Burmistrz o konsultacjach społecznych w mieście

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Burmistrz o konsultacjach społecznych w mieście  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Podczas sesji rady miasta burmistrz Piotr Osiecki odniósł się do konsultacji społecznych jakie w Sochaczewie są przeprowadzane. Jego zdaniem, dzięki takiej formie współpracy pomiędzy mieszkańcami a urzędem udaje się  podjąć wiele dobrych decyzji.


W ramach podsumowania roku 2018 burmistrz Piotr Osiecki podjął wiele ważnych tematów. Jednym z nich są konsultacje społeczne – Informujemy Państwa ile uchwał rady miejskiej poddanych zostało konsultacjom społecznym, również tym szerokim konsultacjom społecznym, nie tylko w zawężonym kręgu ciał doradczych ale również powszechne konsultacje społeczne z udziałem mieszkańców Sochaczewa. Nie ma na pewno samorządu na terenie powiatu sochaczewskiego, który by tak dyskutował, bo tak należy rozumieć formę konsultacji społecznych, z mieszkańcami miasta i pytał się ich o zdanie w konkretnych sprawach. Sądzę, że niewiele miast ościennych ma tak szeroko zakrojony zakres konsultacji społecznych. Są to odpowiednie procedury uregulowane uchwałami radnych kolejnych rad miasta. Do konsultacji możemy zaliczyć konsultacje w zakresie inwestycji miejskich, bo tak trzeba nazwać Sochaczewski Budżet Obywatelski, gdzie pytamy mieszkańców jaka inwestycja ich interesuje i prosimy o przedstawianie propozycji. Jest to wielki sukces SBO, sukces tego dialogu przedstawicieli samorządu i mieszkańców Sochaczewa. Możemy pochwalić się tym, że wszystkie projekty, które wygrywają uzyskują dofinansowanie i są później realizowane. 


Mieszkańcy mogą a nawet powinni uczestniczyć w każdym aspekcie życia miasta, które tworzą. Konsultacje społeczne są ku temu najlepszą okazją.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

pierwsza_krewpierwsza_krew
0
A teraz rzeczywistość:Konsulatacje społeczne online - średnio 25 głosów z czego (domniemam) 15 z urzędu ale oni też mają oczywiście prawo brać w nich udział. Z papierowymi nie jest lepiej.Takie mamy społeczeństwo w tym miasteczku. (2019-07-03 08:03)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy