Burmistrz Stanisław Szulczyk nie żyje

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Burmistrz Stanisław Szulczyk nie żyje Sochaczewianie - sylwetki sochaczew

W wieku 69 lat zmarł znany sochaczewianom samorządowiec, burmistrz naszego miasta w latach 1999-2002, Stanisław Szulczyk.

 

Stanisław Szulczyk urodził się w 1948 roku. Pierwsze lata pracy zawodowej związał z oświatą. Początkowo był nauczycielem, natomiast w okresie 1975-1977 już jako dyrektor kierował szkołą w Kątach, a w okresie 1977-1979 szkołą w Kozłowie Szlacheckim.

Był absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Nauk Społecznych w Warszawie. Zdobył tytuły magistra historii oraz doktora nauk humanistycznych, pracował jako wykładowca szkoły wyższej w Sochaczewie.

W roku 1994 został wiceburmistrzem Sochaczewa, pięć lat później Rada Miasta wybrała go na stanowisko burmistrza, którym pozostał do 2002 roku. W tym okresie zbudowano kryty basen w Sochaczewie oraz przeprowadzono modernizację miejskich kotłowni węglowych, dostosowując je do ekologicznego paliwa, jakim są olej czy gaz. Stanisław Szulczyk kierował też miejskim samorządem w czasie budowy obwodnicy Sochaczewa, oddanej do użytku w 2002 roku. Po przegranych wyborach na jakiś czas wycofał się z życia publicznego. W ostatnich latach (2010 – 2016) działał jako przewodniczący Rady Nadzorczej SML-W.

Politycznie związany był Sojuszem Lewicy Demokratycznej, w 2014 startował z list tej partii do sejmiku mazowieckiego.

Stanisław Szulczyk miał 69 lat. Cześć Jego Pamięci!


/Info i foto źródło UM Sochaczew/

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

robroyrobroy
0
wiem kto to był,nie znałem osobiście i nie współpracowałem,ale był prominentnym mieszkańcem naszego miasta, R.I.P. (2017-03-24 06:39)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy