Bzura trzecia w konkursie Rzeka Roku

Zdjęcia i foto: Bzura trzecia w konkursie Rzeka Roku Konkursy, plebiscyty sochaczew

Bzura zajęła trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie Rzeka Roku organizowanym przez Klub Gaja. Zwyciężyła Czarna Hańcza zdobywając imponującą liczbę pięciu tysięcy głosów, przed Wisłą w Bydgoszczy. Obie rzeki różni dystans nieco ponad stu głosów. Bzura zdobyła 1165 głosów.

W końcówce obserwowaliśmy zaciętą walkę o pierwsze miejsce. Z każdą minutą sytuacja się zmieniała i obie czołowe rzeki zmieniały się na podium zdobywając ponad dwa tysiące głosów każda w ciągu ostatnich trzech dni. Bzura ze stoickim spokojem obserwowała tę rywalizację nie będąc zagrożoną do samego końca konkursu.

Czas konkursu na Rzekę Roku minął bardzo szybko i niezwykle emocjonująco. Nawet kilka razy dziennie sprawdzaliśmy wyniki i cieszymy się, że Nasza Rzeka znalazła się tak wysoko. Dziś jesteśmy dumni, że Bzura ma tak wielu fanów i z mało znanej rzeki stała się prawdziwą Królewną Mazowsza. O rzece było głośno w lokalnym radiu, prasie, na forach społecznościowych, w szkołach i zapewne podczas letniego grillowania. Podczas spotkań, które organizowaliśmy coraz częściej było słychać, że to Nasza Rzeka. Dzięki konkursowi w naszym Stowarzyszeniu narodziły się nowe pomysły działań związanych z rzeką. Zauważyliśmy także tego lata większe zainteresowanie turystyczne i nieustanny ruch na przystani kajakowej w Plecewicach. To daje nam prawo mówić, że Bzurę znają już nie tylko mieszkańcy okolic ale i szersze grono ludzi kochających rzeki i kontakt z przyrodą. Gratulujemy pomysłodawcom plebiscytu, dziękujemy za piękne zdjęcia, poświęcony czas i niezapomniane pogawędki powiedziała Martyna Sawicka, wiceprezes Stowarzyszenia "Nad Bzurą" i koordynatorka projektu. Co by nie mówić Bzura jest na podium! Zapewne, jak wszyscy zgłaszający swoje propozycje, marzyliśmy o tym, by Bzura została Rzeką Roku… dodał Marcin Prengowski, prezes Stowarzyszenia "Nad Bzurą".

Zapytaliśmy również samą Bzurę o jej odczucia: Gratuluję Czarnej Hańczy i Wiśle w Bydgoszczy. Jestem bardzo szczęśliwa z zajętego miejsca i chciałam bardzo podziękować wszystkim osobom, które zechciały oddać na mnie swój głos. Trzecie miejsce to ogromne wyróżnienie dla tak mało znanej rzeki jak ja. Przecież koleżanki Czarna Hańcza i Wisła to rzeki znane w całym kraju a nawet poza nim, a mnie dotychczas niemal nikt nie znał. A przecież jestem niezwykle czarująca. Zapraszam wszystkich, którzy chcą się bliżej ze mną zapoznać :).

Wyniki Konkursu Rzeka Roku 2016:

1. Czarna Hańcza - 5004 głosy,

2. Wisła w Bydgoszczy - 4896 głosów,

3. Bzura - 1165 głosów,

4. Chróścinka - 778 głosów,

5. Odra – 725 głosów,

6. Sumina - 433 głosy,

7. Biała Przemsza - 398 głosów,

8. Słupia - 278 głosów,

9. Obra - 190 głosów,

10. Wiar – 143 głosy,

11. Wisła w Słubicach - 56 głosów.

Więcej informacji już wkrótce.


 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy