Bzy nam pachniały - wieczór poetycki z Grażyną Grobelską

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Bzy nam pachniały - wieczór poetycki z Grażyną Grobelską Słowo pisane sochaczew
+1

W miniony piątek (20 maja 2016r.) w Urzędzie Gminy Sochaczew odbył się wieczór autorski Grażyny Grobelskiej, połączony z promocją jej debiutanckiego tomiku poezji. Pani Grażyna jest mieszkanką gminy Sochaczew, aktywnie uczestniczącą w życiu kulturalnym naszego regionu (stąd pośród wielu gości obecność na spotkaniu Pani Barbary Bronicz –  Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie oraz Pani Elżbiety Szczypińskiej – Kierownik sochaczewskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej). Nie zabrakło też władz Gminy Sochaczew – obecne były  Pani Sekretarz Elżbieta Kowalczyk i przedstawicielka Rady Gminy Pani Agnieszka Offerczak – Ciura.

W swojej poezji Grażyna Grobelska podejmuje refleksje nad przemijaniem, samotnością, potrzebą miłości. Ważnym bohaterem jej wierszy jest Warszawa, z którą poetka czuje się silnie związana. Więź tę widać już na okładce tomiku, na której zamieszczone zostały dwie fotografie – Kolumny Zygmunta i Wzgórza Zamkowego w Sochaczewie.

Tomik „Wplecione w wersy” wydany został staraniem Gminnej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie z okazji 50-lecia jej istnienia. Na końcu książeczki zamieszczona została historia Biblioteki.

Podczas wieczoru usłyszeć można było wiersze Grażyny Grobelskiej w interpretacji Danuty Kłos. Swoje utwory zaprezentowała również sama Autorka jak i Franciszek Niewiadomski, który wiersze Pani Grażyny czyta od 11 lat na antenie Radia Sochaczew (wcześniej Fama). Swoim występem zachwycił publiczność Andrzej Kopa, który z akompaniamentem gitary zaśpiewał „Piosenki” Grażyny Grobelskiej. Spotkanie autorskie poprowadziła Magdalena Kaźmierczak – Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie.

Poetycki, a zarazem wiosenny nastrój wieczoru podkreślała dekoracja sali - kwiaty kasztanów i bzy zachwycały nie tylko swoim wyglądem, ale i pięknym zapachem... Uczestnicy spotkania otrzymali tomiki poezji, które Autorka chętnie podpisywała. Był czas na gratulacje, podziękowania i życzenia oraz na słodki poczęstunek – przyjaciele Pani Grażyny przygotowali wspaniały tort.

Podczas wieczoru poetyckiego odbyła się również zbiórka pieniędzy na rzecz Rodziny z Rozlazłowa, która w pożarze straciła swój dom. Pomoc finansowa, jakiej udzielili uczestnicy spotkania świadczy o tym, że są oni ludźmi nie tylko wrażliwymi na słowo poetyckie, ale też na krzywdę drugiego człowieka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na stronie Biblioteki Gminnej w zakładce "Galeria".

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Gminna Biblioteka Publiczna w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy