Cena za odpady – nie zapłacimy według zużycia wody

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: Cena za odpady – nie zapłacimy według zużycia wody Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Burmistrz Miasta Sochaczew podjął decyzję o wstrzymaniu konsultacji społecznych dotyczących zmiany metody naliczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki takiej opłaty”. Zmiana w/w metody wiązałaby się z podwyższeniem kosztów dla wielu gospodarstw domowych, ponieważ opłata ta zależałaby od ilości zużytej wody. 


Konsultacje rozpoczęły się od 27 maja i miały potrwać do 9 czerwca, jednak urząd zmienił termin i mieszkańcy mieli możliwość wyrażania swojej opinii od 31 maja do 14 czerwca. W dniu 12 czerwca burmistrz podjął decyzję o wstrzymaniu konsultacji. Do urzędu wpłynęło wiele pism, które sygnalizowały uwagi i sprzeciw wobec planowanej zmiany metody obliczania kwoty za odpady jakie mieliby płacić mieszkańcy. Jak informuje UM  "do ratusza wpłynęło szereg uwag od zarządów wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych dotyczących przede wszystkim trudności w rozliczaniu opłat za śmieci wedle metody powiązanej ze stanem licznika wody. Zarządcy podnoszą także, że wprowadzenie nowej metody doprowadziłoby do wzrostu kosztów administracyjnych we wspólnotach i spółdzielniach". 


Burmistrz mówi stanowcze nie dla zmiany metody. Uwagi mieszkańców są bardzo ważnym głosem dla urzędu, dlatego w dniu 12 czerwca burmistrz Piotr Osiecki podpisał zarządzenie o wycofaniu projektu uchwały z konsultacji, tym samym zamykając prace nad uchwałą. Obecnie metoda się nie zmienia i sochaczewianie będą płacili za odpady za osobę. 


O dalszych pracach nad tematem ceny za odpady będziemy informować. 

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

infoforyouinfoinfoforyouinfo
+3
Najpierw narobili bałaganu, jeden burmistrz chce wprowadzić opłatę za odpady komunalne od ilości zuzytej wody przez mieszkańca a drugi burmistrz jak "dobry Pan" uchyla decyzję i wycofuje projekt tej uchwały. A jednak boją się społeczności sochaczewian.Lepiej późno niż wcale! (2019-06-12 10:25)
Krzysiek_m42Krzysiek_m42
0
i Herkules dupa gdy narodu kupa. ;) szkoda że sochaczewianie rzadko o tym pamiętają. (2019-06-12 13:01)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy