Bzura pozostaje w IV Lidze

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Bzura pozostaje w IV Lidze Piłka nożna sochaczew

Zwycięstwo w sobotnim meczu z rezerwami Wisły Płock dawało piłkarzom Juliusza Kruszankina pewność, że w przyszłym sezonie będą występować na czwartoligowych boiskach. Plan był prosty – trzeba wygrać.

Już od pierwszych minut widać było u naszych futbolistów chęć wygranej. Marzenie o golu spełniło się już w siódmej minucie spotkania. Adrian Binienda bardzo mocno wyrzucił piłkę z autu. Doleciała ona do pola karnego. Tam na nią czekała głowa Macieja Patera, który uprzedził bramkarza przyjezdnych. Ten splot okoliczności spowodował, że piłka zatrzymała się dopiero w siatce wiślackiej bramki.

Kolejne minuty to gra na … poziomie czwartej ligi. Nie działo się na boisku wiele aż do trzydziestej piątej minuty. W tym momencie serca kibiców zapewne na chwilę zamarły gdyż Kamil Bartosiewicz znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Wisły. Adrenalina szybko opadła. Milo tym razem nie wpisał się na listę strzelców.

Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy stało się to, czego w niemal każdym meczu obawia się trener oraz kibice Bzury. Po raz kolejny nerwy puściły Tomaszowi Oliwie. Potraktował on rywala niezgodnie z przepisami i od razu obejrzał czerwoną kartkę.

Po zmianie strom goście częściej znajdują się przy piłce. Od czasu do czasu zagrażają nawet naszej bramce. Na szczęście broni jej Sebastian Kotlarski, który wiosną poraża rywali swoją wysoką formą i skutecznością interwencji. Bez wątpienia jest on piłkarzem, którego wkład w utrzymanie jest największy. W sobotnim meczu nasz golkiper obronił w drugiej połowie trzy bardzo groźne strzały.

Wróćmy jednak na murawę. Bzura na niej nie pękała i w sześćdziesiątej minucie strzeliła drugiego gola. Jego autorem był Kamil Bartosiewicz. Chodakowianie wygrali i na pewno utrzymają miejsce w IV Lidze Mazowieckiej. Swój ostatni mecz nasi piłkarze zagraj już na luzie. Wyjazdowym rywalem będzie ostatnia w tabeli Delta Słupno.

Bzura Chodaków – Wisła II Płock 2:0 (1:0)

gole: Maciej Pater, Kamil Bartosiewicz

skład: Sebastian Kotlarski – Przemysław Więczek, Adrian Binienda, Tony Chukwuemeka, Patryk Szewczyk, Kamil Bartosiewicz, Jarosław Stencel (Tomasz Oziemblewski), Adam Niemyjski, Tomasz Oliwa, Kamil Stencel (Kamil Wojciechowski), Maciej Pater

0
Brawo Bzura! Ciekawe czy władze miasta staną na wysokości zadania i odpowiednio dofinansują ten klub. Z pewnością na to zasłużyli. (2017-06-14 11:51)