Chopin też by pobiegł...

/ 11 zdjęć
Zdjęcia i foto: Chopin też by pobiegł... Biegi sochaczew
+6

Od kolejnej imprezy organizowanej przez Klub Maratończyka „Aktywni” dzielą nas już tylko godziny. Tym razem 'Aktywni', przy współpracy ze Stowarzyszeniem 'Rodzina Szkół Chopinowskich' oraz Lokalną Organizacją Turystyczną Mazowsze Chopina, w partnerstwie z wieloma instytucjami samorządowymi oraz przy wsparciu sponsorskim firm Mars Polska Sp. z o. o. oraz Boryszew S.A., zorganizują Bieg Chopina. W najbliższą sobotę, 24 kwietnia na terenie Szkoły Podstawowej w Brochowie odbedą się swego rodzaju 'małe igrzyska'. Ostatnie meldunki dotyczące frekwencji są zaskakujące - ponad 400 zgłoszeń do wszystkich biegów (przypominamy, że lista zapisów zamknięta została 16 kwietnia).
Do głównego biegu na dystansie 4200m zgłosiło sie ponad 100 zawodników, w tym znany w środowisku sypmatyk sportu, wicestarosta Piotr Osiecki.
Okazała jest też lista członków KM „Aktywni”, którzy jak zawsze dają dobry przykład poprzez uczestnictwo w wielu imprezach biegowych. Nie można zapomnieć o szkołach podstawowych i gimnazjach. Nie zabraknie również tych najmłodszych - skrzatów, którzy zapewne po raz pierwszy w swoim krótkim życiu zasmakują sportowej rywalizacji otrzymując pamiątkowe medale i słodkie upominki.
W wielu przypadkach do 'Chopiniady' zapisali się ojcowie i synowie. To świetny przykład, gdzie rodzice poprzez bezpośrednie uczestnictwo uczą młodsze pokolenie, jak należy hartować ducha sportowego.

Warto wspomnieć o niezwykle malowniczej trasie umiejscowionej przy samej szkole w Brochowie. Pętla, z którą zmierzą sie dorośli biegacze utkana jest malowniczymi zielonymi wierzbami. Rozlewiska Bzury też nie pozostaną obojętne dla oczu wszystkich zgromadzonych. Zabrzmi to może nieco fantastycznie, ale gdyby Chopin żył, zapewne odebrałby numer startowy i pobiegł zapominając na jakiś czas o komponowaniu mazurków.
Oprócz wielu kibiców spodziewamy się krążących nad głowami bocianów - to stały, ale jakże ciepły element mazowieckiego pejzażu. Wierzymy, że Bieg Chopina na stałe wejdzie do kalendarza masowych imprez biegowych, w głównej mierze dzięki Wam, uczestniczącym w tym święcie sportu.

PROGRAM BIEGU CHOPINA 24.04.2010r w BROCHOWIE

UWAGA: W Biegu Chopina uczestniczą tylko zawodnicy, którzy zapisali się na bieg drogą mailową lub telefoniczną. W dniu zawodów nie prowadzimy zapisów do żadnych z rozgrywanych biegów. (Z wyjątkiem Biegu Skrzatów – zapisy przed biegiem). Uczestnicy biegu open którzy nie ukończyli 18 roku życia muszą zjawić się na weryfikacji z osobą pełnoletnią, która podpisze stosowne oświadczenie uprawniające do startu w biegu. Korekt w zgłoszeniach w biegach szkolnych dokonuje się podczas weryfikacji w dniu zawodów.

9.00 – 10.00 – zapisy na Bieg Skrzatów w Biurze Zawodów
9.00 – 10.00 – weryfikacja młodzieży szkolnej (klasy 1-3 szkół podstawowych) w Biurze Zawodów
9.00 – 11.00 – weryfikacja sztafet szkół podstawowych i gimnazjalnych w Biurze Zawodów
9.00 – 12.00 – weryfikacja bieg open w Biurze Zawodów
10.00 – uroczyste rozpoczęcie zawodów
10.20 – start przedszkolaków
10.30 – start klas I szkół podstawowych dziewcząt (Puchary ufundował Mazowiecki Kurator Oświaty)
10.40 – start klas I szkół podstawowych chłopców (Puchary ufundował Wojewoda Mazowiecki)
10.50 – start klas II szkół podstawowych dziewcząt (Puchary ufundował Wójt Gminy Sanniki)
11.00 – start klas II szkół podstawowych chłopców (Puchary ufundował Wójt Gminy Brochów)
11.10 – start klas III szkół podstawowych dziewcząt (Puchary ufundował Wójt Gminy Sanniki)
11.20 – start klas III szkół podstawowych chłopców (Puchary ufundował Wójt Gminy Sochaczew)
11.30 – sztafeta szkół podstawowych (Puchary ufundował Starosta Powiatu Sochaczewskiego)
12.00 – sztafeta gimnazjum (Puchary ufundował Burmistrz Sochaczewa)
12.30 – bieg open (Puchary ufundował Starosta Powiatu Sochaczewskiego oraz Burmistrz Sochaczewa)
13.00 – zakończenie
Klub Maratończyka „Aktywni” Sochaczew przygotował miłą niespodziankę dla uczestnika który jako 39 (tyle lat żył kompozytor) w biegu open przekroczy linię mety.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy