Chwila nieuwagi

/ 11 zdjęć
Zdjęcia i foto: Chwila nieuwagi Sporty walki sochaczew
+6

Wilanowska hala sportowa była miejscem, w którym odbyły się walki stoczone w ramach 77 PLMMA – Sportowcy Przeciw Nowotworom. Jednym z uczestników był mieszkaniec Sochaczewa – Konrad „Kosa” Kossakowski trenujący obecnie w Akademii Sportów Walki Wilanów.

Przeciwnikiem Kosy w trzeciej walce gali był numer jeden polskich rankingów – Bartosz Zaczeniuk. Zawodnika tego mogliśmy podziwiać w 2017 roku podczas Amatorskich Mistrzostw Polski MMA, które odbyły się prawie rok temu w Sochaczewie. Zawodnik trenujący w Białymstoku zdobył wtedy złoty medal w kategorii Full Contact Open. Sochaczewianin dopiero stawia pierwsze kroki w MMA. Walka stoczona w Wilanowie miała dopiero numer trzy.

Początek pojedynku zapowiadał sporo emocji. Niestety nasz Wojownik popełnił błąd i celny lewy sierpowy powalił go na matę. Wykorzystał to doświadczony rywal i szybko zakończył walkę w parterze. Smutek zapanował w sektorze opanowanym przez kibiców Kosy, których z Sochaczewa dotarło do Warszawy ponad dwudziestu.

Po walce rywal Sochaczewianina powiedział, że dziękuje Konradowi za to, że zgodził się walczyć gdyż nikt inny nie chciał się podjąć tego zadania. Bartosz Zaczeniuk jest w trakcie przygotowań do Mistrzostw Świata federacji IMMAF, które odbędą się w Bahrajnie. IMMAF bezpośrednio podlega pod UFC.

Ostatnia, ósma walka 77 PLMMA była o pas mistrzowski. W klatce starli się ze sobą Paweł Zakrzewski i Łukasz Warchoł. Jednogłośnie zwyciężył Zakrzewski, który całą gażę za zwycięstwo przeznaczył na leczenie chorej dziewczynki z Białegostoku.

W oktagonie pojawił się również Szymon Kołecki … tym razem jako oficjel dekorujący zwycięzcę jednej z walk.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy