Była Dyrektor SP w Giżycach usłyszała wyrok

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: Była Dyrektor SP w Giżycach usłyszała wyrok Czarna kronika sochaczew

5 czerwca 2019 r. zapadł wyrok w sprawie byłej Dyrektor Szkoły Podstawowej w Giżycach, oskarżonej o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad małoletnimi uczniami.


Wracamy do głośnej na całą Polskę sprawy sprzed paru lat, kiedy to Dyrektor Szkoły Podstawowej w Giżycach, została oskarżona przez jedną z mieszkanek wsi o stosowanie przemocy wobec uczniów. Część z nich zgodnie twierdziła, że byli przez oskarżoną bici, szarpani, ciągani za uszy, poniżani. Podobnie sytuację opisywały również dwie nauczycielki. Według relacji pokrzywdzonych sytuacja miała miejsce na przestrzeni paru lat. Oficjalny akt oskarżenia został wniesiony 25 października 2017 r.


Prokuratura postawiła byłej Dyrektor zarzuty z art. 207 § 1 kk.Art. 207

§ 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


Jednak ostatecznie 5 czerwca 2019 r. Sąd uznał ją winną przestępstw z art. 217 par. 1 kk oraz art. 217 par. 1 w zw. z art. 12 kk, tym samym skazując byłą dyrektor na 1 rok i 6 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Orzekł również wobec oskarżonej środki karne w postaci zakazu wykonywania zawodu nauczyciela przez okres 5 lat. 


Wyrok nie jest prawomocny, gdyż od orzeczeń sądu pierwszej instancji jest możliwość zaskarżenia do sądu drugiej instancji – zgodnie z konstytucyjną zasadą dwuinstancyjności postępowania sądowego. M.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

git666git666
0
W końcu ktoś sie jej dobrał do tyłka. Za ponad 20 lat znęcania sie nad słabszymi, bezbronnymi i nie winnymi dziećmi... co to za wyrok?! (2019-06-11 13:34)
APTEKARZAPTEKARZ
0
Nigdy nie popierałem przemocy i nigdy jej nie będę aprobował.

Jednakże za czasów wielu obecnych Rodziców wiadomym było co to dyscyplina,

a najbardziej szanowano tych co najwięcej wymagali.

Dziecko ponosiło odpowiedzialność, miało poszanowanie dla nauczycieli i rówieśników,

a także dla samych Rodziców.

Teraz w szkole nastolatkowie ubierają się jak chcą, nagrywaja i wrzucają do sieci co chcą, palą elektryki, za nic mają innych zasłaniając się artykułami prawa.

Zapewne nie jest dyrektor bez winy, jednak z osądami należałoby wstrzymać się do ogłoszenia wyroku.

(2019-06-12 10:59)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy