Bzura Rawka 1915 - 2015 - reportaż, podziękowania

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Bzura Rawka 1915 - 2015 - reportaż, podziękowania Historia i tradycja sochaczew
+1

Zamiast wrażeń - serdeczne podziękowania. Nie da się oczywiście wymienić wszystkich i najbardziej boję się, że kogoś pominę, zwłaszcza tych, którzy w cieniu i bez oczekiwania na nagrodę, pomogli od początku do końca zorganizować obchody 100-lecia ataków gazowych nad Dolną Bzurą i Rawką.


Pan Piotr Osiecki - Burmistrz Miasta Sochaczewa, Pan Piotr Szymański - Wójt Gminy Brochów, Pani Jolanta Gonta - Starosta Powiatu Sochaczewskiego - za wsparcie finansowe rekonstrukcji i wiarę w to, że się nam uda. Dziękujemy.

Pan Mirosław Orliński - Wójtowi Gminy Sochaczew - za pomoc finansową, dzięki której odnowiliśmy cmentarz w Bielicach. Stan nekropolii wzbudził zdumienie wśród gości z Rosji, którzy nie wierzyli, że można tak dbać o cmentarze z Wielkiej Wojny.

Pan Cezary Karpiński - dyrektor Muzeum Kolejnictwa, Radosław Konieczny - kierownik Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie - za pociąg historyczny, za ukochanie synergii i współfinasowanie wydarzenia.

Pan Maciej Brażuk - właściciel Ośrodka PTTK "Osada Puszczańska" w Tułowicach nieodpłatnie ugościł rekonstruktorów i użyczył ziemi pod rekonstrukcję, z wielkim spokojem tolerował "żołnierzy" z Polski, Litwy, Rosji, Białorusi i Niemiec. 

Pan Sylwester Kaczmarek - Przewodniczący Rady Miasta, właściciel Piekarni Kaczmarek 1919, podarował rekonstruktorom dar niebios - pachnący chleb - ten współczesny i ten upieczony według receptury z 1915 roku.

Pani Barbara Jesiołowska Hurtownia "Salami" nakarmiła uczestników, bezpłatnie przekazując nam wędliny. Dzięki Pani Barbarze rekonstruktorzy wychwalali sochaczewską gościnność w kilku językach.

Pan Jacek Haber - właściciel hotelu "Habrowy Dworek" w Seroki Wieś ugotował wszystkim obiad - jego potrawa trafi do programu nakręconego przez Discovery jako przykład super potrawy Ziemi Sochaczewskiej.

Pan Jarosław Liński pomógł nam w zdobyciu drewna do oszalowania okopów, które wyglądały jak te sprzed 100 lat.

Chłopakom z Muzealnej Grupy Historycznej im. II bat. 18 p.p. pod kierownictwem Jakuba Wojewody  za trud i pracę włożoną w syjątkową scenografię pola bitwy.

Dom Kultury w Boryszewie nieodpłatnie użyczył nagłośnienia. Wielkie podziękowanie.

Rafał Gołębiowski z Urzędu Miejskiego w Sochaczewie za bardzo dobre przygotowanie nagłośnienia imprezy.

Sochaczewskie Centrum Kultury obsłużyło nam imprezę - byliście zawsze tam gdzie Was potrzebowaliśmy.

Urząd Miejski w Sochaczewie wspierał nas bez słowa skargi transportem. 

Ochotnicza Straż Pożarna z Brochowa i Śladowa, Policja, karetka pogotowia ze Szpitala Powiatowego dyskretnie i profesjonalnie pomogła bezpiecznie przeprowadzić imprezę. 

Sławomir Cisowski - za nieodpłatne przygotowanie scenariusza i komentarz. Twój głos buduje nastrój każdej rekonstrukcji.

Niezawodna publiczność - za to że nas nie zawiodła, dzielnie znosząc zapylenie, huk, dym i wystrzały. 

Mediom - za wyrozumiałość i pomoc. Nie zabrakło Was i waszych publikatorów. A my za to zasypaliśmy was wybuchami.

Fotoreporterom i filmowcom - za to, że zawsze jesteście. Dzięki za zdjęcia do tego artykułu Dorotko Misiolo Leszczyńska:-)

Pracownikom Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą za to, że Wam się chciało chcieć. I to bez słowa skargi. Serdecznie zapraszam na stronę muzealną www.muzeumsochaczew.pl tam znajdziecie najświeższe informacje o tym co dzieje sie w muzeum.


 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy