Budynek po Oddziale Psychiatrycznym w Sochaczewie - dalsze plany

Zdjęcia i foto: Budynek po Oddziale Psychiatrycznym w Sochaczewie - dalsze plany  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Od 1 stycznia 2020 roku Oddział Psychiatryczny nie działa już w sochaczewskiej jednostce. Obecnie mieści się tam Centrum Zdrowia Psychicznego. Jednak pozostaje jeszcze wiele wolnej powierzchni, która mogłaby zostać wykorzystana. 


Szpital Powiatowy w Sochaczewie podejmuje działania związane z budynkiem po Oddziale Psychiatrycznym jaki znajdował się przy jednostce. O jego dalszym wykorzystaniu mówił podczas sesji rady powiatu dyrektor dr. n. med. Feliks Orchowski.


- Budynek jest obecnie w trakcie remontu. Rozpoczęliśmy zrywanie podłóg, ponieważ 23 grudnia przez Urząd Wojewódzki została do nas skierowana kontrola sanepidu, który miał dużo zastrzeżeń, które przekazywaliśmy do starostwa. De facto budynek nie spełnia wymogów, aby móc prowadzić w nim działalność medyczną typu szpitalną. 


Musimy te wymogi spełnić, musimy dokonać napraw tych wszystkich rzeczy i remontu tego budynku. Oczywiście na parterze będzie działała psychiatria, ale już w ramach nowej formy: Centrum Zdrowia Psychicznego. Jest to forma, która będzie wdrażana na całym świecie. Opiera się głównie na trybie ambulatoryjnym. Rezygnuje się z oddziałów ostrych jaki u nas był. 


Jest pan doktor Skalski, który ma swój zespół i który organizuje pracę. Działają także przychodnie, żeby uzupełnić leczenie szpitalne. Zwiększyliśmy kontrakt 3-krotnie, jeśli chodzi o porady psychiatryczne, także region jest w pełni zabezpieczony psychiatrycznie. Nie mamy tylko ostrych łóżek. Te miejsca będą. Jesteśmy po rozmowach z NFZ, Urzędem Wojewódzkim i panią Minister Szczurek. W połowie roku będziemy aplikować do programu pilotażowego na nowe ośrodki. Do tej pory musimy wyremontować i stworzyć brakujące oddziały. Ponad milion złotych kosztuje remont parteru budynku. Możemy liczyć tylko na siebie, gdyż starostwo mimo największych chęci nie ma dedykowanych środków na takie zadania odgórnie. Takie środki posiada Marszałek. Rozmawiamy na temat możliwości uzyskania pomocy. 


Jeśli chodzi o piętro budynku to jesteśmy w trakcie rozmów ze Starostwem, którzy mają propozycję programu rządowego. Gdyby się okazało, że są to warunki, które są ciężkie do spełnienia w ramach tego programu, to wówczas mamy plany na stworzenie tam innych oddziałów, które będą funkcjonowały i będą przynosiły dla pacjentów i dla funduszu szpitalnego korzyści. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy