Chodaków: Sprawcy rozboju na obcokrajowcu zatrzymani

Zdjęcia i foto: Chodaków: Sprawcy rozboju na obcokrajowcu zatrzymani  Rozboje, napady, przemoc sochaczew

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi trzem mieszkańcom Sochaczewa podejrzanym o rozbój na obywatelu Bośni i Hercegowiny. Mężczyźni w wieku 17, 21 i 23 lat usłyszeli wczoraj prokuratorskie zarzuty. Najstarszy odpowie dodatkowo za posiadanie marihuany. Zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.


Policjanci z Sochaczewa pracowali nad sprawą rozboju, do którego doszło na osiedlu Chodaków. Z ustaleń wynika, że obywatel Bośni i Hercegowiny siedział na ławce przy Pasażu Duplickiego i rozmawiał z 17 – letnim mieszkańcem Sochaczewa i jego koleżanką, która wyszła na spacer z dzieckiem. Chwilę później dołączyło do nich dwóch młodych mężczyzn w wieku 21 i 23 lat. Po jakimś czasie kobieta i jej małoletni syn opuścili towarzystwo, a pomiędzy mężczyznami doszło do nieporozumienia.


Najstarszy z mieszkańców Sochaczewa uderzył obcokrajowca i ukradł mu portfel w którym było około 2 tys. złotych. Chwilę później sprawca i jego dwaj koledzy uciekli w stronę Chemitexu, gdzie podzielili się pieniędzmi.


Policjanci zatrzymali trzech podejrzanych o rozbój. Przy 23 – letnim mieszkańcu miasta znaleźli marihuanę.


Wczoraj zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszeli zarzut rozboju. Najstarszy z podejrzanych odpowie dodatkowo za posiadanie narkotyków. Zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.


mł. asp. A.Dzik

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy