,,Chopin na Mazowszu"- Relacja z wernisażu wystawy Barbary Jachimowicz

/ 21 zdjęć
Zdjęcia i foto: ,,Chopin na Mazowszu"- Relacja z wernisażu wystawy Barbary Jachimowicz Sztuki plastyczne sochaczew
+16

W dniu wczorajszym, 23 maja w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 101 odbył się wernisaż wystawy Barbary Jachimowicz ,,Chopin na Mazowszu''. 

Barbara Jachimowicz to niezwykła malarka i wspaniała nauczycielka. Świadczyła o tym m.in.wczorajsza ilość uczestników wystawy oraz mnóstwo ciepłych słów kierowanych do artystki. Wśród zgromadzonych gości byli uczniowie malarki, jej koledzy i koleżanki, a także liczni mieszkańcy Sochaczewa. 

Autorka to bez wątpienia chodzący wulkan dobroci i energii, z pasją opowiadała proces powstawania jej obrazów, o ich znaczeniu i lokalizacji. Wszystkie prace ściśle związane były z kompozytorem Fryderykiem Chopinem. To właśnie jego życiorys oraz muzyka były główną inspiracją do powstania tych dzieł. Stąd też tytuł wystawy ,,Chopin na Mazowszu".

Wśród prac mogliśmy znaleźć m.in. Dwór oraz mostek w Żelazowej Woli, kościół w Brochowie, Dworek w Kłóbce, ruiny Zamku oraz kościół w Sochaczewie, a także różnego rodzaju kwiaty: róże, polne, magnolie.

Po swojej wypowiedzi Barbara Jachimowicz poprosiła o zaprezentowanie wiersza przygotowanego specjalnie na tę okazję, przez swoją byłą uczennicę Jolantę Małczak.

Tego wieczoru podczas wernisażu artystka osiągnęła to, na czym zależy każdemu malarzowi. Przedstawiając rzeczywistość połączoną z odrobiną swojej duszy, sprawiła, że jej obrazy ożyły i zafascynowały zgromadzonych gości.


M.
 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy