala"? 


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy