,,Chopin na Mazowszu" oczami Barbary Jachimowicz

/ 24 zdjęć
Zdjęcia i foto: ,,Chopin na Mazowszu" oczami Barbary Jachimowicz  Sztuki plastyczne sochaczew
+19

20 listopada w Sekcji Edukacji i Klubu Nauczyciela przy ul. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego odbył się wernisaż autorskiej wystawy malarstwa Barbary Jachimowicz. Podczas spotkania swój talent wokalny zaprezentowały dzieci z grupy wokalnej prowadzonej przez instruktora Piotra Milczarka.

W dzisiejszym wydarzeniu wzięli udział m.in. malarz Stanisław Werle, kierownik impresariatu w SCK Magdalena Franaszek-Niewiadomska, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Joanna Niewiadomska-Kocik, a także uczniowie najmłodszych klas SP nr 3. 

Jako pierwsza głos zabrała Teresa Kłujszo, kierownik Sekcji Edukacji i Klubu Nauczyciela:

,,Jesteśmy zaszczyceni, że możemy współpracować z Panią Barbarą Jachimowicz, która jest wspaniałą artystką, malarzem. Wielokrotnie była nagradzana, a swoje prace prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą."

 Następnie mikrofon trafił w ręce wspaniałej artystki, Barbary Jachimowicz. Pani Barbara bardzo dokładnie przedstawiła historię powstania prac widniejących dzisiaj na ścianach Klubu Nauczyciela. Wśród nich znajdowały się pejzaże, kwiaty, portret Chopina, a także miejsca ściśle z nim związane.  

Warto zaznaczyć, że jest to już kolejna odsłona wystawy „Chopin na Mazowszu”. W trakcie wernisażu, artystka oprócz prezentacji swej twórczości, przybliżyła również uczestnikom życiorys Fryderyka Chopina. Nie zabrakło także konwersacji z uczniami SP nr 3. Było wiele śmiechu, ale i cennych rad przekazywanych młodszemu pokoleniu przez Barbarę Jachimowicz. Na zakończenie głos zabrała naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Joanna Niewiadomska-Kocik:

,,Dziękujemy za to, że zmierza się Pani z tym najmłodszym pokoleniem i stara się przekazać to, co Pani w duszy gra."

Całość dopełniły występy niezwykle uzdolnionych uczennic kształcących się wokalnie pod okiem Piotr Milczarka. 

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy