/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Bzura zwycięża, Orkan też Piłka nożna sochaczew
+1

Ambicje sochaczewskich piłkarzy, trenerów działaczy i kibiców są zapewne wyższe niż ligi, w których grają obecnie nasze drużyny. Pewien kryzys został przełamany w poprzednim sezonie. Obydwie drużyny pewnie awansowały i co najważniejsze, jak dotychczas spisują się w wyższych klasach bardzo dobrze.

Bzura Chodaków wygrała swoje trzy pierwsze mecze. Załamanie formy nastąpiło w meczu ze Stoczniowcem Płock przegranym 0:3. Kryzys jednak chyba minął i w kolejne spotkanie ze Skrwą Łukomie zostało wygrane 4:0. Wreszcie nasi napastnicy zaczęli strzelać z dystansu. Po ich uderzeniach piłka często grzęźnie w siatce bramki rywali. Aktualnie biało-zieloni są na trzecim miejscu i mają tyle samo punktów co lider.

Skrwa Łukomie – Bzura Chodaków 0:4 (0:3)

gole: Kamil Wojciechowski, Mateusz Struzik, Dawid Stypuła, Adrian Tomczyk

skład: Orliński – Struzik, Jeznach, Zając, Krasoń, Brdeja, Kacprzak, Jakub Kowalski, Stypuła, Tomczyk, Wojciechowski oraz Michał Kowalski, Karczewski, Krawczak, Strzelczyk, Żółtowski

14.Pogoń Słupia 0 4-20

Orkan też rozpoczął zmagania od zwycięstwa ze Stegnami Wyszogród. Następnie niespodziewanie stracił punkty w remisowym meczu z Błyskawicą Lucień. Trzecim rywalem był lider – Wicher Cieszewo, którego dwunastym zawodnikiem był sędzia. Arbiter robił co mógł żeby pomóc „swoim podopiecznym”. Z boiska wyleciało dwóch piłkarzy z Sochaczewa. Pomimo osłabienia Orkan wygrał 3:0. Dwa gole z rzutów wolnych strzelił Patryk Malinowski. Trzeciego zdobył super snajper Cezary Czarnecki, który z połowy boiska wrzucił bramkarzowi Wichra piłkę za „kołnierz”.

W środę Orkan rozegrał zaległy mecz ze Spartą Mochowo. Spotkanie było zacięte i emocjonujące. Rywale już w szóstej minucie objęli prowadzenie. Na szczęście nasi piłkarze zdołali się otrząsnąć i na przerwę schodzili prowadząc 2:1. Kilka minut po przerwie było już 3:1 ale przeciwnicy nie odpuszczali i w 69 minucie strzelili kontaktowego gola. Wynik ustalił Grzegorz Affek na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem. Orkan wygrał ważny mecz i jest samodzielnym liderem płockiej „Serie A”.

Orkan Sochaczew – Wicher Cieszewo 3:0 (2:0)

gole: Patryk Malinowski (2), Cezary Czarnecki

skład: Antoni Gomza – Robert Wasilewski (90' Arkadiusz Widyński), Piotr Orliński (86' Karol Pisarek), Łukasz Kobierecki, Robert Kołodziejczyk, Przemysław Bardziński (80' Konrad Rogowski), Radosław Jaworski, Patryk Malinowski, Radosław Strzelczyk, Cezary Czarnecki (85' Jeznach), Sebastian Wójcik

Orkan Sochaczew – Sparta Mochowo 4:2 (2:1)

gole: Robert Wasilewski, Cezary Czarnecki (z rzutu karnego), Sebastian Wójcik, Grzegorz Affek

skład: Antoni Gomza – Robert Kołodziejczyk (Konrad Rogowski), Łukasz Kobierecki, Radosław Strzelczyk, Robert Wasilewski (Radosław Jaworski), Patryk Malinowski, Adrian Rzeźniczek, Grzegorz Affek, Piotr Orliński (Kamil Śmigiel), Sebastian Wójcik (Kamil Jeznach), Cezary Czarnecki (Arkadiusz Widyński)