Cały powiat zagrał w Orkiestrze

/ 14 zdjęć
Zdjęcia i foto: Cały powiat zagrał w Orkiestrze Spotkania, jubileusze sochaczew
+9

W dzień 21. finału WOŚP, czyli 13 stycznia, kwestowało na terenie powiatu sochaczewskiego aż 330 wolontariuszy. Co ciekawe wśród nich znaleźli się seniorzy oraz dzieci i młodzież. Tego dnia nie był straszny nawet mróz i śnieg, cel był jeden. Zbiórka prowadzona była z myślą o ratowaniu życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.

Zbiórka pieniędzy prowadzona była na terenie wielu gmin. Oprócz kwesty ulicznej, miejscem zbiórki stały się również szkoły. To tutaj organizowano różnorodne przedsięwzięcia, a pomysłowości młodym ludziom nie brakowało.

Szkoła Podstawowa w Kamionie grała wraz ze Stowarzyszeniem Aktywnych Kobiet oraz OSP Kamion. Połączono tradycyjną kwestę z promocją zdrowia, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem. W niedzielę na terenie szkolnej sali gimnastycznej można było zmierzyć sobie ciśnienie krwi, poziom cukru i nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. Społeczność szkolna przygotowała również słodki poczęstunek. Swój wkład w orkiestrowy finał miała również Szkoła Podstawowa w Giżycach. Wolontariusze kwestowali na terenie szkoły oraz przy kościele i zebrali 1186,89 zł.

W Szkole Podstawowej w Młodzieszynie przygotowania do finału rozpoczęły się 7 stycznia. Rodzice mieli też tutaj swój wkład. Mamy upiekły bowiem pyszne ciasta do kawiarenki. To potwierdziło, że integracja pokoleniowa trwa. Największym uznaniem cieszyła się w szkole dyskoteka i loteria fantowa. Nie zabrakło też atrakcji 13 stycznia. Wójt Gminy Joanna Szymańska oraz Dyrektorzy Szkół w Młodzieszynie zapraszali mieszkańców gminy do obejrzenia występów uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Przy Urzędzie Gminy Młodzieszyn od godziny 18.00 można było podziwiać zdolności uczniów, natomiast o godz. 20.00 „Światełko do Nieba”. Warto dodać, że zuchy oraz harcerze z tej gminy gościli w studiu telewizyjnym. Choć jeszcze trwa liczenie zgromadzonych pieniędzy to już wiadomo, że w Młodzieszynie zebrano 6 860,96 zł, 6 euro, 4 eurocenty. W Gimnazjum w Młodzieszynie zgromadzono 447,37 zł.

Tradycją stało się, że przed Miejskim Ośrodkiem Kultury w Sochaczewie zbierają datki przedstawiciele samorządu. Tego dnia kwestował m.in. wicestarosta Janusz Ciura, członek Zarządu Powiatu Przemysław Gaik, przewodnicząca Rady Powiatu Halina Pędziejewska, dyrektor Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego Marcin Podsędek. Przechodniów do wrzucania grosza do puszki Wielkiej orkiestry zachęcali także radny powiatowy Jerzy Żelichowski czy radni miejscy:Tomasz Obrączka, Bartosz Otręba, August Rutkowski, Urszula Kossakowska, Urszula Pawlak czy Ireneusz Kisiołek i Sylwester Zdzieszyński. Byli też wiceburmistrzowie Stanisław Wachowski oraz Marek Fergiński.

Mimo, że 21 Finał WOŚP już za nami, to do końca lutego odbywać się będą imprezy okolicznościowe. Szkoła Podstawowa im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie w najbliższy piątek 18 stycznia zgodnie z hasłem „do końca świata i o jeden dzień dłużej” przygotuje występ szkolnego chóru, popisy instrumentalistów, tancerzy, popisy recytatorskie. Uczniowie zaznaczają, że od kilku lat dużą atrakcją tego dnia jest licytacja gadżetów zasponsorowanych przez Radę Rodziców, Bank Spółdzielczy w Teresinie i innych wrażliwych ludzi. Podczas uroczystości harcerze z drużyny „czarnej jedynki” zbierają pieniądze do puszek i wręczają ofiarodawcom symboliczne serduszko. - Cieszymy się z faktu, że puszka w tym roku w połowie przeznaczona jest dla ludzi starszych. Nasi nauczyciele, co roku w czasie świąt Bożego Narodzenia odwiedzają z dziećmi Domy Pomocy Społecznej w Młodzieszynie i Mocarzewie, uwrażliwiając nas na potrzeby ludzi starszych. Wolontariat pracujący w naszej szkole, także uczy szacunku dla innych i na stałe współpracuje z Domem Opieki w Bramkach – powiedzieli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Dla Zespołu Szkół im. J. Iwaszkiewicza wspieranie WOŚP jeszcze się nie zakończyło. Organizacją akcji zajmuje się samorząd. Uczniowie Technikum Organizacji Reklamy przygotowują plakaty i specjalne uniformy dla prowadzących licytację. Uczniowie Technikum Hotelarstwa i Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych pieką wspaniałe torty WOŚP. - W ubiegłym roku wypieki te kosztowały nawet 270 zł. Udział w akcji miała cała społeczność szkolna. Inne hity to czterolistna koniczyna i podkowa, o które walczą uczniowie klas maturalnych. Mamy nadzieję, że pobijemy nasz rekord, bo w ubiegłym roku zlicytowaliśmy za 2550 zł. – zaznaczyli uczniowie Iwaszkiewicza. Licytacja w tej szkole odbędzie się 24 stycznia.

Na czym polega niesłabnący fenomen Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Szczytny cel, zakup sprzętu medycznego, integracja społeczności i przy okazji dobra zabawa mają tu ogromne znaczenie. W finałowym graniu w trakcie 22. finału nie może zatem zabraknąć powiatu sochaczewskiego, ale to dopiero za rok.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy