Ciebie zapraszam dziś do arki - czyli opowieść o Czesławie Miłoszu”

Zdjęcia i foto: Ciebie zapraszam dziś do arki - czyli opowieść  o Czesławie  Miłoszu” Słowo pisane sochaczew

W piątkowy wieczór, 4 listopada br. w czytelni biblioteki miejskiej przy ul. Żeromskiego 39 odbył się wieczór literacki poświęcony pamięci Czesława Miłosza. O wybitnym rodaku – poecie i
prozaiku, laureacie literackiej Nagrody Nobla opowiadała Maria Gołkowska - znana i ceniona polonistka L.O. im. F. Chopina, nauczyciel-legenda. Zgromadzonych miłośników poezji przyciągnęła zarówno postać bohatera spotkania – Czesława Miłosza ak i osoba charyzmatycznej prelegentki.

Dlaczego Miłosz?

Bo, jak przyznaje p. Maria Gołkowska „Miłosz jest jej miłością” i w tym szczególnym roku „ jest mu to winna”. Właśnie w tym roku obchodzimy 100 rocznicę urodzin poety. Rok 2011 został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Czesława Miłosza. Podobnie jak w Polsce jest obchodzony także na Litwie, we Francji, USA, Izraelu, Rosji, Chinach i wielu innych krajach. Uczestnicy spotkania z uwagą i wzruszeniem wysłuchali niezwykłej opowieści , która tak pięknie wprowadziła słuchaczy w świat nie dla wszystkich przecież łatwej w odbiorze twórczości. O oprawę multimedialną zadbał Ireneusz Stępiński.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy