Chodził po osiedlu z naładowaną bronią

/ 8 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Chodził po osiedlu z naładowaną bronią Rozboje, napady, przemoc sochaczew

Do Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie, że po ulicy Dywizjonu 303 chodzi mężczyzna w stroju wojskowym i z bronią w ręku. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na wskazane miejsce, gdzie zastali pięćdziesięciolatka w kurtce moro, pod którą ewidentnie próbował coś schować. Była to naładowana broń.

 

Sochaczewska policja poinformowała dziś o zatrzymaniu 50-letniego mężczyzny, który w ostatnią niedzielę chodził po ulicy Dywizjonu 303 z bronią w ręku. Był to naładowany pistolet gazowy. Funkcjonariusze zabezpieczyli go, a mężczyznę przewieźli do komendy. Tu okazało się, że zatrzymany ma prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Ustalono też, że wcześniej mężczyzna wystrzelił jeden nabój w mieszkaniu.

Dzień później zatrzymany 50-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie postawiono mu zarzut nielegalnego posiadania broni oraz amunicji. Grozi mi za to od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (8)

pisiorekpisiorek
0
Coś się zmieniło ? do tej pory broń gazową i hukową wolno było posiadać bez zezwolenia !

Może to ta kurtka moro ? była np. z Narodowej Obrony Terytorialnej , bo promile o ile mi wiadomo też nie są zabronione ?



(2018-03-19 15:30)
kacperskyykacperskyy
0
broni gazowej nie mozna posiadac bez pozwolenia. (2018-03-21 07:53)
pisiorekpisiorek
0
Wszystkie miotacze gazu, nawet mające formę pistoletu ,nie wymagają pozwolenia na broń palną , pełno ofert w sieci.

Chyba że tradycyjne pistolety zaliczymy do gazowych , bo przecież proch zamienia się w gaz :-) (2018-03-21 13:43)
turek78turek78
0
USTAWA

z dnia 21 maja 1999 r.

o broni i amunicji

Art. 4. 1. Ilekroć w ustawie jest mowa o broni, należy przez to rozumieć:

3) miotacze gazu obezwładniającego;



Art. 9.3. Miotacze gazu obezwładniającego oraz narzędzia i urządzenia, o których mowa w art. 4 ust. 1 pkt 3 i 4, można posiadać na podstawie pozwolenia na broń wydanego przez właściwego ze względu na miejsce stałego pobytu zainteresowanej osoby lub siedzibę zainteresowanego podmiotu komendanta powiatowego Policji...

(2018-03-22 23:09)
pisiorekpisiorek
0


Natomiast art. 11 pkt. 6 tej że ustawy mówi mówi:



"Pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku:



6) posiadania ręcznych miotaczy gazu obezwładniającego;" (2018-03-23 13:57)
pisiorekpisiorek
0


Natomiast art. 11 pkt. 6 tej że ustawy mówi mówi:



"Pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku:



6) posiadania ręcznych miotaczy gazu obezwładniającego;" (2018-03-23 13:58)
pisiorekpisiorek
0
Artykuł 9 mówi o miotaczu gazu, a artykuł 11 o ręcznym miotaczu gazu. To są dwa różne przedmioty. Ręczny miotacz gazu to urządzenie do rozpylania gazu, które można trzymać i uruchomić przy pomocy jednej ręki. I to co ręczne, to nie wymaga pozwolenia. W odróżnieniu od tego funkcjonują jeszcze np. nasobne miotacze gazu, które posiadają na wyposażeniu służby porządkowe. I te nasobne już wymagałyby pozwolenia. (2018-03-23 14:00)
pisiorekpisiorek
0
Ten pistolet ze zdjęcia wymaga pozwolenia.Sprawa nie jest prosta nawet dla orzecznictwa sądowego, ponieważ niektóre pisolety tzw. hukowe nie wymagają pozwolenia, ale po zamianie naboji z hukowych na gazowe już wymagają ! (2018-03-23 14:04)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy