Bzura – pracownicy firmy wysprzątali nadbrzeże

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Bzura – pracownicy firmy wysprzątali nadbrzeże Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew
+1

Ochrona środowiska to jeden z najważniejszych tematów obecnych czasów. Redukcja odpadów, alternatywne wykorzystanie powstających śmieci, a przede wszystkim ograniczenie wyrzucania ich  przez mieszkańców powinno stać się naszą codziennością.


Nasze codzienne życie jest przyszłością naszych dzieci. Działania, które podejmujemy teraz, będą owocować w przyszłości, dlatego każde prace podjęte w kierunku ochrony środowiska są bardzo wskazane oraz warte promocji. W dniu 7 czerwca odbył się spływ kajakowy, podczas którego pracownicy firmy Euro Pool System, mieszczącej się w Teresinie, zebrali śmieci zalegające na nabrzeżu rzeki Bzury. Jest to jedno z zadań, jakie powinniśmy naśladować. Poprzez czas integracji dokonano sporego przedsięwzięcia, jakim było podjęcie działań mających na celu ochronę środowiska poprzez sprzątnięcie obszaru rzeki, która jest ważnym elementem ekosystemu.


Jak mówią pracownicy - Inicjatywa ta zrodziła się w związku z tym, że nasza organizacja stawia sobie ambitne cele w obszarze zrównoważonego rozwoju tzn. ochrony środowiska, redukcji zanieczyszczeń, szczególnie plastiku, dlatego wpisując się w tę strategie postanowiliśmy również lokalnie przyczynić się nieco do redukcji zanieczyszczeń naszej rzeki.

Działalność naszej firmy również doskonale współgra z tą strategią, ponieważ zajmujemy się produkcją oraz obrotem opakowań wielokrotnego użytku, co ma kolosalny wpływ na redukcję zużycia opakowań jednorazowych.


Bezinteresowne poświęcanie czasu i pracy na rzecz ochrony środowiska powinno być bardziej rozpowszechnionym działaniem na terenie miasta, jak i całego powiatu sochaczewskiego. Gratulujemy i mamy nadzieję, że działania firmy przyczynią się do poprawy życia przyrody, a także będą przyczynkiem do kolejnych, które staną się przykładem do naśladowania nie tylko dla firm ale i samych mieszkańców powiatu.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy