Brzydkie zwycięstwo i piękna przegrana

/ 8 zdjęć
Zdjęcia i foto: Brzydkie zwycięstwo i piękna przegrana Rugby sochaczew
+3

Dwa kolejne mecze ligowe mają za sobą rugbiści Orkana. W pierwszym z nich, pomimo że gra się nie kleiła, pokonali w Gdyni Arkę. Tym razem naszych Wojowników nie dopadła „choroba morska” i do Sochaczewa wrócili z tarczą chociaż łatwo nie było. Mecz ten był debiutem w roli trenera drużyny seniorów Jakuba Sekleckiego.

Przez około godzinę sochaczewianie mieli lekką przewagę co udokumentowali zdobyciem osiemnastu punktów. Potem do roboty wzięli się gospodarze i zaczęli odrabiać straty. Na szczęście Michał Kępa miał dobrze ustawiony celownik i na każde przyłożenie odpowiadał celnym kopem z rzutu karnego. To wystarczyło na słabszych niż w poprzednich sezonach ekipę Buldogów.

Mecz trzeciej kolejki odbył się w Chodakowie. Wawelskie Smoki doń przyjechały wzmocnione armią zaciężną z RPA! Sochaczewianom wystarczyło zaledwie trzydzieści sekund żeby zdobyć pierwsze punkty. Goście powoli łapali rytm gry i tylko dzięki bardzo uważnej obronie Orkan stracił zaledwie jedenaście punktów. Na szczęście jeszcze przed przerwą Jakubowi Budnikowi sochaczewianie ponownie wyszli na prowadzenie.

W drugiej połowie drużyną dominującą była Juvenia. Kolejne ataki sunęły w kierunku pola punktowego gospodarzy. Były one skutecznie rozbijane przez obronę. Orkan próbował kontrować. Jedną z nich rozpoczął Budnik. Następnie jajo trafiło w dłonie Artura Fursenki. Nasz center pomimo że był ostro atakowany przekazał piłkę do Tomasza Gasika, który przyłożeniem zakończył efektowną akcję. W tym momencie Orkan prowadził już 24:11!

Niestety chwilę później Gaski ujrzał żółtą kartkę za szarżę z wyniesieniem. Dziesięć minut przewagi liczebnej goście wykorzystali i zbliżyli się na jeden punkt. Atak Juvenii trwał. Tuż przed końcem sochaczewianie przewinili w obronie i … celnie wykonany rzut karny dał zwycięstwo Wawelskim Smokom. Niestety była to kolejna piękna porażka naszej drużyny. Lekkim pocieszeniem jest punkt bonusowy za porażkę różnicą mniej niż siedmioma punktami. Marna to pociecha gdyż zwycięstwo było tak blisko.

Arka Gdynia – Orkan Sochaczew 22:27 (0:11)

punkty: Michał Kępa (17), Daniel Niemyjski (5), Marcin Krześniak (5)

skład: Levani Barkava, Jakub Budnik, Michał Szwarc, Jakub Młyńczak, Marcin Krześniak (Krystian Mechecki) Michał Kępa, Adrian Pętlak, Mateusz Pawłowski, Sebastian Misiak, Jan Mroziński (Antoni Gołębiewski), Maciej Brażuk, Daniel Niemyjski (Tomasz Markiewicz), Sandro Jelia (Michał Polakowski), Michał Gadomski (Wiktor Dobrowolski), Razhdeni Bagaturia

Orkan Sochaczew – Juvenia Kraków 24:26 (17:11)

punkty: Michał Kępa (14), Jakub Budnik (5), Tomasz Gasik (5)

skład: Marcin Krześniak (Tomasz Gasik), Krystian Mechecki (Levani Barkava), Jakub Budnik (Przemysław Dobijański), Artur Fursenko, Michał Szwarc, Michał Kępa, Adrian Pętlak, Mateusz Pawłowski, Jan Mroziński, Sebastian Misiak, Maciej Brażuk, Daniel Niemyjski, Sandro Jelia (Michał Polakowski), Michał Gadomski (Wiktor Dobrowolski), Razhdeni Bagaturia (Łukasz Syperek)