Bulwary miejskie – do poprawy

/ 9 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Bulwary miejskie – do poprawy  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Bulwary miejskie to jedna ze sztandarowych inwestycji w mieście. Przebudowę bulwarów wykonuje firma Sochbud. Wartość tej inwestycji, włącznie z budową przystani to 13,5 mln.


Niestety już po pierwszych dniach w których można było korzystać z tego terenu zaobserwowano niewłaściwe zachowania mieszkańców. Nie wszyscy z nas wiedzą jak korzystać z dostępnego terenu. Bulwary pokazały, że inwestycja skate parku jest pożądana w Sochaczewie, gdyż wielu ludzi korzysta z obiektów właśnie wykorzystując do rekreacji sprzęt sportowy typu rowery czy rolki. Wiele z takich zachowań doprowadziło do pęknięć oraz uszkodzeń. 


Cykl spotkań z mieszkańcami pokazał, że są oni również zainteresowani jakością wykonywanych usług i remontów jakie odbywają się na terenie miasta. Dodatkowo czy sam ratusz jest usatysfakcjonowany z jakości remontów i inwestycji. 


Tematem, który wymieniony był między innymi, była właśnie inwestycja związana z bulwarami nad Bzurą. Została ona zakończona. Jednak pojawiły pewne zastrzeżenia. W tej chwili prowadzone są prace remontowe na ścieżkach, gdyż są pęknięcia. 


- Formalnie inwestycje zostały odebrane, natomiast jeśli chodzi o przystań najprawdopodobniej nie ma jeszcze protokołu odbioru. Zastrzeżenia były już przed oddaniem tego obiektu. W związku z tym firma będzie musiała to naprawić. Wszyscy popełniamy błędy, ale nas interesuje końcowy efekt, jakieś drobne usterki. Są kwoty gwarancyjne, jest rękojmia, natomiast zobaczymy jakie będą wyniki prac odbiorowych jeśli chodzi o bulwary. One funkcjonowały w naszej przestrzeni, wszyscy z nich korzystaliśmy, ale formalnie są one odbierane razem z budowaną przystanią – mówił podczas spotkania z mieszkańcami burmistrz Piotr Osiecki.


Jeszcze w trakcie prowadzonych prac UM informował - Ścieżki na bulwarach wykonywane są z tak zwanego czesanego betonu. Wylewa się je bezpośrednio na betonie konstrukcyjnym. W związku z tym nie mogły być ukończone przy ujemnych temperaturach. Wykonawca planuje kontynuację robót w drugiej połowie marca, gdy nocą temperatura nie będzie spadała poniżej zera - tłumaczyła Urszula Cielniak, naczelnik Wydziału Inwestycji i Modernizacji UM. 


To był poprzedni rok, miejmy nadzieję, że prace poprawkowe nie będą wykonywane w ujemnych temperaturach, które mogą występować o tej porze roku, a sama inwestycja będzie służyć długo. Przed nami także zima, co oznacza, iż będzie to pierwszy sprawdzian dla całego przedsięwzięcia bulwarów nad Bzurą. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (9)

robroyrobroy
0
przestańcie już pisać-DO POPRAWY-wszystko co się ostatnio buduje,remontuje (drogi ) jest w krótkim czasie poprawiane,napiszcie lepiej-ODCINEK ULICY15 SIERPNIA BEDZIE REMONTOWANY W 2020 ROKU-POPRAWA REMONTU DO 2021-2022 ROKU (2019-11-28 14:36)
pawel-duplickipawel-duplicki
0
Hej.
- Nie sztuką jest dobrze zrobić .
- Sztuką jest wykonywane poprawek które nie mają końca, robota jest jeszcze na kolejne lata.
AMEN.
(2019-11-28 20:43)
socho88socho88
0

najlepiej to i nazwę poprawcie ....BULWARY!!! phiii :/ ...zaorać i cebuli zasadzić - najlepsza opcja


(2019-11-29 04:13)
robbo2krobbo2k
+1
15 sierpnia.... wyremontowana a studzienki 5 cm ponizej asfaltu. Kolejne dzieło nieudaczników. CPR z kraweznikami powyzej 2cm na dodatek cały przystanek autobusowy jest na ciagu rowerowym. Debil projektował debil wykonał. (2019-11-29 09:18)
linulinu
+1
cekawe kiedy oddadzą Chpina?, też końca nie widac.... (2019-11-29 14:22)
JelczJelcz
+1
Bo do takich dużych inwestycji to sie bieze firmy doswiadczone . Jak Strabag , Budimex czy Porr itp. ..itd...Wtedy jest inwestycja wykonana porządnie przez firmy ktore mają bardzo duze doswiadczenie w takich realizacjach . A wtedy nie ma poprawek a jezeli są do na długą gwaracje wykonanej roboty. A nie firmy inko a za pol roku znow cos trzeba poprawic , naprawic , a kwota wtedy jest równorzędna jak by sie do tego projektu wzialo firme najdroższą. Zostal zniszczony tor motocrossowy ktory byl tradycją w Sochaczewie bardzo duzo ludzi nad tym ubolewalo...Ale ok. Zrobmy cos pięknego dla nas dla Sochaczewian nie eszczedzajmy grosza w skarpecie !!!! Ma to nam sluzyc na lata..Wiec ta inwestycja powinna byc wykonana solidnie...Tak samo jak Amfiteatr ..To powinna byc nasza chluba.. (2019-11-29 21:59)
JelczJelcz
+1
Aha jeszcze jedno ..na tych bulwarach jest za ciemno !!! Przydaly by sie latarnie i porządniej to oświetlić a nie jakaś oświetlania w glebie co gówno dają ..Starsi ludzie juz po 18tej tam nie schodzą bo zaczyna sie powoli ciemno..a potem nadchodzą Młodzi Gniewni i rozpierda....ja co im popadnie i chlaja ...robi sie tam jedna wielka..Bulwarnia - Melina....Jest tak ciemno ze ktos niszczy i do dzis nie wiadomo kto ?? Czas pomyslec zeby bylo tam jasno..Zeby kazdy w kazdym wieku mógł tam usiasc czy 10ta rano czy 10ta wieczorem.. (2019-11-29 22:33)
Oskar119Oskar119
0
Jeszcze zimy nie było, a już poprawki, to co będzie jak Bzura wyleje, albo nie daj Boże kra przyjdzie? Pamiętam jak którejś zimy kra zabrała zabetonowane kosze na śmieci z motocrossu. (2019-12-04 10:07)
pierwsza_krewpierwsza_krew
0
Kolejny Beton Platz w mieście. (2019-12-04 10:24)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy