BUTCH CASSIDY I SUNDANCE KID w Sochaczewskim Klubie Filmowym

/ 11 zdjęć
Zdjęcia i foto: BUTCH CASSIDY I SUNDANCE KID w Sochaczewskim Klubie Filmowym Film, fotografia sochaczew
+6

9 stycznia,w sobotę o godz. 17.00 w Sochaczewskim Klubie Filmowym przypomnimy Państwu klasyczny już film pt.: BUTCH CASSIDY I SUNDANCE KID z niezapomnianymi rolami Paula Newmana i Roberta Redforda.Obraz powstał w 1969 roku a reżyserem był George Roy Hill.


BUTCH CASSIDY I SUNDANCE KID to nietypowy western który potwierdził klasę Paula Newmana i zapoczątkował karierę Roberta Redforda.Powstało dzieło niezbyt poważne, bo dystansujące się od brutalnych opowieści o wyzutych z uczuć bandziorach ale i niezbyt lekkie,bo potrafiące wzruszyć autentyzmem emocji bohaterów.

Romantyczny mit zmierzchu Dzikiego Zachodu w tym filmie rozgrywa się na nutę nostalgiczno - komiczną i oczywiście z domieszką klasycznego patosu.


Przewodzący gangowi Cassidy i szybkostrzelny Sundance czują się na Dzikim Zachodzie jak w raju.Banki i pociągi z pieniędzmi stoją przed nimi otworem,a jeśli nie, sprawę rozwiązuje laska dynamitu.Nagrodą dla rabusiów są saloonowe uciechy i towarzystwo pięknej Etty Place. Niestety,nieuchronnie nadciągają nowe czasy.Zniecierpliwione nieustannymi napadami przedsiębiorstwo kolejowe wynajmuje najlepszych śledczych by wytropili Butcha i Kida.Bandyci zaczynają się obawiać o swoje życie - tym razem na poważnie...


Reżyser zmyślnie wpisuje swój film w nastroje kontestacji lat 60.Ze swoich bohaterów czyniąc symbole wolności i niezależności.Redford i Newman elektryzują niemal w każdej scenie. Łączącą ich chemię się w filmie czuje.Stworzyli duet wręcz idealnie dopasowany,zagrali swoje role z widowiskową nonszalancją,brawurowo ogrywając dżentelmeński wdzięk słodkich drani.


To dla nich wciąż ma się ochotę do "Butcha Cassidy i Sundance Kida" wracać.A że przy okazji to jeden z najlepszych westernów w historii, tym mocniej zachęcamy do jego zobaczenia!


Film trwa 106 min. Wstęp wolny.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy