Chciał zabić za colę

/ 8 komentarzy

Chciał zabić za colę
Coraz więcej w całym kraju brutalnych rozbojów i napadów, których sprawcy nie mając żadnej litości dla swoich ofiar. Podobne zdarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu w naszym mieście.
W poniedziałek 5 lutego 20-letni Daniel S. z Pawłowic k/ Teresina przyjechał do Sochaczewa. Tego dnia po południu wszedł do sklepu przy ul.Wyszogrodzkiej w Chodakowie i poprosił ekspedientkę o butelkę coli. Gdy kobieta odwróciła się do półek, aby sięgnąć napój, bandyta wyjął przygotowany wcześniej nóż i uderzył nim w szyję ekspedientki. Cios mógł być śmiertelny, ale kobieta nosiła specjalny kołnierz usztywniający, który prawdopodobnie uratował jej życie. Napastnik otworzył sklepową kasę, zabrał z niej utarg, po czym uciekł. Kobieta pomimo rany wszczęła alarm.
Natychmiast o rozboju powiadomiono policję, a ekspedientkę pogotowie odwiozło do szpitala. Policjanci rozpoczęli intensywne działania operacyjne w ciągu kilku godzin ustalili personalia napastnika i dokonali jego zatrzymania. W trakcie przesłuchania okazało się, że nie był to jego jedyny wyczyn. Parę dni wcześniej dokonał rozboju w centrum miasta, też kradnąc pieniądze z kasy. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Jak informuje nas nadkomisarz Grzegorz Radzikowski, Danielowi S. będzie postawiony zarzut usiłowania zabójstwa i rozboju, za co grozi 25 lat więzienia.
J.W.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (8)

dominikadominika
0
uroki pracy z klientami, nigdy nie wiesz z kim rozmawiasz
wspułczuję kobiecie, (2007-02-13 10:34)
amroamro
0
takich ludzi jak ten młody bandyta powinno się eliminować!!!
Niestety ale nie ma co liczyć na resocjalizację takiego człowieka.
Czy ktoś jeszcze jest przeciowko karze śmierci?? (2007-02-15 10:15)
LikeuLikeu
0
Tak, ja jestem przeciw karze śmierci ale nie przeciw dożywociu. (2007-02-15 16:38)
emila14emila14
0
Znam go i wiem że jeśli zrobił cos tak głupiego to musi teraz tego bardzo żałować . Nikt zreszta nie wie jak tak naprawde było , może to był tylko poryw emocji , które nie powinny mu wtedy towrzyszyć . Nie chce go usprawiedliwiać , ale każdy powinien mieć szanse na wybaczenie ! Może komuś nie spodoba sie mój komentarz jednak ja o to nie dbam. To tylko tyle co miałam do napisanie w tej sprawie. (2007-02-17 22:49)
lilkalilka
0
PANI CHYBA NIE WIE CO PISZE.... (2007-02-20 20:13)
emila14emila14
0
Ja naprawde wiem co pisze gdyby ktoś znał go tak jak ja wiedział by dlaczego tak uważam . Nie rozumiem tego jak można kogos oceniać tylko po jego czynach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2007-02-23 16:57)
gngn
0
Emiljo14 masz niesamowicie emocjonalne podejście do tego człowieka, zauważ tylko jedno ilu ludzi chodzi z nożami przy sobie ( nie myl ze scyzorykiem)
Piszesz że go znasz więc zapewne wiedziałaś że może mieć takie skłonności a nic w tej sprawie zapewne nie zrobiłaś (moje przypuszczenia), pamiętaj że za ten czyn udowodniony musi ponieść zasłużoną karę.
I nie ma znaczenie jakim jest człowiekiem(2007-02-26 07:29)
GąsiorGąsior
0
Trochę rozmija się Pan z prawdą, bo sąd ma obowiązek brać pod uwagę dotychczasowe życie oskarżonego, jego zachowanie po dokonaniu czynu, ewentualną skruchę, itp.
Zarówno w sesnie moralnym jak i prawnym ma znaczenie, jakim jest człowiekiem. (2007-02-26 09:55)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy