Ciąża, poród macierzyństwo dlaczego warto o siebie dbać i jak odpowiednio się przygotować

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Ciąża, poród macierzyństwo dlaczego warto o siebie dbać i jak odpowiednio się przygotować Opieka społeczna sochaczew

Ciąża to okres w którym nasze ciała znacznie się zmienia. Stajemy się bogatsze w kształty, niekiedy przybieramy na wadze jednak jak niewiele z nas wie  jest to okres w którym stajemy się atrakcyjniejsze,  musimy tylko pamiętać  aby nie popsuć tego naszym wizerunkiem. Wydawało by się że w tym okresie nikt nie zwraca uwagi na to jak wyglądamy, a jest wręcz przeciwnie. Właśnie wtedy ludzie przywiązują do tego większą uwagę bo stajemy się bardziej zauważalne. Zarówno włosy makijaż jak i ubranie ma ogromne znaczenie Nie dopuśćmy do tego aby w naszej głowie utrwalił się stereotyp że skoro jestem w ciąży to ‘’wolno mi wszystko’’. Jeżeli przestajemy o siebie dbać zaczynamy się ubierać jak byśmy wstały dopiero z łóżka przestajemy się malować ma to również zły wpływ na nas same. Pogarsza się nasze samopoczucie, obniża się poczucie własnej wartości, aż w końcu przychodzi taki moment kiedy patrząc w lustro zdajemy sobie sprawę jak mało atrakcyjne jesteśmy. Wtedy często tłumaczymy to ciążą, a to błąd ,bo w ciąży również można wyglądać pięknie. Nie ubierajmy się w za małe spodnie lub za krótkie czy wyciągnięte bluzki w których widać nam brzuszki. Jest to zaniedbanie z naszej strony które naprawdę razi widokiem innych. Również po okresie ciąży jako świeżo upieczone mamy dbajmy o siebie i pokażmy innym jakie jesteśmy piękne i dumne z tego kim jesteśmy.


Przygotowanie psychiczne i fizyczne również jest niezmiernie ważne. Jednak czytanie internetowych poradników nie zawsze jest odpowiednie. Pamiętajmy że jeżeli chodzi o nasze zdrowie to przy jakichkolwiek dolegliwościach najlepiej poradzić się lekarza, nie porad z internetu. Każda z nas jest inna co za tym idzie każdy ból czy choroba nie jest taka sama. W tym okresie również nie starajmy się leczyć na własną rękę bo możemy zaszkodzić nie tylko nam ale i dziecku tak w czasie ciąży jak i macierzyństwa kiedy karmimy dziecko piersią. Co do samego porodu myślę że nikt nie jest w stanie na 100% się do tego przygotować jednak możemy podpytywać o drobne porady sprzyjające nam w tym czasie. 

I wreszcie nadszedł czas po porodzie w szpitalu. Wiele z nas tak naprawdę nie do końca wie co należy wziąć ze sobą do szpitala. W szpitalu po porodzie spędzamy 3 doby więc na tyle musimy się naszykować. Co należy ze sobą zabrać?

1. Dokumenty ciążowe

2. Koszulę nocną do porodu której nie będzie szkoda wyrzucić lub jednorazową

3. Bieliznę poporodową ok. 4 szt. Oraz Podkłady poporodowe  1-2 op.

4. Szare mydło/ płyn do higieny intymnej i inne niezbędne kosmetyki

5. Koszulę nocną do karmienia oraz kapcie i szlafrok

6. Wodę do picia

7. Ubranka dla niemowlaka na 3 dni

8. Pieluszki Jednorazowe oraz chusteczki nawilżone 

9. Ręcznik dla siebie i maluszka

10. Kocyk / rożek / becik

Dobrym sposobem na przygotowanie się do porodu i macierzyństwa jest również szkoła rodzenia . Tam na pewno jeżeli nigdy nie mieliśmy styczności z malutką istotą pokażą nam jak pielęgnować maleństwo, zmieniać pieluszkę itp. Zajmowanie się dzidziusiem w szczególności kiedy musimy zająć się tym całkiem same wcale nie musi być trudne. Wystarczy parę ułatwień które są w dzisiejszych czasach dostępne na ‘’rynku’’ od ręki dobra organizacja i okazuje się że samodzielna opieka nie jest męcząca a przyjemna. Pamiętajmy że w tym okresie zdarzają się kryzysy. Załamujemy się w momencie kiedy wydaje się nam że już nie damy rady, ale bez obaw, dotyka to większości z nas i wszystkie sobie z tym radzimy. Nie przejmujmy się jest to naturalna kolej rzeczy, w końcu nie jesteśmy ze stali. Pamiętajmy że do wyjścia ze szpitala będą potrzebne ubrania dla nas, cieplejsze ubranie dla dzidziusia oraz nosidełko bez którego w niektórych szpitalach nas nie wypuszczą.

Podsumowując nie obawiajmy się że nie poradzimy sobie. Bycie mamą to wspaniała rzecz. Pamiętajmy o tym  żeby być z siebie dumne nawet w tych gorszych chwilach. 


Sochaczew Sklep z odzieżą i akcesoriami ciążowymi i niemowlęcymi

Sochaczew ul Warszawska 38/40

Czynne 

poniedziałek-piątek. 10-18

sobota 10-14

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy