"Chopin na Mazowszu"- wernisaż wystawy malarstwa Barbary Jachimowicz

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: "Chopin na Mazowszu"- wernisaż wystawy malarstwa Barbary Jachimowicz Wystawy, projekty sochaczew

23 maja o godz. 17.00 w Galerii TRAKT w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 101 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Barbary Jachimowicz - "Chopin na Mazowszu".


Barbara Jachimowicz maluje już od kilkudziesięciu lat. Naukę malarstwa pobierała u najlepszych profesorów Akademii Sztuk Pięknych:
- malarstwo u prof. Aleksandra Turka
- grafikę u prof. Mariana Sztuka.

Specjalizuje się głównie w malarstwie sztalugowym i w grafice.  Swoje prace prezentowała już na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. w : Sochaczewie, Malborku, Warszawie, Wałbrzychu, Wyszogrodzie, Lublinie, Rzeszowie, Skierniewicach, Łowiczu, Wrocławiu, Leningradzie, Samarkandzie, Lee (Francja), Malmie. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień w Konkursach Plastycznych, a także w wystawach.

Twórczość Barbary Jachimowicz wielokrotnie była prezentowana na łamach prasy, a także w telewizji. Uczestniczyła w licznych zagranicznych i Ogólnopolskich plenerach Malarskich. Za swój wysoki poziom artystyczny i uzyskane nagrody w 1986 roku otrzymała nagrodę Ministra Kultury.

Jest także pracownikiem Miejskiego Ośrodka Kultury w Sochaczewie, gdzie na stanowisku instruktora plastyki kształci i rozwija talenty plastyczne. 

Wstęp na wernisaż jest bezpłatny.


M.

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy