Byliśmy w Kawęczynie

/ 1 komentarzy / 13 zdjęć
Zdjęcia i foto: Byliśmy w Kawęczynie Edukacja sochaczew
+8

29 maja 2015 klasy 0-IV wybrały się na wycieczkę do skansenu w Kawęczynie.  uczestniczyliśmy w lekcji pokazowej „Od ziarenka do bochenka”. 

Gościniec położony jest we wsi Kawęczyn, 30km od Warszawy w kierunku południowym, zajmuje obszar o powierzchni 20ha. Jest to wymarzone miejsce do tego, aby przyjemnie i bezpiecznie spędzić czas, a jednocześnie zapoznać dzieci z kulturą, pracą i życiem na wsi. Na rozległym terenie Gościńca znajdują się: stara zagroda wiejska, piekarnia, kuźnia, oryginalne stare wiatraki, młyn wodny, kapliczka, wozownia oraz ogrzewany całoroczny budynek gospody i potężne wiaty biesiadne z miejscem na ognisko. Odwiedzającym nas udostępniamy również las, stawy, boiska do gier sportowych, plac zabaw, duże parkingi autokarowe i toalety oraz możliwość kontaktu ze zwierzętami: daniele, kozy, osioł, kucyki i konie.

Program obejmował: staropolskie powitane w stroju ludowym; słodki poczęstunek;  zwiedzanie zagrody wiejskiej z izbą etnograficzną, spacer do młyna wodnego i wiatraków, pokaz sztuki kowalskiej, pokaz przygotowania chlebka i przejażdżkę zadaszonym wozem konnym. Na zakończenie dzieci zjadły kiełbaskę z grilla i bawiły się na placyku zabaw. Chętni mogli zakupić pamiątkowe gliniane figurki.


www..gosciniec-wiecha.pl

 
 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

Kamil78Kamil78
0
Witam serdecznie,
Fantastycznie, że Szkoła za pomocą internetu informuje o "swoim życiu" Cieszyłbym się bardziej gdyby te informacje w całości były autorstwa Osoby dokonującej wpisu a nie kopiowane ze stron www.
Jeżeli uważacie Państwo, że w dobrym tonie jest kopiowanie tekstów ze stron internetowych to minimum przyzwoitości nakazuje podanie źródła publikowanego materiału.

Co zaś się tyczy samej wycieczki to uważam, że zbyt daleko idącą sugestią jest stwierdzenie, że owe miejsce jest "wymarzonym miejscem do tego żeby przyjemnie i bezpiecznie spędzić czas..." Być może tak uważają Właściciele tego miejsca, ale czy takie samo zdanie mają dzieci??? To pytanie pozostawiam pod rozwagę...
(2015-06-09 12:23)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy