BULWAR ZACHODZĄCEGO SŁOŃCA

/ 8 zdjęć
Zdjęcia i foto: BULWAR ZACHODZĄCEGO SŁOŃCA Film, fotografia sochaczew
+3

11 stycznia , w sobotę o godz.17.00 w Sochaczewski Klub Filmowy wraca do starego kina.Kina wspaniałego.Tego dnia przypomnimy Państwu amerykański klasyk z 1950 roku :BULWAR ZACHODZĄCEGO SŁOŃCA w reżyserii Billy Wildera.


Norma (Gloria Swanson) przebrzmiała gwiazda kina niemego kończy swoją karierą w epoce kina dźwiękowego.Choć wszyscy myślą że dawna gwiazda już nie żyje, ona spokojne mieszka przy hollywoodzkim Bulwarze Zachodzącego Słońca.Jej jedynym opiekunem jest Max,odkrywca jej talentu, dziś tylko lokaj.Norma nie może się pogodzić z końcem kariery.Pewnego dnia w "grobowcu " Normy zjawia się niejaki Joe (William Holden), który ma opracować scenariusz o Salome, nad którym pracuje Norma.Tekst okazuje się koszmarem ale Joe nie daje za wygraną .Wkrótce zostaje powiernikiem,zbliża się do gwiazdy i zostaje jej kochankiem. Scenariusz jest przykrywką,Joe tworzy własny tekst, którego treścią jest opowieść o upadającej gwieździe. Kiedy Norma odkrywa zdradę, nadchodzi tragiczny finał...
 BULWAR ZACHODZĄCEGO SŁOŃCA to film o życiu,które staje się kinem.Najlepszy film Billy Wildera oraz jeden z najważniejszych filmów w kinematografii amerykańskiej.To swoisty hołd dla kina i dla tych,bez których Hollywood nigdy by nie powstało.

To pionierska,jak na tamte czasy obrazoburcza wizja Krainy Snów, mroczna i ironiczna zarazem wizja przemijania kulis chwały a pielęgnowany przez dekady kult gwiazd staje się tu wydmuszką.


Film trwa 110 min.Wstęp wolny.

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy