Bzura szykuje się do sezonu

Zdjęcia i foto: Bzura szykuje się do sezonu Piłka nożna sochaczew

Czasy świetności Bzury Chodaków dawno minęły. Obecnie biało-zieloni grają w czwartej lidze. Jest to z pewnością poziom poniżej oczekiwań wszystkich związanych z tym zasłużonym klubem. Niestety współczesny futbol to bardzo droga zabawa, a o bogatych sponsorów jest coraz trudniej. Poza tym w Sochaczewie niestety kulało szkolenie (obecnie trochę się poprawiło ale na wychowanków będzie trzeba jeszcze 5-6 lat poczekać) chociaż ostatnio jest z nim coraz lepiej. Tak naprawdę o sile sochaczewskiej piłki nożnej będzie można mówić dopiero wtedy, kiedy nasze drużyny juniorskie będą grać w najwyższych ligach mazowieckich.

 

Przyszłość być może rysuje się całkiem nieźle. Wróćmy jednak do współczesności. Jak już wspomniałem seniorzy Bzury grają w czwartej lidze. Przygotowania do piłkarskiej wiosny trwają. Podczas ich trwania nastąpiła zmiana trenera. Aktualnie szkoleniowcem drużyny jest Juliusz Kruszankin. Ma on niewiele czasu żeby zbudować zespół na miarę oczekiwań kibiców oraz działaczy.

Z zespołu odszedł jego trzon. Aż sześciu piłkarzy trafiło do Widzewa Łódź. Kilku innych do mniej znanych klubów. Podczas sparingów zostało przetestowanych jedenastu piłkarzy w tym Brazylijczyk i Portugalczyk. Który z nich trafi do składu niebawem się okaże.

Bzura do tej pory rozegrała na „świeżym powietrzu” pięć meczów. Cztery z nich przegrali w słabym stylu. Co prawda wynik sparingu, to sprawa drugorzędna, jednak wysokie porażki optymizmem nie napawają. Przed Bzurą ostatni sprawdzian z drużyną Polonii Warszawa grającą w Centralnej Lidze Juniorów. Chodakowianie zaliczyli dodatkowo jeden turniej halowy, w którym zajęli drugie miejsce.

 

Wyniki Bzury Chodaków

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Bzura Chodaków  3:0 (1:0)

Bzura Chodaków – Orzeł Nieborów  2:1 (0:0)

gole: Robert Szypulski, zawodnik testowany

Olimpia Warszawa – Bzura Chodaków  3:1 (0:1)

gol: zawodnik testowany

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Bzura Chodaków  5:2 (0:0, 3:1, 2:1)

gole: Kamil Stencel (2, w tym jeden z rzutu karnego)

Żyrardowianka Żyrardów – Bzura Chodaków  4:0 (1:0)

 

Halowy Turniej w Iłowie – drugie miejsce

Bzura Chodaków – Start Proboszczewice  4:0

gole: Kamil Stencel (2), Adrian Binienda, gol samobójczy

Bzura Chodaków – Unia II Iłów  2:0

gole: Kamil Stencel, Adrian Binienda

Bzura Chodaków – Szopen Sanniki  1:0

gol: Kamil Celeda

Bzura Chodaków – Unia Czrmno  1:0

gol: Kamil Stencel

Bzura Chodaków – Unia Iłów  0:0

Bzura Chodaków – Korona Wejsce  1:1

gol: Kamil Stencel

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy