Cała prawda o zmianach w Bzurze

/ 22 komentarzy
Zdjęcia i foto: Cała prawda o zmianach w Bzurze Interwencje i pomoc sochaczew

10 lipca na Walnym Zebraniu Członków zmieniono nazwę Klubu Sportowego Bzura Chodaków na Bzura Sochaczew. Od momentu podjęcia tej decyzji do Klubu nie zgłosił się żaden kibic, który zaoferowałby swoją pomoc. Pojawiały się za to inne deklaracje, których treść została wypaczona przez m.in. "Socho Portal Sport". Jak jest naprawdę? Zapraszam do lektury.


Postaram się w punktach przedstawić przebieg wydarzeń i zdementować nieprawdziwe informacje.

1. 10 lipca zmieniono nazwę Klubu Sportowego Bzura Chodaków na Bzura Sochaczew. Zmiany tej dokonało Walne Zebranie Członków, a nie Zarząd Klubu. Decyzja była trudna i motywowana chęcią poprawienia sytuacji finansowej Klubu, którego na obecną chwilę nie stać na utrzymanie IV-ligowej drużyny. Ujmując rzecz najprościej: zawodnicy otrzymują lepsze propozycje finansowe z innych klubów.

2. 12 lipca, gdy byłem obecny w siedzibie Klubu, z wizytą przyjechała grupa 6-8 mężczyzn. Mężczyźni przedstawili się jako Kibice Bzury Chodaków. Osoby te zaczęły grozić, iż nie dopuszczą do rozgrywek Klubu, zniszczą klubowe biuro, a nawet ściągną na mecze kiboli innych klubów. Panowie stwierdzili, iż dla nich Bzura może nie istnieć albo może grać w B klasie, ale ma nazywać się Bzura Chodaków. Zadeklarowali, że dla dobra Klubu będą działać na jego szkodę. Stwierdzili nawet, że to oni chronią piłkarzy na meczach i biją się za Klub, a nie Zarząd.

3. 13 lipca Zarząd Klubu poinformował Komendę Powiatową Policji, Mazowiecki Związek Piłki Nożnej, a także Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu o zajściu z dnia poprzedniego. Po spotkaniu z Komendantem Powiatowym Policji, w którym uczestniczył również Naczelnik Wydziału Prewencji i jego zastępca oraz funkcjonariusze z wydziału kryminalnego, podjęto natychmiastowe działania, które zapobiegły realizacji gróźb. Sochaczewscy policjanci jako pierwsi wyciągnęli do nas pomocną dłoń, bo nasi „kibice”, zamiast wspierać, postanowili sparaliżować pracę Klubu.

Od chwili poinformowania policjantów o zajściu, treningi seniorów odbywają się pod nadzorem policji.

4. 14 lipca Zarząd Klubu opublikował swoje stanowisko na stronie internetowej Klubu. Tekst pt. „Zarząd Klubu: Bezpieczny i otwarty dialog to priorytet”. Zarząd zaprosił do rozmów kibiców. Do dnia dzisiejszego zgłosiła się jedna osoba. Nie jest ona związana z osobami, które kierowały groźby.

5. 17 lipca na stronie Sochaczewianin.pl ukazuje się tekst pana Tomasza Ertmana pt. „Wzburzone Bzury wody”. Autor kłamie, iż o zmianie nazwy zdecydował nowy Zarząd, a policja dba zwłaszcza o bezpieczeństwo działaczy.

6. 20 lipca na stronie Socho Portal Sport ukazuje się anonimowy artykuł, który niezgodnie z prawdą informuje, iż Klub pozyskał sponsora, który zadeklarował wpłatę w wysokości 100 tys. zł. Taka kwota była wymieniana przez Zarząd Klubu, ale jako suma potrzebna dodatkowo Klubowi, aby utrzymać drużynę IV-ligową.

7. 21 lipca Pan Paweł Piątek złożył na moje ręce niepodpisane pismo, którego autorem mieli być „Kibice Bzury Chodaków”. Gdy spytałem, kto jest tymi „Kibicami”, to odpowiedział, że m.in. chłopaki, których poznałem 12 lipca (mężczyźni, którzy grozili działaniem na szkodę Klubu). W treści oświadczenia postawiono Zarządowi Klubu ultimatum, iż ma w ciągu 48h przywrócić poprzednią nazwę albo autorzy pisma podejmą działania na szkodę sponsora i Klubu.

8. 25 lipca na fanpageu Kibice Bzury Chodaków zmieszczono oświadczenie w sprawie zmiany nazwy.

9. 26 lipca na stronie Socho Portal Sport ukazuje się tekst pt. „Bzura jak płynęła płynie”. Anonimowy autor zamieścił wyżej wspomniane oświadczenie i stwierdził, iż oświadczenie o takiej samej treści otrzymał Zarząd Klubu, co jest kłamstwem. Zarząd w dniu 21 lipca otrzymał oświadczenie o innej treści.

10. 26 lipca na fanpageu Kibice Bzury Chodaków zamieszczono link do wywiadu z prezesem Klubu Pawłem Trafalskim wraz z opisem. Do linku dodano opis: „Ze zdumieniem przyjmujemy postawę klubu, który wybrał z góry opcję prewencyjnego straszenia i nękania służbami kibiców, którzy chcieli porozmawiać na temat zmiany nazwy. Prezes Trafalski twierdzi, że "zarząd nie jest w konflikcie z kibicami" , a jednocześnie są oni ciągani na wezwania i straszeni pozwami. Trochę zastanawiający brak konsekwencji w myśleniu, bo jak może nie być konfliktu i jednocześnie prowokować do eskalacji napięcia ze strony zarządu? Do tej pory nigdy nie mieliśmy żadnych problemów z władzami, więc zupełnie nie rozumiemy takiej interpretacji”.

W mojej ocenie jest to szczyt hipokryzji. 12 lipca grupa kibiców powiązana z tym fanpagem groziła uniemożliwieniem rozgrywek i zniszczeniem siedziby Klubu, 21 lipca odgrażała się działaniem na szkodę sponsora i Klubu, a dziś zarzuca Zarządowi „prewencyjne nękanie i straszenie służbami kibiców, którzy chcieli porozmawiać o zmianie nazwy” oraz „ciąganie na wezwania i straszenie pozwami”. Zarząd Klubu – w przeciwieństwie do „kibiców” – nie pozwoli na działania, które mogłyby zaszkodzić zawodnikom, sponsorom lub Klubowi i swojego stanowiska w tej kwestii nie zmieni.

Władze Klubu od roku informowały o trudnej sytuacji Bzury. Niestety Kibice okazali się głusi na apele o pomoc. Teraz gdy pozostawione same sobie Władze Klubu zaczęły działać, aby utrzymać IV-ligową drużynę, okazało się, że Kibicom na tym nie zależy. Zarząd Klubu nie jest w stanie walczyć o przetrwanie Klubu wbrew swoim Kibicom, którzy i tak zadeklarowali, iż dla nich Bzura może grać w B klasie.

Grzegorz Ciesielski
wiceprezes zarządu

 1
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (22)

x2xx2x
+2
Chciałbym żeby odpowiedział Pan na kilka pytań.
1. Jakie wymierne korzyści dla klubu zostały przedstawione podczas Walnego Zebrania Członków jako argumentacja dla tak drastycznej zmiany jak zmiana nazwy klubu?
2. Jakim stosunkiem głosów została przyjęta ta uchwała. Dodatkowo pytam pana jako prawnika - ile głosów zgodnie ze statutem potrzeba żeby taka zmiana mogła zostać legalnie przeprowadzona.
3. Ilu członków brało udział w Walnym Zebraniu, na którym została podjęta uchwała o zmianie nazwy klubu
4. Czy w ostatnich miesiącach były dokonywane zmiany jakichkolwiek zpaisów statutu?
5. Proszę o podanie jakie apele i kiedy zostały wystosowane przez władze do kibiców odnośnie ich pomocy w poprawieniu kondycji klubu i wyjścia z trudnej sytuacji.
Jeśli mamy rozmawiać merytorycznie to liczę, że możliwie szybko otrzymam od Pana odpowiedzi.
Dziękuję (2017-07-26 16:08)
123patrzy123patrzy
0
@x2x
1. Przedstawiono argumenty dotyczące łatwiejszego pozyskiwania nowych sponsorów, a także zakończenia etapu alienacji pomiędzy miastem, a Chodakowem, bo cały czas dokonywany jest ten podział. W Bzurze grają zawodnicy nie tylko z Chodakowa i nie Klub nie reprezentuje tylko tej dzielnicy. Duża częśc budżetu, to dotacja miejska.
2. Statut nie określa specjalnych wymogów, jeżeli chodzi o zmianę nazwy. Uchwała została podjęta przewagą 2 głosów, przy czym 2 osoby się wstrzymały.
3. Wszyscy, którzy wpłacili składkę i byli członkami stowarzyszenia tj. 12 osób. 
4. Do 10 lipca statut nie był zmieniany od 2015 r.
5. Proszę zerknąć m.in. na ten artykuł: http://bzurachodakow.pl/rozpoczelismy-przygotowania-do-rundy-wiosennej/ lub wywiad z prezesem Pawłem Trafalskim http://www.radiosochaczew.pl/wiadomosci/21032,ciezka-praca-przyniosla-efekt. Jasno padają tam stwierdzenia, iż Klub nie radzi sobie finansowo. Śledzący sytuację Kibice bez problemu wyciągnęliby wnioski, że Klub potrzebuje pomocy. (2017-07-26 21:37)
x2xx2x
+2
Panie Grzegorzu. Pozwoli pan, że punkt po punkcie się odniosę.
1. "...Przedstawiono argumenty dotyczące łatwiejszego pozyskiwania nowych sponsorów..." - Jeśli to nie problem to proszę o treść tych argumentów. Czy przeprowadziliście badanie rynku i na jego podstawie wyciągnęliście wnisoki, że klub o nazwie Bzura Sochaczew łatwiej pozyska środki na funkcjonowanie? Jeśli tak to proszę o podanie chociaż jednej nazwy firmy, która uzależnia swoją pomoc od zmiany nazwy. A może korzystaliście z przykładów innych klubów? Może pan podać chociaż jeden przykład gdzie zmiana nazwy znacząco poprawiła status finansowy klubu? No szanujmy się - argumenty muszą mieć jakieś podstawy. Idąc dalej. "...W Bzurze grają zawodnicy nie tylko z Chodakowa i nie Klub nie reprezentuje tylko tej dzielnicy..." - praktycznie 99% naszych drużyn - od ekstraklasy do lig okręgowych i niżej to zawodnicy z różnych regionów Polski. Nawet nasz skład z zeszłego sezonu to zawodnicy z Żyrardowa, Ząbek, Błonia, Teresina, Karczewa. Dlaczego więc nie Bzura Mazowsze? W 3 lidze gra drużyna Świt Skolwin - nikomu nigdy do głowy nie przyszło żeby przemieniać ją na Świt Szczecin. I doskonale sobie w 3 lidze dają radę.
Punkt 2 i 3 - dziękuję za wyjaśnienia.
Punkt 4. Czego dotyczyły zmiany w statucie z dnia 10.07? Czy dotyczyły one sposobu głosowania i miały na celu ograniczenie głosowania osób, które nie poprą Waszej idei? Nie wiem - dlatego pytam.
5. W pierwszym, podanym przez pana artykule wyczytałem, że macie kilka pomysłów na polepszenie klubowego budżetu - karta Cashback przede wszystkim, akcja KLUB 100 i Karta Kibica. Ani słowa nie ma o pomyśle zmiany nazwy klubu. Proszę o odpowiedź na jakim etapie są planowanie przez Was i szumnie zapowiadane w tym artykule akcje. 
Z niecierpliwością czekam na odpowiedzi. (2017-07-26 22:08)
adam11111adam11111
+2
Panie ciesielski gdzie pan mieszka czy  w chodakowie? Myślę, że nie bo nigdy by Pan takich głupot nie wypisywał. Won od nazwy klubu Bzura Chodaków. Wy mozecie zmienić nazwę np. Unii Iłów na Unię Kiernozia albo Unię Wiskitki. Jesteśmy wściekli na was i nie macie co  sie tłumaczyć tylko natychmiast wrócić do nazwy Bzura Chodaków to ta drużyna grała w II Lidze to ta drużyna o przysłowiowy włos byłaby w I lidze to na mecze tej drużyny przchodziło tysiące kibiców. A obecny prezes niech podnosi poziom Unii Iłów bo podobno tam jest w zarządzie i na terenie tej gminy chyba mieszka a wywiad, którego udzieli to kompromitacja. CIEKAWY JESTEM JAKIE JEST STANOWISKO BURMISTRZA  MIASTA BO WIEŚĆ MIESIE ŻE JEST MOCNO WKURZONY I ZASKOCZONY (2017-07-26 22:34)
kuba1979kuba1979
0
TYLKO BZURA CHODAKÓW !!!  90 LAT TRADYCJI , KTÓRĄ OBECNE WŁADZĘ CHCĄ ZNISZCZYĆ (2017-07-27 16:26)
etet
0
Pokrótce odniosę się do wypowiedzie wice-prezesa KS Bzura - Grzegorza Ciesielskiego, który zarzuca mi kłamstwa.
ad.5 Panie Grzegorzu o tym, że za zmianą był zarząd wywnioskowałem po wyniku głosowania. Z moich informacji, że wniosek przeszedł stosunkiem głosów 5:3. Czy może pan podać nazwiska osób, które były za? Czy nie tworzą one przypadkiem nowego zarządu klubu? Poza tym dlaczego było to drugie głosowanie nad zmianą nazwy? Jak pan nie pamięta wystarczy zajrzeć do protokołu z Walnego ... o ile takowy został sporządzony.
Druga poruszona przez pana sprawa to policyjna ochrona. Nie sądzę żeby była potrzebna piłkarzom. Oni nazwy klubu nie zmieniali. Konflikt jest pomiędzy Zarządem, a kibicami. To Wy czujecie się zagrożeni skoro sprawa została skierowana do policji.
Jeszcze jedno pytanie do pana. Kto do obrad Walnego wniósł punkt o zmianie nazwy klubu? Kto był personalnie pomysłodawcą zmiany Chodakowa na Sochaczew?

ad.6 Zacytuję panu sporny fragment i proszę przeczytać go uważnie.

Trzecia ze zmian odbiła się szerokim echem. Dotyczy ona zmiany nazwy klubu. KS Bzura pozostała … tylko zamiast Chodakowa pojawił się … Sochaczew. Oficjalną wersją podaną przez zarząd klubu, a właściwie jego prezesa, zmiana podyktowana jest względami marketingowymi, które umożliwią łatwiejsze pozyskanie sponsorów. Jeden ponoć już się znalazł i prawdopodobnie ma do kasy klubu wpłacić około stu tysięcy złotych. O ile tak się stanie … chwała Prezesowi!

Z tego co ustaliłem o sponsorze mówił podczas Walnego prezes Bzury. Czy jest na ten temat zapis w protokole. Poza tym tekst na stronie Socho Portal Sport został przekopiowany z e-Sochaczew. Tego też pan nie zauważył, pisząc że jest anonimowy?

ad.9 Jeżeli treść jest inna, to proszę o publikację "innej wersji" oświadczenia kibiców. Opublikowana przeze mnie miała taką, a nie inną treść. 
Co do anonimowości - patrz wyżej.

Pozdrawiam. 
Tomasz Ertman

  (2017-07-27 18:14)
123patrzy123patrzy
0
Przepraszam Panów za czas oczekiwania na odpowiedź, ale praca w Klubie wykonuję dodatkowo, pro bono, a na co dzień mój czas pochłaniają obowiązki zawodowe.
@x2x
1. Prowadzone były rozmowy ze sponsorami, którzy wielokrotnie twierdzili, iż przeznaczanie środków na Klub Bzura Chodaków nie leży w ich interesie, bo z Klubem utożsamiają się jedynie mieszkańcy Chodakowa.
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,21803636,siatkarska-politechnika-zmienila-nazwe-klub-kibica-bedzie-ja.html - proszę poczytać, jak zareagowali kibice, gdy Klub zmienił nazwę, aby polepszyć swoją sytuację finansową. Nie było gróźb. Zacytuję:
– Decyzją klubu byliśmy zaskoczeni i z początku nastawieni na nie – mówi prezeska klubu kibica Paulina Balwisz. – Przedyskutowaliśmy to jednak i uznaliśmy, że wesprzemy klub w tej decyzji. Tradycja jest ważna, będziemy się do niej odwoływać, ale to dzięki pieniądzom sponsora klub może funkcjonować. Na dziś sprawa jest zamknięta – dodaje.
4. Zmiany dotyczyły m.in. kwestii zmiany nazwy. Jest to zmiana, która Państwa nie pocieszy; w poprzedniej wersji statut nazwę mógł zmieniać tylko Zarząd! Specjalnie podjęliśmy decyzję o przekazaniu tej kompetencji Walnemu Zebraniu Członków, aby mogło zdecydować o tej kwestii.
5. Karta Caschback została wprowadzona i funkcjonuje. Karnety na mecze funkcjonowały w przedostatnim sezonie i ich wydanie planowane jest na tę rundę.

@et
1. Uchwała o zmianie nazwy została podjęta głosami nie tylko obecnych członków zarządu. Protokół został sporządzony.
2. Kibice odgrażali się zniszczeniem budynku Klubu i uniemożliwieniem rozgrywek. Działania policji miały na celu uniemożliwić realizację tych gróźb, a nie zapewnienie ochrony działaczom. Są to wyłącznie Pana insynuacje i kłamstwo, iż policja dbała szczególnie o bezpieczeństwo działaczy.
3. W protokole ani na Walnym Zebraniu Członków nie pojawiła się informacja o znalezieniu sponsora, który deklaruje wpłatę 100 tys. zł.
4. Zarząd otrzymał inna treść oświadczenia. Pan stwierdził, iż Zarząd otrzymał oświadczenie, które zamieścił w treści artykułu – jest to kłamstwo, czyż nie?
5. Informuję Pana, iż skopiowanie treści artykułu nie jest równoznaczne z oznaczeniem autora tekstu. Jeżeli każda kopia automatycznie zawierałaby informację o autorze, to nie byłoby plagiatu.
Nazywa się Pan „dziennikarzem”, dlatego nie rozumiem, skąd tak laickie podejście do tematu. Nie wiem, jak Pan weryfikuje swoje informacje, ale procedura ta wymaga zdecydowanej reformy. Pana ustalenia nijak mają się do stanu faktycznego. Ponadto Pana „uproszczony” tok rozumowania i mylenie głosujących na Walnym członków zarządu z Zarządem albo przekopiowania treści artykułu z zamieszczeniem informacji o autorze, jest niedorzeczne. (2017-07-28 16:21)
etet
0
1.Niestety nie odpowiedział pan na konkretnie postawione pytania. Jeżeli jest protokół, to proszę o nazwiska osób głosujących za zmianą nazwy w celu zweryfikowania prawdy.
2.O to kogo i na czyją prośbę chroniła lub chroni policja jest sprawą otwartą. 
3.Panie wiceprezesie w protokole powinny znaleźć się wszystkie rzeczy, o których mówiło się na walnym. Jeżeli jest inaczej, to być może Komisja Rewizyjna powinna to sprawdzić. Czy zaprzeczy pan, że na walnym nikt z zarządu klubu nie mówił o sponsorze, który wspomóc ma Bzurę?
4.Jeżeli treść oświadczenia jest inna, to proszę je zamieścić. Być może to zamieszczone na fb było jego złagodzoną formą?
5.Jako dziennikarz powinien pan wiedzieć, że tekst nie jest anonimowy jeżeli znajduje się na stronie blogera - autorem jest wtedy właśnie on, pomimo że nie podpisuje się imieniem i nazwiskiem. Ponadto na e-Sochaczew przy moich tekstach jest logo Socho Portal Sport. O jakim anonimie pan w tym przypadku napisał?

Poza tym jakim prawem ocenia pan moje kompetencje? Niestety w odpowiedziach jest pan mało konkretny i na dodatek oszczędnie pan gospodaruje prawdą! Tak mi podpowiada "uproszczony" tok rozumowania, który stał się już moim "dziennikarskim znakiem rozpoznawczym"  ;-)

P.S. I
Pana wypowiedzi i tak zweryfikuje czas. Czyny, a nie słowa się liczą. Jeżeli Bzura zostanie wycofana z rozgrywek (przed lub w ich trakcie) to czyje będzie na wierzchu?

P.S. II
Czy pan jako członek zarządu może podać jakie jest obecne zadłużenie klubu? 

Pozdrawiam
Tomasz Ertman (2017-07-28 17:19)
x2xx2x
0
Panie Grzegorzu. Nadal nie podał pan żadnych konkretów. W interesie jakich sponsorów nie leży sponsorowanie Bzury Chodaków a sponsorowanie Bzury Sochaczew jak najbardziej. Przecież nie powinno to być żadną tajemnicą jeśli na takiej podstawie  podejmujecie tak kontrowersyjną decyzję.
Siatkarska Politechnika - Pomijając już absurdalne porównywanie siatkówki z piłką nożną czy przeczytał Pan do końca artykuł? Czy po prostu wygoglował pan pierwszy przydatny artykuł i zacytował go? Proszę doczytać do końca - zobaczy Pan wtedy jakie głupstwo pan przytoczył.
Szczerze mówiąc spodziewałem się więcej - ale być może ta Pana lekkomyślność powoduje podejmowanie tak nieprzemyślanych decyzji. Serio - niech Pan doczyta do końca podlinkowany tekst.  (2017-07-28 18:59)
x2xx2x
0
A co tam przytoczę tu dla wszystkich czytających.

"...Konsultacje, o których przekonywał wiceprezes Bańcerowski, w praktyce się nie odbyły. O zmianie nazwy władze poinformowały klub kibica w środę wieczorem. I choć spytały fanów, co myślą o zmianie nazwy, to w praktyce czasu na zastanowienie nie było – w czwartek w południe klub zwołał bowiem konferencję prasową i poinformował opinię publiczną o zmianach."
"...W Polsce to praktyka powszechna w ligach koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej. Przygniecione wydatkami kluby godzą się, by sponsor zapłacił za miejsce w nazwie..." - widzi gdzieś tu pan piłkę nożną??
"...W 2013 r. Asseco Resovia Rzeszów, ówczesny mistrz Polski, sondowała wśród kibiców, jakim okiem spojrzą na wyrzucenie z nazwy klubu historycznej „Resovii” – po to, by zrobić więcej miejsca dla darczyńcy. Reakcja była jednoznaczna – fani na zmianę by się nie zgodzili. Pod internetowym apelem „w sprawie zachowania nazwy Asseco Resovia Rzeszów” podpisało się ponad 5 tys. kibiców. „Mamy prawo, by nasz głos został uważnie wysłuchany” – napisali.
I klub posłuchał. Asseco zostało w nazwie, ale Resovii nie wyparło. Kibice chodzą w koszulkach z logo sponsora, ale skandują: „Resovia, Resovia!”. „Jesteśmy wzorcowym przykładem, jak należy łączyć tradycję z nowoczesnością” – napisali fani z Rzeszowa. Czy kibice z Warszawy mogli w podobny sposób postawić się władzom drużyny? W klubie kibica jest ich garstka, ledwie 50. – Nie mamy takiej siły przebicia – mówią."

Naprawdę czasami warto rzetelnie przygotować się do dyskusji.  (2017-07-28 19:02)
123patrzy123patrzy
0
@2x2
Nie widzę sprzeczności, o której Pan pisze. Resovia nie zmieniła całości nazwy, ale dodała człon i zmieniła wizualizację. My zmieniliśmy człon nazwy i to odnoszący się jedynie do lokalizacji Klubu, która w istocie jest Sochaczewem.

Co do sponsora, to żaden Klub nie ujawni takich informacji na etapie negocjacji.

Piszecie Panowie w kontekście nazwy o 90 latach tradycji. Bzura Chodaków na początku nazywała się inaczej o czym zapewne Panowie wiedzą.

@et
1. Nie jestem upoważniony do udzielania informacji o dokładnym przebiegu głosowania.
2. Nie jest to sprawa otwarta. Zgłoszenie dotyczyło konkretnych gróźb - uniemożliwienia rozgrywek i zniszczenia budynku Klubu. Nigdzie nie było mowy o działaczach.
3. O podejściu sponsorów była mowa w kontekście zmiany nazwy. Nikt nie deklarował, że jest sponsor, który ma wpłacić 100 tys. złotych. Walne Zebranie Członków było nagrywane (audio), dlatego nie ma problemu, aby zweryfikować Pana "sensacje". Ponadto protokół nie jest stenogramem; nie ma obowiązku spisywania dosłowanie każdej wypowiedzi.
4. Oświadczenie nie zostanie na razie opublikowane ze względu na dobro toczącego się dochodzenia.
5. "Socho Portal Sport" nie jest autorem tekstu, a jedynie portalem, na którym został opublikowany tekst. Za słownikiem języka polskiego PWN: anonimowy
1. «nieujawniający swego nazwiska lub nieznany z nazwiska»
2. «taki, którego autor lub sprawca nie jest znany».
Jeżeli Bzura zostanie wycofana z rozgrywek, to zapewne Pan zatryumfuje. Dla Zarządu będzie to duży cios, ale niestety jest to scenariusz realny, gdyż Klub nie ma aktualnie pieniędzy na utrzymanie IV-ligowego zespołu.
Zadłużenie Klubu na dzień dzisiejszy wynosi ok. 300 zł, przy czym nie jest to dług przeterminowany. Klub ma również do rozstrzygnięcia kwestię wypłatę nagród dla piłkarzy, co zrobić może, ale nie musi, gdyż jest to świadczenie uznaniowe.
Jeżeli chodzi o kwestię rozliczania, to ja pamiętam czasy, kiedy był Pan w komisji rewizyjnej Klubu Orkan, a zadłużenie tej instytucji wynosiło w tym czasie ok. 200 tys. złotych. Należało tam działać tak zdecydowanie, jak w przyapdku Bzury. (2017-07-28 22:28)
etet
+1
Dwie sprawy panie wiceprezesie.
1.Jako człowiek związany ze sportem nie będę tryumfował kiedy padnie jakikolwiek klub z Naszego Miasta i pan to powinien wiedzieć. moim zwycięstwem natomiast będzie jeżeli ze sportu odejdą ludzie, którzy się na nim nie znają. Odejdą nieuczciwe typy, które sport traktują jako tzw. dodatkowe źródło dochodu. Kiedy odejdą od niego ci wszyscy, którzy są hamulcowymi. Wtedy będę tryumfował!

2.Postawił mi pan poważny zarzut! Proszę o przedstawienie dokumentów potwierdzających pana słowa  

"Jeżeli chodzi o kwestię rozliczania, to ja pamiętam czasy, kiedy był Pan w komisji rewizyjnej Klubu Orkan, a zadłużenie tej instytucji wynosiło w tym czasie ok. 200 tys. złotych. Należało tam działać tak zdecydowanie, jak w przyapdku Bzury."

W przeciwnym wypadku rozważę prawną stronę wyjaśnienia tej sprawy.  (2017-07-28 23:11)
123patrzy123patrzy
0
@et
Być może twierdzenie, że był Pan w Komisji Rewizyjnej jest poważnym zarzutem, ale ja tak tego nie odbieram, (2017-07-28 23:27)
123patrzy123patrzy
0
@et
Tu dokument na to, że w Komisji Rewizyjnej Pan był: https://www.imsig.pl/pozycja/2009/79/KRS/47558,MIEJSKI_KLUB_SPORTOWY_"ORKAN"_W_SOCHACZEWIE. Aktualnie stowarzyszenie jest w stanie likwidacji. (2017-07-28 23:49)
etet
0
To jeszcze sprawdź do kiedy w niej byłem i jaki dług miał Orkan w dniu mojej rezygnacji.
  (2017-07-29 01:26)
slaplikeozzyslaplikeozzy
0
(2017-07-29 06:52)
ShitmonsterShitmonster
+1
Się studencik rozbrykał na forum.
Kończcie to pierdololo i powrót do poprzedniej nazwy, po co utrudniac?

Bzura była i być powinna CHODAKÓW.
  (2017-07-29 09:27)
operatoroperator
0
O czym tu dyskutować. Każdy wie że Bzura zawsze była i będzie Bzurą CHODAKÓW. Nie jestem w stanie zrozumieć sensu myślenia dzisiejszych pseudo działaczy. Czy wy znacie hitorię piłki?? Pokażcie mi chociaż jedną udaną próbę zmiany nazwy klubu?? Pytanie jeszcze jedno. Dla kogo Wy chcecie grać?? Bo z tego co się czyta to piłkarze grają dla kibiców i piłka nożna jest sportem dla kibiców a kto przyjdzie na mecze Bzury Sochaczew (jak to wogóle brzmi) skoro już wiecie że kibice będą bojkotować (2017-07-29 12:19)
x2xx2x
0

No i jak wam wyszło uzdrawianie Bzury? Gdzie ci mityczni sponsorzy, którzy mieli zostać pozyskani w ramach zmiany nazwy klubu?

Wyszła panu na zdrowie ta cała burza? Warto było?

(2017-08-10 09:54)
123patrzy123patrzy
0

@et
Sprawdziłem i według moich informacji było to ok. 120-160 tys. złotych. Nie chciałem zabierać więcej czasu panu Błaszczykowi, który pozdrawia i z chęcią udostępni dokumentu z tamtego okresu m.in. audyt.

(2017-08-12 22:34)
etet
0

Czekam na udostępnienie tych dokumentów.

A tak w ogóle, to spore rozbieżności w tych szacunkach.

Na początku, to o czym pisałeś było to 200 tys. Teraz kwota zmalała do 120-160.

Jeszcze proszę podać czego dotyczyła kontrola Komisji Rewizyjnej i jakie były wnioski.

 

(2017-08-14 13:45)
x2xx2x
0
Czy ma ktoś wiedzę gdzie teraz błyszczy ten cały "prawnik" Ciesielski? Dlaczego nie pojawi się na stadionie Bzury? (2018-09-25 22:47)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy