Budowa nowej Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie

/ 2 komentarzy / 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Budowa nowej Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie Inwestycje sochaczew

To będzie duży, trzykondygnacyjny budynek z użytkową piwnicą. Na działce o powierzchni 6,5 tysiąca metrów kwadratowych, pojawią się też budynek garażowo-gospodarczy, budynek socjalny dla przewodników psów, wiaty z kojcami dla policyjnych psów, wiaty dla samochodów i inne udogodnienia. Budowa trwa, i jeszcze potrwa, bo termin zakończenia wszystkich prac przewidziano na wrzesień 2019 roku.

 

Mimo prawdziwej zimy, budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie wciąż się posuwa. Robotnicy znikają wyłącznie w bardzo mroźne dni, ale gdy tylko temperatura podnosi się do zera i wyżej, wracają na plac budowy. W tej chwili wykonywane są prace związane z budową fundamentów przyszłej piwnicy. Potężna i głęboka „dziura” w ziemi uzmysławia nam imponującą wielkość biurowca, który wkrótce, no, za jakiś czas, się tu pojawi.

Niewątpliwie sochaczewska policja, od lat borykająca się z niedogodnościami kamienicy przy ulicy Warszawskiej, kiepskimi warunkami tak wewnątrz budynku, jak i wokół, narastającą ciasnotą, zasługuje na taką zmianę. Nowa siedziba ma być nowoczesna i komfortowa pod każdym względem, dostosowana do charakteru pełnionej służby, a wreszcie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Trzy kondygnacje biurowca wzniesione zostaną na planie w kształcie litery U. Wewnątrz schodom towarzyszyć będzie winda. Komunikację w budynku ułatwić mają trzy klatki schodowe. Obok sal, w których wygodnie pracować się ma 165 pracownikom KPP, w biurowcu znajdą się też inne podnoszące komfort, a i jakość pracy pomieszczenia, na przykład siłownia i sala do ćwiczeń w piwnicy.

Na działce po przedszkolu, podarowanej policji przez sochaczewski ratusz, a liczącej 6,5 tysiąca metrów kwadratowych, staną też budynek garażowo-gospodarczy, budynek socjalny dla przewodników psów, wiaty z kojcami dla służących w policji czworonogów oraz wiaty dla samochodów. Pojawią się tu też plac manewrowy, droga wewnętrzna, oraz parking na kilkadziesiąt miejsc postojowych, o jakim zapewne marzą sochaczewscy funkcjonariusze.

Na finał prac trochę musimy poczekać, jako termin zakończenia budowy przewiduje się wrzesień 2019 roku. Na razie prace posuwają się sprawnie, wykonuje je zwycięzca przetargu firma Polaqua, która za realizację inwestycji otrzymać ma blisko 17,2 milionów złotych. Projekt nowej siedziby KPP wykonał natomiast Zespół Usług Projektowych z Sochaczewa.

 

figa

 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

robroyrobroy
0
każdemu się należy jakieś przytulne miejsce pracy,tylko czy im się będzie chciało na patrol wyjść? z ciepełka i luksusów? kopią głęboko,może pod strzelnicę? może siłownię,albo też będzie dołek z kablówką i wi-fi,(trzeba być humanitarnym,nawet dla łobuzów). Mike Tyson największe sukcesy odnosił kiedy trenował w obskurnej,brudnej,przepoconej salce,potem luksusy,klima,doping i pewnie zioło. Poczekamy,zobaczymy,może takie apartamenty? (2017-02-19 15:22)
robroyrobroy
0
to komenda w Bielsku Białej,za 79 milionów zł.,nasza Sochaczewska za 17 to jakiś baraczek pewnie będzie,adres pewnie też dobry-1-Maja 13(?),pazura przetnie wstęgę? (2017-02-19 15:34)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy