Bulwary zmieniły swoje oblicze

/ 11 komentarzy / 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Bulwary zmieniły swoje oblicze Rekreacja sochaczew

Już w czerwcu wykonawca przebudowy bulwarów nad Bzurą zapowiada zakończenie robót. Pojawią się tam nowe elementy, które mają służyć mieszkańcom w wypoczynku. 


Przebudowę bulwarów wykonuje firma Sochbud. Wartość tej inwestycji, włącznie z budową przystani to 13,5 mln. Elementami jakie będzie można odnaleźć przy rzece to powstające właśnie ścieżki dla pieszych oraz rowerzystów, które biegną od wzgórza zamkowego i skarpy i przy brzegu Bzury. Dla spacerowiczów chcących nieco odpocząć przy nowo wybudowanych ścieżkach stanął ławki, wiaty rekreacyjne, które będą oświetlone a także pojawią się stojaki rowerowe. Teren został zmieniony wizualnie dość mocno. Zniknęło sporo zieleni, którą zastąpiły betonowe ścieżki. Wykonano wycinkę drzew oraz krzewów oraz zlikwidowano istniejący tor motokrosowy. Wykonawca zapowiada pojawienie się miejsca dla wędkarzy oraz parking przy ulicy Podzamcze.


Przez okres zimowy prace nieco zwolniły:

- Ścieżki na bulwarach wykonywane są z tak zwanego czesanego betonu. Wylewa się je bezpośrednio na betonie konstrukcyjnym. W związku z tym nie mogły być ukończone przy ujemnych temperaturach. Wykonawca planuje kontynuację robót w drugiej połowie marca, gdy nocą temperatura nie będzie spadała poniżej zera - tłumaczy Urszula Cielniak, naczelnik Wydziału Inwestycji i Modernizacji UM.


Terminem wyznaczonym do odbioru technicznego jest maj a same bulwary mają być atrakcją dostępną dla mieszkańców już w czerwcu. 

 1
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (11)

wbienkowbienko
0
Bulwary zmieniły swoje oblicze????

Przecież, jak dotąd, nie było tam żadnych bulwarów. No chyba, że miały bardzo skryte oblicze :) :) :) (2019-03-11 12:57)
DystopiaDystopia
+3
Zestawienie tych dwóch zdjęć pan burmistrz powinien wykorzytać w swojej kampanii wyborczej. Te zdjęcia wyśmienicie podsumowują całą działalność obecnych władz. Pustynia zamiast zieleni i BETON. (2019-03-11 15:15)
chudybercik-01chudybercik-01
+1
Mieliśmy piękny tor motocrosowy otoczony drzewami i zielenią, a mamy to co przedstawiają zdjęcia.
Widać jak Sochaczew się rozwija... (2019-03-11 16:47)
zbigsochzbigsoch
+2
Tak było tam tak pięknie ,ulubione miejsce spacerów Sochaczewian zniszczone.Po drugiej stronie mostu podobna tragedia :) (2019-03-11 21:15)
zdrowkozdrowko
0
Gdyby jeszcze przesadzono z miejsc wycinek duże drzewa to jakiś sens by to miało. A tak pustynia z drzewkami które za 30 lat, co najmniej osiągną przyzwoity rozmiar. Zobaczcie ulice Traugutta, czy plac Kościuszki drzewa 10 lat temu posadzone corocznie przycinane mają mikroskopijne korony. Bulwary w lato przewiduje miłą temperaturę tak 50 stopni, owszem jak na plaże to super sprawa ale jako miejsce do spacerów. Co my sobie robimy.

(2019-03-11 22:49)
first-onefirst-one
0
Obrzydliwe. Sochaczew zamienia się w betonową pustynię. (2019-03-11 23:18)
RouterRouter
0
wszystko piekne,a jaki super kibel w parku ,hahahah normalnie robi się Ameryka hahahaha . (2019-03-12 09:22)
Obywatel85Obywatel85
0
Ahh ten nasz Sochaczewski wizjoner od siemiu boleści :-) gdyby te całe urojenia i fantazja jednego człowieka działyby się powiedzmy w Błoniu czy Grodzisku...............pomyślałbym kurde kilkanaście baniek ale coś z tego będzie :-)A tak znając naszego władce i jego dokonania z góry wiadomo jak to się skończy. (2019-03-12 09:55)
wbienkowbienko
0
Tak przyjrzałem się jeszcze zdjęciu nowemgo oblicza "bulwarów" - na razie wygląda to jak poligon dla czołgów :) Ale już wkrótce (ta-dam)......... będzie wygladało (ta-dam)......... jak zarośnięty poligon dla czołgów ;) (2019-03-13 12:24)
dragon36dragon36
0
wszystko fajnie i ładnie tylko fakt ,teraz to jak poligon,zanim to nabierze wyglądu to powymieramy,moze ci co sie teraz narodzili bedą mieć ucieche ,no chyba że posadzą duże drzewa krzewy itd.....jak na razie to dla mnie lipa ................. (2019-03-13 12:37)
NovJanNovJan
+1
legenda ale pomoc w każdej jest ziarnko prawdydawno dawno temu w małej miejscowosci w centralnej Polsce mieszkał sobie mały Piotruś.

codziennie przemierzał trase ze swojego domu do szkoły, która wiodła wsród niezliczonej ilośc pieknych wysokich drzew na konarach których przesiadywały ptaki róznej masci.

Czasem zdarzyło sie ze któryś z ptaszków narobił z góry na Piotrusia ale dziecko nic sobie z tego nie robiło , wycierało szkolny fartuszek chustką i radośnie biegło dalej.

Pewnego razu Piotruś szedł na trening - jako ze był spóźniony biegł szybko i nie zauważył ze jeden z ptaszków narobił mu na kurtke , po przyjsciu na trening zauważyli to koledzy z drużyny i strasznie sie z piotrusia naigrywali aż zrobiło mu sie bardzo przykro.

wtedy Piotruś w porywie emocji pomyslał sobie tak - "jak bedę duży i bede miał jakąś moc sprawcza to wytne wszystkie drzewa w tym mieście aby te obrzydliwe ptaki nie miały gdzie siedzieć"jak ze był wtedy jeszcze mały i nie do końca mądry nie wiedział ze drzewa sa Bogu ducha winne jak również siedzące na nich ptaki , po prostu taka ich natura.

mineło pół wieku...............ale to pomoć tylko legenda.... (2019-03-18 14:57)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy