Ceny na sochaczewskim rynku – drożeje wszystko

/ 12 komentarzy
Zdjęcia i foto: Ceny na sochaczewskim rynku – drożeje wszystko Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Wielu z nas cieszy się z nadchodzących zmian. 500 plus na pierwsze dziecko, dodatkowa emerytura, programy socjalne. Jednak wszystko ma drugie dno. Ceny poszybowały w górę. 


Zarówno artykuły spożywcze, chemia, szczególnie mięso, warzywa są droższe o kilkanaście do kilkudziesięciu złotych. Można zauważyć tendencję wzrostową już od kilku tygodni, jednak te ostatnie podwyżki są dla wielu mieszkańców miasta dramatyczne. Najlepiej sytuację można dostrzec na sochaczewskim targu. Zmiany cen kształtują sytuację nie tylko kupujących ale także sprzedających, którzy zauważają zmniejszenie w ilościach zakupów. 


 - Jeszcze przed świętami kupowałem ziemniaki po 30 zł za worek, a było do tej pory 15 zł. To katastrofa, dlaczego nikt teraz nie protestuje? – mówi nam pan Mieczysław.


 - Jeszcze trochę i nawet na chleb mi nie starczy. Kawałek mięsa po 17 zł za kilogram. Nie wiem czy starczy mi nawet tej dodatkowej emerytury – skarży się pani Stanisława.


Wzrost cen to dla wielu bardzo duży problem. Są osoby, które muszą utrzymać się za 1000 zł. To kwota najniższej emerytury brutto. Po waloryzacji będzie to 1070 zł brutto. Zakładając, iż gospodarstwo domowe składa się z jednej osoby naprawdę ciężko jest się utrzymać. A ceny wciąż rosną. 


- Nie ukrywając bardzo pomaga nam comiesięczny wpływ z programu 500 plus. Dlatego nie odczuwamy tak bardzo wzrostu cen. Mamy troje dzieci i te pieniądze przeznaczane są na wiele artykułów bądź opłacenie rachunków – mówi Magda. 


Kolejnym punktem, który właściwie przez cały rok spędza sen z powiek korzystającym ze środków lokomocji jest cena paliwa. Wzrost przed długim weekendem nie jest niczym zaskakującym. Zastanawiająca jest jedynie sytuacja w której ceny paliwa rosną w momencie idących w dół cen ropy na świecie. Nic jednak poradzić na to nie możemy, oprócz przeniesienia się na miejskie środki lokomocji. A te niebawem mają w Sochaczewie stać się ekologiczne. 


Czy dobrze się dzieje w naszym kraju to już pozostawiamy do oceny Państwa. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (12)

marcpromarcpro
0
Tak to już jest, jak ktoś Cię przekupuje TWOIMIWŁASNYMI PIENIĘDZMI! (2019-04-30 14:43)
marcpromarcpro
0
miało być:

TWOIMI WŁASNYMI PIENIĘDZMI! (2019-04-30 14:44)
zbigniew15zbigniew15
0
Kaczyński kupił sobie wyborców, a konsekwencje ponosimy wszyscy. (2019-04-30 18:09)
markJmarkJ
0
Tak to jest jak wyborcy dają się kupić za własną kasę .

Polityka ta gra na konfliktach różnych grup społeczeństwa .

Pełna zgoda z wcześniejszymi postami . (2019-04-30 21:14)
boniekboniek
+3
Temat drożyzny w Sochaczewie był już poruszany na e-Sochaczew, jest drożej niż pod Warszawą zmowa cenowa LPG - Sochaczew ponad 2,40, LPG - Błonie 2,10 ( przed długim weekendem LPG - Błonie 1,98. Może tak strajkujcie przeciw zmowie cenowej w Sochaczewie.

(2019-05-01 04:59)
robroyrobroy
+2
przed świętami komuniami zawsze rynek szalał,a co o cenach benzyny mówili prominenci PiS kilka lat temu?

https://youtu.be/Ggiwo9EmDT0 (2019-05-01 09:40)
Obywatel85Obywatel85
+2
Tak wina Kaczyńskiego a wcześniej Tuska,Kwaśniewskiego,Millera itd itd.........chociaż raz byście spojrzeli na sytuacje obiektywnie i bez włączania w to polityki.

W tym mieście od dawna ceny były wystrzelone w kosmos począwszy od prądu,wody,ścieków jak po zwykłe pierdoły jak ubrania,materiały budowlane o cenach paliwa nie wspomnę.

Może nie będę rzucał nazwami firm każdy się domyśli ;-) ceny dzinsów w Sochaczewskich H&... czy Reser... minimum 99 zł ale przeważnie 120-140 dzięki ale nie za tyle można kupić w Mustan... czy Wrang...

Zabawki w Sochaczewskim Smy....są dużo droższe niż w tym samym sklepie w Płocku czy Warszawie.

Sytuacja z butami znanych firm wygląda podobnie ja osobiście wolę zapłacić koszt 6-8 litrów paliwa i zrobić sobie wycięczke i tak wyjdę na zero a przy większym zakupie sporo do przodu niż w Sochaczewie.

Pisałem na przykładzie sieciówek ale u prywaciarzy ceny są jeszcze bardziej wystrzelone,ktoś powie że pojawiły się sieciówki a nie prawda przed tym też tak było.

Ceny artykułów motoryzacyjnych czy elektronarzędzi [ to akurat ostatnio kupówałem ] również są nieatrakcyjne.Nie będę już więcej pisał tutaj w Sochaczewie po prostu prawie wszystko jest droższe,natomiast samo miasto ma mało perspektyw dla młodych.

Kto ma odrobinę oleju w głowe ucieknie stąd,zostaną ci bez ambicji,ci ustawienie finansowo z firmami dobrymi posadami,starzy i chorzy......Tak jak kiedyś pisałem nie trzeba wcale uciekać do Warszawy ponieważ Błonie,Grodzisk czy Ożarów oferuja dużo fajniejsze warunki i perspektywy przy niższych kosztach życia niż to miasto rzadzone od dawna przez hmmm powiem lekko.....ludzi przypadkowych i mało kompetentych.(2019-05-01 11:21)
adam-olejniczakadam-olejniczak
+4
Obywatel masz rację. I nie jest to wina polityków że w Sochaczewie są ceny z kosmosu. Drozsze są materialy budowlane, drozsza jest robocizna, drozsze i miernej jakosci i historii samochody. Nie wspomnę już o cenie mediów typu woda i kanalizacja. To sie musi zmienic. Aha tylko zarobki są koreańskie. (2019-05-01 13:36)
RouterRouter
+2
Sochaczew jest miastem kosmicznym cenowo ,gdzie nawet Łowicz jest dużo tańszy. (2019-05-01 13:59)
Obywatel85Obywatel85
+2
Łowicz owszem jest ,,tańszy,, tyle że stamtąd też ludzie uciekają ;-) a mają o tyle gorzej że pociągiem do Warszawy dalej niż od nas a samochodem się nie opłaca.

Co innego jeśli chcę się pracować w zawodzie księdza [ proszę nie brać tego dosłownie,to małe trollowanie z mojej strony ] ponieważ kościołów tam pod dostatkiem a seminarium też się znajdzie.

Generalnie miasto ciche i tanie taki drugi Sochaczew położony bardziej na uboczu ale nie o tym mowa...........A co do samego Sochaczewa naprawdę można by z tego miasta wyciągnąc i osiągnąć wiele podstawa to odpowiednie i zaradne osoby u władzy.

Niestety to pięta achillesowa tego miasta od dawna i nie zanosi się aby miało się to zmienić,baa są nowe inwestycje sikawki na placach,bulwary nad rzekami,piękne ścieżki rowerowe z kostki,ogrody zadumy,prawie nasze muzeum Chopina,kolejne markety i masa innych cudów i wodotrysków [ tutaj znowu sobie żartuje ]Tyle że co z tego ten statek i tak powoli tonie obarczony dodatkowo balastem w postaci dużego zadłużenia do spłaty,inwestycje cóż.........one cieszą zazwyczaj tych krótko wzrocznych i mniej inteligentych którzy nie dostrzegają pudrowania ropiejącej rany ;-)(2019-05-01 14:25)
ValjeanValjean
+1
@obywatel85 - pełna zgoda, co do dziwnie wysokich cen w Sochaczewie. Mnie od długiego czasu zastanawia też fakt, że im bliżej Płocka, tym ceny paliw na stacjach są wyższe. Tę dziwną zależność obserwuję od kilku lat.

Co do cen w Sochaczewie to wszystko jest bardzo drogie. Kilka przykładów z różnych branży:

- lekarstwa - apteka w Socho lek X - 80 zł. Apteka stacjonarna w Gdańsku posiadająca sklep internetowy ten sam lek 45 zł, elektronika np. 1 tranzystor w Socho - 2,5 zł, to samo w internecie - 1 zł za 2 szt, motoryzacja - wąż gumowy do paliwa - Socho 12 zł/m - internet 5,5 zł/m (oczywiscie dokładnie ten sam wąż).

Co dziwne nie gra tu rola, że sklep stacjonarny to ma koszty itp., bo wszystkie przykłady wymienione dotyczą sprzedawców prowadzących normalny "naziemny" sklep. (2019-05-02 09:59)
Obywatel85Obywatel85
0
Ja ceny porównywałem w sklepach stacjonarnych tutaj w Sochaczewie, w stosunku do innych stacjonarnych w miastach blisko Sochaczewa w których bywam.

Kolejnym przykładem może być głupia karma dla psa,przez internet ok 95 zl za 15 kg i tak też kupuje ale ostatnio kupiłem w Błoniu za 105zł natomiast w każdym Sochaczewskim sklepie zoologicznym uwaga..............jak jeden mąż 130-140 zł.Może pomińmy takie przykłady i pogadajmy o kosztach wynajmu lokalu nawet nie dużego przy ulicy Warszawskiej czy też Żeromskiego ;-) tutaj są dopiero jaja.

Znajoma szukała przez dłuższy czas ale zwątpiła po kalkulacji cen i sprzedaję wysyłkowo z domu przez internet.

Owszem ceny były porównywane z innymi okolicznymi miasta i nie wypadało to na plus dla naszego miasta............. (2019-05-02 11:40)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy